Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ESS Ice czy ESS Suppressor One Crossbow


Recommended Posts

Cześć!

 

Przymierzam sie do kupna okularow od firmy ESS natknąłem sie chyba na dwa najbardziej popularne i najbardziej polecane modele ICE i Crossbow (wersja z oprawki Suppressor).

 

Moje pytania brzmią :

 

Oprócz tego że Crossbowy są (z tego co mi wiadomo) nowszym modelem i droższym od ESS Ice , ale

czy są one lepszym jakościowo bądź "twardszym modelem?

 

Który z tych modeli moglibyście z czystym sercem bardziej polecić ?

 

Btw : Zastanawiałem sie czy nie umieścić tego w dziale o ochronie oczu i twarzy , ale wydaje mi sie że ten jest odpowiedniejszy jeżeli nie prosze o przeniesienie :icon_smile:.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :icon_biggrin:.

 

Edit : na forum nie znalazłem tematu w którym odpowiedź by mnie satysfakcjonowała.

Edited by Olciunio
Link to post
Share on other sites

Co do wytrzymałości to oba modele spełniają te same normy. Crossbow są lepsze, bo ramka jest na całej długości i przez to dodatkowo usztywnia wizjer. Crossbow Suppressor zaprojektowano do noszenia razem z ochronnikami słuchu, więc jeśli takowych nie używasz, to raczej lepszym wyborem będzie standardowa wersja Crossbow.

 

Może ktoś z Twojej okolicy ma takie okulary i da Ci przymierzyć? Albo zamów obie wersje i odeślesz tą, która gorzej leży. :icon_wink:

 

PS: *przymierzyć :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Faktycznie , nie pomyślałem o tym ze ktoś może je mieć :D , jeszcze ostatnie pytanko z mojej strony , jak napisałeś ze Suppressory są zaprojektowane do używania z ochraniaczami sluchu , rozumiem przez to ze w miejscu nachodzenia na ochraniacz ramka jest cieńsza , wpływa to jakoś na komfort i wytrzymałość ? Zadalem to pytanie dlatego ze narazie nie noszę niczego na uszy ale kto wie czy plany się nie pozmieniaja i nie kupię czegoś typu słuchawki tudzież inne "ochraniacze" na uszy :D

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Edit : na forum nie znalazłem tematu w którym odpowiedź by mnie satysfakcjonowała.

 

W takim razie jaka odpowiedź, by Cię satysfakcjonowała?

 

Posiadam zarówno ESS Ice jak i ESS Crossbow (co prawda nie Suppressor, ale to tylko kwestia zauszników). W kwestii wizualnej to bezsprzecznie Crossbow wygrywają. Na pewno też szybciej wymienia się wizjer w Crossbowach, gdzie się jedynie zwalnia blokadę i wyciąga wizjer, a następnie wkłada inny. W ESS Ice niestety przeszkadzał mi fakt, że muszę odpinać oba zauszniki (co robiłem stosunkowo rzadko, gdyż dla wygody miałem dla obu wizjerów osobne).

 

Zaletą jednak za ESS Ice jest na pewno możliwość regulacji zauszników na długość. To jednak nic, bo bez paska, te zwyczajnie będą się zsuwać i ewentualnie wisieć (zdarzało mi się to bardzo często). Crossbowy już tego problemu nie mają (zaokrąglone zauszniki z gumą robią robotę). W Suppressorach tego nie zobaczysz, ale wciąż są kształtem dopasowane do głowy. Teoretycznie ICE też można tak ustawić, ale u mnie się prostowały cholery jedne :icon_razz:

 

Inna sprawa, że ESS Ice są, przynajmniej według mnie, lżejsze. Crossbow się czuje i jest pewne, że się ma ochronę oczu. Niestety czasami za bardzo, ale tu wciąż mowa o podstawowej wersji. W Crossbow S. raczej tego problemu nie ma. W końcu są cieńsze, by słuchawki nie cisnęły. Ja nie wspominam za dobrze połączenia Crossbow + Bowman, bo cisnęły. Z drugiej strony może to kwestia poduszek w słuchawkach, bo w trakcie robót z młotami i innymi hałaśliwymi narzędziami, mając założone crossbowy i słuchawki ochronne dało się pracować.

 

Podsumowując:

- klasa bezpieczeństwa: ICE = Crossbow,

- odczuwalna waga: ICE > Crossbow,

- wygląd: ICE < Crossbow,

- powierzchnia, jaką zakrywają: ICE < Crossbow.

 

Osobiście, choć lubię ICE'y, zdecydowałem się na Crossbowy, które osobiście polecam. Jeśli uważasz, że niedługo zaopatrzysz się w słuchawki to bierz Suppressory, jeśli chcesz okulary, które się prezentują przez ciekawy wygląd (ot, kusza :icon_biggrin:).

 

PS. Nie wierz ludziom, którzy uważają, że ICE lepsze, bo nie ma czarnego paska na widoku! Na to narzekają chyba tylko ci, co noszą je na czubku nosa :D

Link to post
Share on other sites

 

W takim razie jaka odpowiedź, by Cię satysfakcjonowała?

 

Posiadam zarówno ESS Ice jak i ESS Crossbow (co prawda nie Suppressor, ale to tylko kwestia zauszników). W kwestii wizualnej to bezsprzecznie Crossbow wygrywają. Na pewno też szybciej wymienia się wizjer w Crossbowach, gdzie się jedynie zwalnia blokadę i wyciąga wizjer, a następnie wkłada inny. W ESS Ice niestety przeszkadzał mi fakt, że muszę odpinać oba zauszniki (co robiłem stosunkowo rzadko, gdyż dla wygody miałem dla obu wizjerów osobne).

