Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika dla początkującego


Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu interesowałem się ASG oraz zbierałem szmal na swoją pierwszą replikę, którą bym chciał użytkować przez całkiem długi czas. Podobają mi się karabiny z rodziny AK i właśnie na tym zamierzam się skoncentrować. Mój maksymalny budżet jaki mógłbym wydać waha się w granicach 750 złotych na samą replikę. Jak na razie zastanawiałem się nad replikami Cymy - CM048 lub CM048S.

 

Jeszcze jest druga kwestia, a mianowicie okularów ochronnych. Ile kosztują porządne okulary, gdzie je dostać i przede wszystkim - którym firmom mogę powierzyć zdrowie swoich oczu.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu brałbym któregoś w pełni stalowego Boyia, czyli rk08s (AK105), albo rk10s (AKMS), są jeszcze rk01s, ale dawno ich nie widziałem w naszych sklepach. Sam mam tego pierwszego, jedynymi nie stalowymi elementami są lufa zewnętrzna i dzydzybołek przytrzymujący złożoną kolbę. W środku wymieniłem tylko gumkę HU na silikonowego Guardera. Nie jest w 100% wspaniale dopasowany, ale nic się zbytnio nie chybocze, nic nie przeszkadza w użytkowaniu. Dodatkowo w moim egzemplarzu była trochę krzywa kolba, ale wystarczyło trochę roboty pilnikiem przy zatrzasku. W tych Cymach jest natomiast więcej elementów znalowych, a znal robią tak na prawdę diabły mieszkające w piwnicach chińskich fabryk. Boyi tańszy, zwłaszcza na promocjach, bardziej pancerny z zewnątrz, a wewnątrz kałachy obu firm są porównywalne. Za zaoszczędzoną kasę mógłbyś kupić porządny akumulator i dobrą ładowarkę. Co do ochrony oczu, to zaufać możesz m.in. takim firmom jak Uvex, Bolle, ESS, Revision, pamiętaj o atestach!, a dobre okulary, np. Uvex Ivo to już około 50zł. Można też poszukać gogli z demobilu, oczywiście nieużywanych. Ja dorwałem Revisiony od Locusta w komplecie z pokrowcem i kompletem szybek za bodajże 125zł z holenderskiego demobilu, nowe kosztują prawie 300zł, więc dobrą okazję można złapać. Nowe okulary i gogle możesz znaleźć na Specshopie, Blackswordzie, Azteko itd, a demobil to chyba głównie na Armyworldzie. Przede wszystkim wystrzegaj się chińszczyzny. Dodatkowo radziłbym Ci kupić maskę siatkową, na pewno taniej wyjdzie niż wstawianie nowego zęba. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam :icon_biggrin:

Edited by Blackbird_257
Link to post
Share on other sites

Na Blacks wordzie nic nie kupuj. Kiedyś można było, teraz nie wysyłają towaru.

 

Dodatkowo radziłbym Ci kupić maskę siatkową, na pewno taniej wyjdzie niż wstawianie nowego zęba.

Popieram!!!

 

Jeśli chodzi o repliki.

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg-2/rk-08s-boyi?from=listing&campaign-id=20

I inne RKi które Ci przypadną, im droższe tym ciut lepsze zewnętrznie, chodź wszystko są dobre zewnętrznie, to cena tylko z wyglądu może się brać.

Mogę też Ci polecić cymy, ale od 0.40 w górę, są trochę mocniejsze w środku od 0.39 i w dół. Nie chodzi tu o sprężynę. Dużo ludzi się nabiera bo do 0.39 jest włożona mocniejsza, a gearbox jest słabszy niż w 0.40.

W obydwu replikach przydałoby się wymienić gumkę. Na np. Czarną Systemy, a na Taiwanie najlepsza to przeźroczysty Guarder.

Jeśli chodzi o Cymy powyżej 850-900zł nie kupywałbym.

 

Okularki to np. ESSy, Uvexy Ivo.

 

Teraz kwestia munduru, szpeju? Masz?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, jestem posiadaczem munduru. Kamizelka dojdzie w swoim czasie, w końcu i tak na początku będę latał z jednym magiem prawdopodobnie. A wracając do rk'ek - w stocku całkiem przyzwoicie sobie radzi? Ogólnie rzecz biorąc nie chciałbym się brać za tuning zbyt szybko.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc nie chciałbym się brać za tuning zbyt szybko.

 

Jeśli kupisz coś takiego to i tak musisz rozkręcić GB, i zrobić "porządki". Minimum to shimming i tranzystor polowy. Co sobie wstawisz przy okazji to twoja sprawa. Rozsądnie było by też posmarować poprawnie i uszczelnić (teflon twoim przyjacielem) :).

 

Rozumiem, że cała twoja ekipa śmiga z gearem z bloku wschodniego ? Bo to jedyny racjonalny (no może poza gb v3) powód do zakupu czegoś takiego. Jak będziesz chciał skomplementować resztę wyposażenia komplementarnego z twoją repliką to zbankrutujesz :).

Zobacz sobie ITLBV vs m23 Сплав. Z wszystkim innym będzie tak samo.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że cała twoja ekipa śmiga z gearem z bloku wschodniego ? Bo to jedyny racjonalny (no może poza gb v3) powód do zakupu czegoś takiego. Jak będziesz chciał skomplementować resztę wyposażenia komplementarnego z twoją repliką to zbankrutujesz :icon_smile:.

Nie oszukujmy się, w ersofcie może w porywach z 20% ludzi dobiera sprzęt racjonalnie :icon_wink:

 

Podobają mi się karabiny z rodziny AK i właśnie na tym zamierzam się skoncentrować.

Link to post
Share on other sites

O jednym zapomniałem, jeżeli chcesz porządny pas nośny do tego AK, to nie licz na ten z zestawu. Kompletnie nie budzi zaufania, jest dwa razy lżejszy od oryginalnego. Sam materiał jest ok, ale klamry są zrobione ze stopu kurzu i znalu. Najlepiej kupić oryginalny, chyba że chcesz jakąś podróbkę od Chińczyków albo taki kosztujący połowę tego co replika.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za cenne rady. :icon_smile:

 

Więc pozostanę przy zakupie rk-05 od Boyi. Teraz kwestia okularów. Czy ten model byście mi polecili? Niby Uvex, ale lepiej zapytać dwa razy. http://gunfire.pl/pr...arno-szare.html

poszukaj na alledrogo.pl kupując okularki ze sklepów asg zazwyczaj przepłacasz , jeśli chodzi o uvexy to w tym przypadku na alledrogo znajdziesz za 45zeta (przynajmniej ja za tyle kupowałem) http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-nieparujace-bezbarwne-9160-275-i5643575271.html http://allegro.pl/okulary-przeciwsloneczne-uvex-i-vo100-ochrona-uv-i4914978794.html Plusik taki ze kupisz raz okularki a później tylko szybki wymieniasz :) Edited by KodzaK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...