Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym wymienić stockową komorę Hop-up na coś lepszego. W oczy wpadła mi czarna komora Guardera.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198485-Komora-Hop-up-do-M16-M4.html

 

Jednakże nie mogłem znaleźć recenzji tego przedmiotu. Nie chce kupować na ślepo, a potem tego żałować. Czy znalazłby się posiadacz tejże komory? Jeżeli tak to proszę o opinię.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To zależy do jakiej repliki.

O tej komorze mogę Ci napisać tyle:

+ ładny odlew, wszystkie elementy pasują do siebie

+ dobrze kręci

+ brak problemów z podawaniem

 

- plastik (jeżeli komuś to przeszkadza)

- wąskie prowadnice, potrafi delikatnie chodzić w płaszczyźnie pionowej.

 

Nie pasuje do szkieletów z grubą ścianką przednią (g&p, JBU, deep-fire + niektóre chińskie wzmocnione)

Edited by L3ny
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Yyyy.... szczelność komory? Nie rozumiem. Jak komora może być szczelna?

 

Musi być szczelna. Natomiast może być nieszczelna, np wykonana nieprecyzyjnie, z dużymi odchyłami w średnicy, gdzie "dokowana" jest lufa z gumką, przez co powietrze ucieka (nie zostaje spożytkowane na kulce). Niektórzy robią teflon-fix na gumce hop up, żeby temu zapobiec. Gdybyś wziął do porównania komorę Airsoft Pro i jakiegoś JG za 15zł, widać różnice, FPS spadnie itp. .

 

Nie mogę już edytować..

 

Komora może też analogcznie być zbyt "ciasna", często powoduje to np. podwijanie się kołnierza gumki do wewnątrz. Ostatni odkopałem bardzo starą komorę i wydaje się, że jest właśnie zbyt ciasna.

 

Co do komory, ktoś coś?

Link to post
Share on other sites

No to ciekawe, bo jakoś na ProWin mam duże spadki fps'ów, a na komorze plastikowej, przezroczystej od Boyi fps'y są bardzo, bardzo dobre :icon_smile: Tylko szkoda, że tak spaprana regulacja komory + odpadające pokrętła huehue.

 

Komora sama w sobie nie ma jak być szczelna. Szczelność następuje na połączeniu gumka-dysza. Możesz zakleić gumkę i do szerokiej komory luźno włożyć lufę z gumką - jeśli będzie się zgrywać z dyszą, będziesz wszystko okej. Abstrahuję już od sztywności układu, dociśnięcia do końca komory itp.

 

Zbyt ciasna komora może również spowodować zerwanie się gumki, wsunięcie na lufę, przekrzywienie się itp. IMO łatwiej się montuje twarde gumki, ale te miększe lepiej się uszczelniają.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...