 

Zaletą jednak za ESS Ice jest na pewno możliwość regulacji zauszników na długość. To jednak nic, bo bez paska, te zwyczajnie będą się zsuwać i ewentualnie wisieć (zdarzało mi się to bardzo często). Crossbowy już tego problemu nie mają (zaokrąglone zauszniki z gumą robią robotę). W Suppressorach tego nie zobaczysz, ale wciąż są kształtem dopasowane do głowy. Teoretycznie ICE też można tak ustawić, ale u mnie się prostowały cholery jedne :icon_razz:

 

Inna sprawa, że ESS Ice są, przynajmniej według mnie, lżejsze. Crossbow się czuje i jest pewne, że się ma ochronę oczu. Niestety czasami za bardzo, ale tu wciąż mowa o podstawowej wersji. W Crossbow S. raczej tego problemu nie ma. W końcu są cieńsze, by słuchawki nie cisnęły. Ja nie wspominam za dobrze połączenia Crossbow + Bowman, bo cisnęły. Z drugiej strony może to kwestia poduszek w słuchawkach, bo w trakcie robót z młotami i innymi hałaśliwymi narzędziami, mając założone crossbowy i słuchawki ochronne dało się pracować.

 

Podsumowując:

- klasa bezpieczeństwa: ICE = Crossbow,

- odczuwalna waga: ICE > Crossbow,

- wygląd: ICE < Crossbow,

- powierzchnia, jaką zakrywają: ICE < Crossbow.

 

Osobiście, choć lubię ICE'y, zdecydowałem się na Crossbowy, które osobiście polecam. Jeśli uważasz, że niedługo zaopatrzysz się w słuchawki to bierz Suppressory, jeśli chcesz okulary, które się prezentują przez ciekawy wygląd (ot, kusza :icon_biggrin:).

 

PS. Nie wierz ludziom, którzy uważają, że ICE lepsze, bo nie ma czarnego paska na widoku! Na to narzekają chyba tylko ci, co noszą je na czubku nosa :D

Twoja odpowiedz mnie satysfakcjonuje , suma "+" i "-" jest po stronie Crossbowów, jeżeli chodzi o słuchawki narazie kompletuje szpej (tj pas , ładownica , hełm ) i jeżeli stwierdze ze słuchawki będą mi niezbedne to je zakupie , wracając do tematu, mam ostatnie pytanie :

Poprzednicy pisali ze jest możliwość odesłania jeżeli okulary by nie pasowały zasada ta działa zarówno kupując przez sklep internetowy jak i sklep producenta?

 

Btw: jak podejrzewam te pytania mogą być "nudzace" , ale będę pierwszy raz zamawial rzecz typu okulary przez internet , jedyne jakie do tej pory nosiłem to gogle (jak podejrzewam chińskie bo na stronie sklepu nie pisze nawet nazwa producenta) , i po kilku strzelankach stwierdziłem ze wole nie ryzykować i wydać więcej ale być pewien moich gałek ocznych :v :D

Edited by Olciunio
Link to post
Share on other sites

Może to za dużo już nie wniesie ale...

Mam ICE. Zauszniki można sobie dowolnie ukształtować wg. własnego upodobania.

W moim przypadku nie używam paska i nic się nie zsuwa mi z nosa, a zauszniki nie prostują samoistnie.

Mało tego, czasem gdy mam za mocno zaparowane okulary i je lekko odsuwam do przodu, by odparować, to po chwili nasuwają się mi same z powrotem na właściwie miejsce :)

Ale to oczywiście kwestia indywidualna jak już wiele razy było pisane na forum.

Jak radzili przedmówcy: zamówić oba modele i przymierzyć.

 

Co do wad, to ja tego jeszcze nie doświadczyłem, ale słyszałem, że gdy się zmienia szybki to zatrzaski się szybko wyrabiają w Iceach, crossbowy mają być wolne od tej wady. Może ktoś jeszcze to potwierdzi lub zaprzeczy.

Link to post
Share on other sites

Twoja odpowiedz mnie satysfakcjonuje , suma "+" i "-" jest po stronie Crossbowów, jeżeli chodzi o słuchawki narazie kompletuje szpej (tj pas , ładownica , hełm ) i jeżeli stwierdze ze słuchawki będą mi niezbedne to je zakupie , wracając do tematu, mam ostatnie pytanie :

Poprzednicy pisali ze jest możliwość odesłania jeżeli okulary by nie pasowały zasada ta działa zarówno kupując przez sklep internetowy jak i sklep producenta?

 

Btw: jak podejrzewam te pytania mogą być "nudzace" , ale będę pierwszy raz zamawial rzecz typu okulary przez internet , jedyne jakie do tej pory nosiłem to gogle (jak podejrzewam chińskie bo na stronie sklepu nie pisze nawet nazwa producenta) , i po kilku strzelankach stwierdziłem ze wole nie ryzykować i wydać więcej ale być pewien moich gałek ocznych :v :icon_biggrin:

 

Sprawa wygląda tak, że kupujesz sobie obie pary okularów. Następnie je sobie sprawdzasz. Te, które Ci się spodobały zostawiasz, a drugie pakujesz w stanie nienaruszonym i piszesz maila do sklepu z prośbą o podanie wszystkich potrzebnych informacji do zwrotu. Najlepiej nawet, jak przed zakupem się dogadasz co do tej transakcji. Najważniejsze, byś nie zdewastował pudełka i towaru u siebie, a już w ogóle daruj sobie przestrzeliwanie ich, bo Ci za nic nie przyjmą zwrotu, jak się dowiedzą :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...