Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pitek

Użytkownik
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

 1. Pitek

  AK 74

  Mea culpa - po głowie mi chodziło 5,45x39 i moje oczy źle Twój post odczytały :)
 2. Pitek

  Nieszczelna luneta

  Prędzej bym spróbował to wysuszyć we wnętrzu komputera. W przypadku zalanych elektronicznych drobiazgów sprawdza się perfekcyjnie. Żadna suszarka czy kaloryfer.
 3. Patrzyłem na podpinkę. Przypuszczam, że to standardowy czołgowy hełm z oryginalną podpinką pozbawioną słuchawek i mikrofonu od interkomu. Przamalowany na czarno bo spod spodu przebija zwykły zielony kevlar. Tani i fajnie wygląda to używają :)
 4. Fajne zdjęcia. Zwróćcie uwagę na hełmy, których używają. Też nie są chyba "ultra speszal forces" tylko zwykłe czołgowe. Niezły zestaw :)
 5. :wink: Kolekcjonuję co ciekawsze dyskusje na temat szeroko pojętej "rekonstrukcji historycznej". Biedni są ci nasi "modelarze skali 1:1" bo można ostatecznie dojść do wniosku, że obojętnie co się odtwarza to jest źle. III Rzesza i sojusznicy są najgorsi - wiadomo naziści, obozy itd; przykłady powyżej. ZSRR - komuchy, zawszona azjatycka dzicz, zwierzęta, nie lepsi od Niemców. Amerykanie, Anglicy, ogólnie zachodni alianci - sprzedali nas Stalinowi. Amerykanie z okresu wojny w Wietnamie i późniejszych - tępe świnie zrzucające napalm na dzieci i kobiety. Wczesne średniowiecze, Słowianie, Wikingowie - neopoganie! 666! Ci, których interesuje Wojsko Polskie, Powstanie Warszawskie też mogą oberwać bo "nie są godni" i bezczeszczą pamięć tych prawdziwych żołnierzy/powstańców (!). Nie wyssałem bynajmniej tego z palca. Ludzie potrafią wymyślić porażające "kontrargumenty". Robienie dymu to specjalność fanatyków, którym coś się przestawiło w głowie w jedną bądź drugą stronę. Jak ktoś sobie za dużo wyobraża to nie zrozumie, że jednak można się przebrać w taki czy inny mundur bez ideologicznego zaangażowania. Ludzi niezbyt rozumiejących na czym polega ta zabawa jest niestety u nas dużo i to właśnie oni rzucają nienawistne spojrzenia spod rogatywek albo z pogardą mówią o "polaczkach". Najwięcej zrozumienia jest wśród osób starszych, weteranów i żołnierzy w czynnej służbie. Przeważnie nie plują, nie grożą laskami i nie śmieją się z "niedzielnych żołnierzy". Jak ktoś mi z wypiekami na twarzy mówi "wyjaśnij mi jak ty w ogóle możesz się interesować SS.?" to odpowiadam "Nie chce mi się; naucz się z tym żyć". edit: literówki
 6. Ankieta jest tendencyjna ;) Gdzie Waffen SS i włoskie?
 7. Ochhh w morde. Niezła kamizelka. Kocham takie klimaty. Sprzedaj, sprzedaj sprzedaj ;)
 8. O! Właśnie o taką informację mi chodziło - dzięki wielkie. Z jakiego źródła pochodzi, jeżeli mogę spytać? p.s. doceniam również wysiłek Ś.P. cyca
 9. Dokładnie. Lewe oko dominujące po prostu wymusza na strzelcu posługiwanie się lewą ręką. Natura zrobiła wszystko, żeby mi utrudnić strzelanie bo jestem co prawda praworęczny, ale lewooczny. Wybryk natury, psia mać ;) Jak dla mnie WP wyciągnęło właściwe wnioski.
 10. Wybaczcie, ale czy to jest Forum Wiecznie Niezadowolonych? Kibicowałem akcji NDI, ale nie rozumiem mieszania z błotem nowych ludzi i nowych inicjatyw tylko dlatego że są nowe! I się kurna dziwią, że człowiekowi się odechciewa czytania Forum WMASG* Jakoś nie zauważyłem, żeby Beryl był postacią pokroju Popsa itp zjawisk. Zrobił zamiast gadać. Ja czytam sobie newsy na kilku stronach zagranicznych, ale pomysł, żeby wreszcie coś ruszyć w tej kwestii u nas bardzo mi się podoba. W końcu nie każdy zna angielski. Całuski * tak, tak, wiem.. nie chcesz to nie czytaj
 11. Ja mogę powiedzieć coś o Gerberze - mam model Multi-plier 600 w konfiguracji z gładkim ostrzem, ostrzem ząbkowanym, pilnikiem, otwieraczem do konserw, otwieraczem do kapsli, śrubokrętem krzyżakowym i śrubokrętami płaskimi w 3 rozmiarach (średni zintegrowany z otwieraczem do kapsli) . Kupiłem go używanego w stanie idealnym za 100zł na Allegro. Jego jakości wykonania i wytrzymałość są na wysokim poziomie chociaż Leathermanom trzeba przyznać, że sprawiają wrażenie pancernych. Satynowe wykończenie mojego Gerbera kojarzy mi się z nowoczesną baterią łazienkową ;) W sumie i tak multitoolem nie odkręcam śrub okrętowych i nie rąbię nim drewna na opał. Przydaje mi się do lekkich prac typu rozcinanie paczek, otwieranie puszek i butelek, ściąganie izolacji z kabli itp. itd. Jest jednak jeden powód dla którego nigdy nie zamieniłbym Gerbera na Leathermana: Gerbera można rozłożyć jedną ręką i ta jego właściwość najczęściej mi się przydaje. Śrubokręty w multitoolach uważam za pomysł średnio udany za względu na ich mocno ograniczone możliwości i mało wygodne operowanie nimi. Upośledzonych nożyczek rodem ze scyzoryków na szczęście nie ma. Reszta ostrzy spełnia swoją rolę wzorowo. Do blokady ostrzy i samych szczypiec nie mam zastrzeżeń. Działają świetnie. Ostatnią zaletą Gerbera jest jego rozkładanie. Bajecznie prosta sprawa, żeby rozkręcić go do czyszczenia na czynniki pierwsze.
 12. Szczerze? Absolutnie nic tam nie ma. Nic, co by mnie skłoniło do zakupów w tym anonimowym dla mnie sklepie. Kupa gówna z miltecu, 70% rzeczy US Army, trochę gratów BW. 1/10 tego co oferuje rangershop. No chyba, że ktoś chce sobie kupić silnik do szlifierki BW albo oryginalne żarówki niewiadomej mocy :) No dobra... mają jeszcze tani drut kolczasty, trzeba im to przyznać :P
 13. Wątek o akustycznym systemie wykrywania strzelców przypomniał mi o jednej sprawie, która nie pozwalała mi spać jakiś czas temu. Mianowicie ręczny wykrywacz urządzeń optycznych i optoelektronicznych (nazwa antysnajper kojarzy mi się z hitami allegro ;) ) LINK nr 1 LINK nr 2 Tylko jedno pytanie: na jakiej to zasadzie działa? Jako, że w danych technicznych jest podana moc (4 i 13W) zgaduję, że nie są to urządzenia pasywne. Może ktoś jakimś cudem wie coś na ten temat?
×
×
 • Create New...