Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie rozwalałem kabli w G&P, ale wydaje mi się skrajnie nieprawdopodobne by były aluminiowe. Tym bardziej, że mają silikonową izolację, co byłoby absurdem w połączeniu z alu. Jak napisano wyżej, są to zwyczajne 16AWG.

 

Chyba, że mówimy o replice sprzed kilku lat.

Link to post
Share on other sites

kable przeciętniaki, ale dają radę, w GP zawsze się trochę wszystko grzeje, ale to normalne, silnik szybki. Mosfet ok, ja wsadziłem z hamulcem, ale nie wiem czy to był najlepszy pomysł. Nie grzeb w replice do póki coś się nie zepsuje. I mniej grzebiesz tym lepiej. ewentualnie lufa i jakiś r-hopi z czterystu paru masz spoko 70 metrów na lajcie w cel.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam, ostatnimi czasy myślę o przerobieniu mojej emeczki na DMR.

Mam ok 1000zl na tunning, co polecacie wymienić?

Zastanawiałem sie nad lufą EDGI oraz komora prowin,

Pytanie brzmi czy nie lepiej zacząć od tunningu GB?

Jako ze ma to być DMR zależy mi na zasiegu i skupieniu.

 

Pod zasięg/celność mogę polecić PDI 6.05 (375), EDGI wyjdzie raczej drożej.

GB - chyba aktualnie najlepszy na rynku jest v2 CNC RetroArms 9mm ze zintegrowaną komorą. Gorzej z ceną, nie wiem jaki jest kurs ale strzelał bym że 650-800zł za sam GB.

Przy DMR obstawiam że wsadzisz M140? Ile chcesz mieć FPS?

 

Na twoim miejscu wpierw wsadził bym preckę a potem wymienił cały GB z bebechami (swap).

 

Ceny:

GB CNC RetroArmsa: 150-160 euro

Lufa: 300-400zł

Bore-up (opcja): pewnie z 200zł wyjdzie

Spring M140/M150: 50-60zł

Do tego dochodzi cała reszta (zębatki itp)...

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Właśnie dostałem swoją emke od gp 14.5' wire cutter. Wykonanie zewnętrzne piękne body mots z oznaczeniami navy selas front także fajny keymod jedynie kolba brzytka poszła od razu do wymiany na magpula ubr. W stocku gf zmierzył ją na 440 fps co w sumie nie ma znaczenia bo czeka na nią gb cnc retro arms. Cena na promocji nie była tragiczna bo 1350 zł dla porównania taka specna podobna bez body mots kosztuje około 1000 zł...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Guarder byłby ok gdyby nie :

-uszczelka na głowicy tłoka Ciężko mi było dorwać taką by się to uszczelniało.

- głowica tłoka czasem pęka. Znam przypadki, że przy M120... u mnie działała na SP140 i było ok.

 

Tak czy siak, nie uważam by guarder był sensowną opcją za te pieniądze... jedyne co mi się w nim podoba to dysza - zawsze się pięknie uszczelniała. Te zestawy dobre były x lat temu jak na rynku było słabo z częściami.

 

Obecnie bym chyba poszedł w stronę SHS - jeśli już miałbym ładować pieniądze w bore-up.

Link to post
Share on other sites

W sumie co racja to racja... wytrzymałością nie ustępuje innym? I pytanie czy w ogólnym rozrachunku będzie tak wytrzymały jak zwykły cylinder + głowica cnc protecha (szkoda byłoby gdyby przez bore-up wytrzymałość/niezawodność poszła łeb na szyję).

Albo ewentualnie złożyć jakiegoś bore-upa bez zestawu? Czy to raczej mija się z celem?

 

Ew. prócz Bore-Upa (niech już będzie ten SHS za 130zł) dorzucić M130, może udałoby się wycisnąć te 480fps...

Tylko pytanie czy:

  • silnik da radę pociągnąć M130 bez problemu (auto), czy lepiej poszukać od razu jakiegoś HT 140 (neodym)? // lipo 7.4V 48A
  • zębatki wytrzymają silnik high-speed i M130

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych forach chwalą się że wkładają do tych zębatek sprężyny nawet m160 ale ja tego nie sprawdzałem. M130 nie powinno zrobić żadnego wrażenia na tym zestawie bu choć ja bym pokusił się o przyklejania porządnie zderzaka głowicy tłoka :-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

- M130 Guarder

- Komora AirsoftPro CNC z MBlockiem (http://deltashop.pl/...r-soft-gun.html) // stockowa komora przyprawia mnie o nerwicę i wyrywanie włosów z regulacją...

- Bore-up SHS (130zł) lub Guarder (220zł)

 

Z tym że SHS ma kilka bore-upów...

1) https://gunfire.pl/p...typu-M4-G3.html

2) https://gunfire.pl/p...ik-typu-M4.html

Czymś się różnią te zestawy?

 

Ile FPS (na oko) dałoby się wyciągnąć przy lufie 6.05 375mm, 470-490?

I ew. muszę się porozglądać za jakims używanym silnikiem HT M130, bo mam wrażenie że mi M120 zdechnie szybko pod M130'tką.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...