Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hejos,

Potrzebuję hełmu (imitacji) na milsimy i manewry, a nie chce mi się już biegać w starym stalowym orzeszku.

Upatrzyłem sobie MICH'a 2000, konstrukcja mi odpowiada i teraz moje pytanko - który wybrać?

Ważne, aby waga była podobna do oryginału, czyli ok 1,3kg.

Cena do 150zł, ale mogę troszku dołożyć, jeśli różnica będzie znacząca.

Kolor bez znaczenia, bo i tak pójdzie pokrowiec w wuzecie, albo go prysnę w jakiegoś snake skin'a.

Hełm będę raczej kupował na wypłatę, więc do pierwszego jeszcze troszkę jest.

Po szybkim przeglądzie znalazłem:

1. http://allegro.pl/helm-us-army-mich-2000-oliv-mat-profesjonalny-i5203423317.html

waga ok, opis zachęcający, ale nie wiem za cholerę co to za firma.

2.http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1913

waga ok, troszkę więcej trzeba dać, ale jeśli warto, to jestem chętny.

3.http://www.taiwangun.com/helmy-ochrona/replika-helmu-mich2000-8fields-black?from=listing&campaign-id=22

ACM, no, niestety, ale waga nie bangla, bo niecały kilogram, ale jeśli nie ma różnicy jeśli chodzi o fakturę materiały, wytrzymałość, gąbki, fasunek itd. to po co dopłacać?

Byłbym też chętny na polskiego kevlara, kiedyś mogłem kupić za 150zł, ale jakoś nie miałem weny, a obecnie widzę, że ciężko z dostępnością i cena również większa.

Zdaję sobie sprawę, że do ASG kask jest wygodniejszy, ale ja chcę mieć hełm o odpowiedniej wadze.

Kupić jakąś nówkę czy spróbować wychaczyć jakiegoś używanego Volver'a?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niezaleznie jakiego micha bierezesz, zawsze wymieniaj zawieszenie na 4pkt, o niebo lepiej sie nosi.

Przecież każda z tych replik ma zawieszenie czterpunktowe. Ja bym pokusił się o stwierdzenie, aby fabryczne zawieszenie wymieniać na oryginał, tylko że w niektórych przypadkach kosztuje ono tyle samo, co replika hełmu.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanko - warto wymieniać gąbki na oryginalne?

Jeśli dorwiesz komplet w dobrej cenie, to warto. Ale z reguły komplet (niezajechany) kosztuje około 80-90 zł. Ja w swoim PASGT a'la MICH (skorupa PASGT przycięta na kształt czerepu MICH) używam gąbek z repliki Volvera i nosi mi się dobrze. Jak kupisz replikę, założysz i stwierdzisz, że niewygodnie, to wymień poduchy. Gorzej na pewno nie będzie. Choć powoli (zawieszenie, gąbki i pewnie inne duperele) zaczniesz zbliżać się do ceny zakupu używanego oryginału MICH (około 500 zł).

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Chciałbym dodać, że posiadam Micha2000 z Taiwanguna od 8fieldsa, tego tańszego za 47zł dorwałem i wszystko mi odpowiada, lekki(akurat taki wziąłem), wygodny, miłe gąbki. Jedynie "paski" troszeczkę wkurzają, ale gdy jestem w kominiarce ich nie czuć.

To tylko opinia, co do takiego chińskiego :icon_razz2: . Problem był, z założeniem pokrowca, ja kupiłem też chiński, co trzyma się na rzepach, poprzypinałem, rzepy na te rzepy co są pod poduszeczkami i gra.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym dodać, że posiadam Micha2000 z Taiwanguna od 8fieldsa, tego tańszego za 47zł dorwałem i wszystko mi odpowiada, lekki(akurat taki wziąłem), wygodny, miłe gąbki. Jedynie "paski" troszeczkę wkurzają, ale gdy jestem w kominiarce ich nie czuć.

To tylko opinia, co do takiego chińskiego :icon_razz2: . Problem był, z założeniem pokrowca, ja kupiłem też chiński, co trzyma się na rzepach, poprzypinałem, rzepy na te rzepy co są pod poduszeczkami i gra.

Pozdrawiam.

Dziękujemy za tę wypowiedź, ale gdybyś przeczytał pierwszego posta, to zauważyłbyś, że autor szuka repliki do mil-simów, więc nie może być lekka.

Link to post
Share on other sites

Dziękujemy za tę wypowiedź, ale gdybyś przeczytał pierwszego posta, to zauważyłbyś, że autor szuka repliki do mil-simów, więc nie może być lekka.

