Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc dla świeżaka - replika REAL FULL METAL


Recommended Posts

Witam.

Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem odpowiedzi, więc proszę Was o pomoc.

Napaliłem się ostatnio na replikę (koniecznie spręzynową) Sig Sauer 226, Beretta 9, 92, ewentualnie CZ75 (te trzy typy po prostu najbardziej mi się podobają).

Sprężynową, bo będzie to mój pierwszy zakup, więc nie jestem pewny, czy będę chciał inwestować w gaz.

Strzelał będę w wolnych chwilach, których mam niewiele.

Dlatego pierwszy zakup powinien dać mi odpowiedź, czy wciągnie mnie to, czy po jakimś czasie pistolet rzucę w kąt i będzie się tam kurzył.

Chodzi mi o to, że szukałem w różnych sklepach repliki w pełni metalowej. Czy jest taka?

Czy (prawdziwy) full metal występuje tylko w pistoletach za ~ 750PLN zasilanych co2?

Żeby nie było - jestem gotowy wydać nawet 200-300PLN, ale za całkowicie metalowy pistolet sprężynowy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pistolet sprężynowy jest bardzo nieefektywny. Po pierwsze, ma mały magazynek. Po drugie, osiągami nie powala. Co prawda jestem zdania, że można mieć tylko 350fps i być skutecznym, ale 250 to już mało i taka replika nadaje się tylko na boczną lub do budynków. Małe fpsy sprawiają, że przeciwnik ma czas na uchylenie się przed kulką (taką kulkę po prostu widać jak na dłoni). Dodatkowo mimo, że fpsy są jednym z mniej ważnych czynników wpływających na zasięg to jednak swój wpływ mają i na małych fpsach nie osiągnie się (chyba, że wywali się dużo $) dużego zasięgu. Rynek części zamiennych też raczej nie jest wielki (acz specem w tej materii nie jestem). Po trzecie, niewygodne przeładowanie. Zauważ, że po każdym strzale musisz przeładować, a to oznacza przełożenie ręki na zamek. Bieganie w ten sposób (z reką na zamku) utrudni celowanie - całkowicie zasłoni przyrządy celownicze, a i utrudni obserwowanie lotu kulek (a to najpopularniejszy sposób celowania). Bieganie z dwoma rękoma na chwycie pistoletowym sprawi, że po każdym strzale tracisz czas na przełożenie ręki. Przez to jego przydatność jako replika główna jest wręcz zerowa, a jako replika boczna również nie powala.

Dlatego, jeśli chcesz się wkręcić w airsoft, proponowałbym cztery inne rozwiązania:

- pompka AGM - sprężynowa, brak części zamiennych, ale za to z przyzwoitymi osiągami i wygodnym przeładowaniem. Dodatkowo jest tanią repliką (choć ostatnio jej ceny poszły w górę);

- pistolet gazowy - osiągi potrafią być przyzwoite, ale trzeba kupować gaz. Na pewno nie będziesz z tym tak skuteczny jak z karabinkiem czy też PMem elektrycznym, ale w razie gdyby airsoft się spodobał to będziesz miał replikę boczną (pod warunkiem zakupu gaziaka o fpsach spełniających limity);

- pistolet elektryczny Cymy (CM 030 i pochodne) - osiągi nie powalają, ale jest tani w eklopatacji (prąd, a nie gaz), może służyć w przyszłości za replikę boczną, a i jest to uznana konstrukcja. Dodatkowo mechanizm sam się przeładuje;

- karabinek lub PM elektryczny - najtaniej MP5 od Galaxy. Stosunkowo dobre osiągi, możliwość rozwoju, duży magazynek i tania eksloatacja. Przy odpowiednim doborze może z powodzeniem slużyć w przyszłości jako replika boczna.

Jest jeszcze inna opcja - wybierz się na strzelankę i spróbuj pożyczyć replikę i ochronę oczu.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Mój wybór padł właśnie na sprężynowca, bo jak pisałem, mam mało czasu, więc raczej nie będę bawił się w CQB.

Odpada więc problem z brakiem czasu na przeładowanie broni.

Chciałem po prostu postrzelać sobie do tarcz, butelek itp.

A metalowy dlatego, aby czuć w łapie pistolet, a nie zabawkę, która waży połowę (albo i mniej) oryginału.

Widzę jednak, że takiego produktu wśród sprężynowców nie znajdę.

Trudno, będę musiał "zaryzykować" i kupię sobie jakiegoś gaziaka w pełni metalowego za około 800PLN.

Wydane pieniądze niejako zmuszą mnie do częstrzej zabawy w strzelanie ;-)

A co sądzicie o takim wyborze? https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_beretta_fs_92_4_5_mm_umarex_%28011-004%29_kb_p23058.xml

Link to post
Share on other sites

Tokyo Marui mają plastikowe zamki, więc jeśli zależy Ci na realnym wyglądzie to musiałbyś wydać kolejne kilkaset złotych na aluminiowy lub stalowy zamek. I musiałbyś go sprowadzać z zagranicy, bo w kraju takich przyjemności nie uświadczysz. A jeśli jeszcze bardziej zależy Ci na zgodności z oryginałem to w niektórych modelach do wymiany byłby też szkielet, bo zależnie od klamki możesz mieć taktyczny napis "Tokyo Marui Co. Ltd, Made in Japan" na szkielecie...