 

Wiem, przeczytałem, ale mi tutaj głównie chodziło, żeby pokazać, że hełm z 8fieldsa, pomimo nazwy"chinola" jest wygodny i warty swojej ceny. Bardziej chciałem tu pokazać, że chińskie hełmy to wcale nie zła jakość.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiem, przeczytałem, ale mi tutaj głównie chodziło, żeby pokazać, że hełm z 8fieldsa, pomimo nazwy"chinola" jest wygodny i warty swojej ceny. Bardziej chciałem tu pokazać, że chińskie hełmy to wcale nie zła jakość.

Pozdrawiam.

Rzecz w tym, że chińczyk chińczykowi nierówny i fakt, że Ty trafiłeś na dobry i wygodny egzemplarz wcale nie oznacza, że na taki sam trafi autor tematu. Tym bardziej, że on szuka wersji ciężkiej, a Ty twierdzisz, że wygodna jest lekka.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Dziękujemy za tę wypowiedź, ale gdybyś przeczytał pierwszego posta, to zauważyłbyś, że autor szuka repliki do mil-simów, więc nie może być lekka.

 

Chciałbym prosić o sprostowanie:

A) to jest założenie autora tematu i dlatego nie może być lekka;

B) lekkie repliki hełmów nie nadają się do milsimów, bo... ?

C) milsimy mają swoje ograniczenia co do używanego sprzętu, dlatego nie może być lekka.

 

Przepraszam, jeśli komuś pytanie wyda się naiwne, dopiero zacząłem przygodę z ASG i w przyszłości zamierzam wybrać się na milsima, toteż próbuję się czegoś dowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Milsimy najczęściej korzystają z zasad CCS lub MCS, które decydują m.in. o zachowaniu w razie trafienia (rodzaj rany, miejsce trafienia itp.). Noszona balistyka (czy jest to oryginał czy replika o wadze odpowiadającej oryginałowi) pozwala np. o "obniżenie stopnia" rany. Istotne jest jednak, aby replika miała zachowaną wagę oryginału, wszakże to mil-sim i ma symulować działania wojskowe.

Przykład:

Zostałeś trafiony. Wyciągasz kartę. Okazuję się, że trafiono Cię w klatkę piersiową i otrzymujesz ranę ciężką. Dzięki temu, że masz na sobie płytę balistyczną lub jej wagowy odpowiednik, rana zostaje zredukowana do stopnia lekkiego, co ma znaczny wpływ na dalsze postępowanie Twoje i medyków.

Link to post
Share on other sites

Milsimy najczęściej korzystają z zasad CCS lub MCS, które decydują m.in. o zachowaniu w razie trafienia (rodzaj rany, miejsce trafienia itp.). Noszona balistyka (czy jest to oryginał czy replika o wadze odpowiadającej oryginałowi) pozwala np. o "obniżenie stopnia" rany. Istotne jest jednak, aby replika miała zachowaną wagę oryginału, wszakże to mil-sim i ma symulować działania wojskowe.

 

Ale w razie czego na mil-sim by mnie wpuszczono, tylko nie byłoby tego efektu "obniżenia stopnia" rany? Czy niestety, będę musiał sobie sprawić wtedy odpowiednio ciężki ekwipunek?

Link to post
Share on other sites

Panowie, jest jeszcze do Was pytanko.

Dorwałem używanego MICH'a, waga ~1kg.

Fasunek ma klamry i przelotki produkcji YKK.

Tutaj mam pytanko - czy chinole używają plastików tej firmy, czy możliwe, że fasunek został wymieniony na jakiś markowy?

Wiem, że taka poszlaka mało daje, ale jestem po prostu ciekawy, jakiej firmy może być fasunek.

Skorupa raczej wygląda na typowego, chińskiego MICH'a.

Link to post
Share on other sites

"Markowe chińczyki" (piszę ogólnie o producentach sprzętu) typu Flyye, Pantac itp. używają markowych materiałów i plastików. Nie spotkałem się jednak z oryginalnymi plastikami w zawieszeniu chińskiej repliki hełmu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś na własną rękę wymienił same plastiki w fasunku lub cały fasunek. Markowe (kontraktowe) fasunki mają zazwyczaj metkę z kontraktem. Wrzuć zdjęcie zawieszenia to może da się coś więcej na ten temat powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

W sumie, jak tanio dorwałem tego MICH'a, to od strzała wymienię fasunek, bo są teraz na promocji w GF'ie, tylko jest pytanie, który wybrać:

- FMA - http://gunfire.pl/product-pol-1152199704-Fasunek-system-H-Nape-do-helmow-typu-MICH-DE.html,

- Emerson - http://gunfire.pl/product-pol-1152199703-Fasunek-system-H-Nape-do-helmow-typu-MICH-czarny.html wg tego, co piszą w komentarzach również obszyty skórą na części potylicznej i brodzie.

Dołożyć parę złotych do FMA, czy wziąć tańszego Emerson'a?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...