 

Co nie zmienia faktu, że do TM jest najwięcej części zamiennych i tuningowych - zarówno wew. jak i zew. Na bazie TM można złożyć idealną klamkę, która będzie wyglądać jak oryginał i strzelać też przyzwoicie. Niestety taka zabawa przekracza często koszt ostrego odpowiednika, a żywotność i niezawodność części GBB i tak jest bez porównania niższa niż w oryginale...

 

Z wiatrówką nie pójdziesz na żadną strzelankę. Pozostanie Ci strzelanie do puszek w ogródku/na działce. Pod tym względem replika ASG jest bardziej uniwersalna. Przy okazji warto nadmienić, że sklep militaria.pl nie należy do polecanych.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Karol3101

 

Fakt, teraz dopiero zauważyłem, że ten pistolet nie jest robiony na licencji.

Na strzelanki nie będę chodził. Przynajmniej na razie.

 

B-E-D-A

 

Aż takim fanatykiem nie jestem, żeby sobie coś wymieniać.

Weź pod uwagę fakt, że nawet w łapach nigdy nie miałem żadnego ASG.

Chcę po prostu kupić raz, poza tym kupić coś, co do złudzenia przypomina oryginał.

Również wagowo.

 

Co sądzicie o tym?

http://www.specshop....ui_-_M9A1_-_GBB

 

Ewentualnie ten

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_47&products_id=531&name=Tokyo_Marui_-_M92F_-_GBB

 

Czy to dobry sklep?

Edited by kolega
Link to post
Share on other sites

Czyżby aluminiowe i stalowe zamki do TM wszystkich możliwych producentów były dostępne w kraju, a ja to gdzieś przeoczyłem?

 

@Karol3101

Ten sklep jest ok.

 

Jeśli chcesz strzelać tylko do tarcz to chyba lepsza będzie wiatrówka.

 

Co do TM to tylko uprzedzam, że to full plastic, bo pisałeś, że zależy ci na realizmie i kontrukcji full metal - co w przypadku jednych z najdroższych klamek na rynki jest dosyć irytujące. A do tego niepoprawne oznaczenia... Ale to zależy jak ktoś na to patrzy. Mnie po prostu oczy bolą jak widzę napis Made in Japan | Tokyo Marui na pistoletach takich jak Glock czy Beretta. :P

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

B-E-D-A

 

No to już się pogubiłem.

Skierowałem się w stronę Tokyo Marui, bo ktoś pisał, że poleca tę firmę.

Fakt, pistolet nie jest cały z metalu, ale skoro cały metalowy jest robiony przez

"garażową" firmę, to może lepiej ten "półmetalowy" wziąć...

Ech, za duży wybór Panowie, za duży.

Muszę trochę ochłonąć.

Link to post
Share on other sites

TM to górna półka. Na pewno będziesz zadowolony z wykonania i działania. Do TM jest od groma części w razie jak coś się zepsuje lub jeśli chciałbyś poprawić osiągi i/lub wygląd. To ogromna zaleta, bo repliki GBB innych producentów często nie są w 100% zgodne ze standardem Marui co oznacza, że jeśli w środku coś nawali to nie dostaniesz części zamiennych. Oczywiście nie ma problemu, z którym nie można by sobie poradzić - w tym wypadku poprzez przerabianie części dedykowanych do TM lub zlecenie wykonania części na zamówienie, ale do takich zabaw potrzeba i czasu i pieniędzy.

 

Także jeśli akceptujesz plastikowe wykonanie i takie oznaczenia to bierz TM. Marui jak na pierwszą replikę to i tak szczyt marzeń dla niejednego maniaka ASG. :icon_wink: No i jest to dobra baza pod rozbudowę repliki w przyszłości ze względu na mnogość części wew. i zew. A w razie jakby Ci ta replika nie przypasowała to zawsze TM mniej straci na wartości od jakichś odpustowych replik. I w razie czego na TM pewnie by się więcej potencjalnych klientów znalazło. :icon_wink:

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

No i kupiłem!

Nie bijcie, bo wziąłem nie to, co polecaliście i w sklepie, który nie polecaliście, ale tam dostałem wszystko to, co chciałem (było na stanie).

Wziąłem CZ75 Compact sprężynowy.

Jak pisałem, nie miałem wcześniej do czynienia z wiatrówkami, więc nie chciałem "umoczyć" dużej kwoty, gdyby mi się to nie spodobało.

Ale zabawa jest przednia!

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, dzięki Wam wiele się nauczyłem.

Pozdrawiam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...