Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jestem nowy.


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum. Jak wiecie z tematu jestem nowy. Ostatnio zainteresowałem się Air Soft Gun. Chciałbym tylko poprosić o pomoc w wybraniu broni głównej, bocznej, czy opłaca się kupować mundur czy na razie użyć jakiejś bluzy, jakie okulary wybrać, rodzaj butów a także rodzaj spodni.

Wiem tyle, nie bierze się karabinu snajperskiego na początek.

Wiem że tego typu tematów jest wiele, ale chciałbym aby odpowiedzi były, skierowane prosto do mnie.

Czytałem także "Poradnik Maniaka" (Nadal nie wiem jaką broń wybrać) . Chciałbym się także dowiedzieć, czy mógł bym już zacząć ASG mając 13 lat (urodziłem się w 2002 roku ), I czy są jakieś drużyny, zloty itp. w okolicach Mszany Dolnej, a jak nie to w Małopolsce. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

P.S Trochę kontrowersyjna nazwa. Nie wiedziałem jaką dać.

Edited by fking_asshole
Link to post
Share on other sites

Co by tradycji stało się zadość mam jeszcze jeden poradnik: http://forum.wmasg.pl/topic/153303-airsoft-dla-mniej-zamoznych-poradnik/ Choćbym nie wiem jak nie mogę Ci pomóc bez podania orientacyjnego budżetu.

 

Kwestia wieku to zawiła sprawa. Nie sądzę, by jakaś większa grupa była zainteresowana strzelankami z osobą w Twoim wieku. Wynika to z tego, że za Twoje bezpieczeństwo odpowiadają rodzice. Nawet jeśli zdobędziesz ich pisemną zgodę to w razie wypadku będą mogli pozwać innych graczy. Jednakże nikt nie jest w stanie (oprócz opiekunów prawnych rzecz jasna) zabronić Tobie zabawy. Być może w okolicy jest jakaś grupa zrzeszająca młodszych graczy, lub hala przeznaczona do rozgrywek gdzie wyznaczone są godziny dla nieletnich. Musisz dobrze poszukać. To dość młody wiek jak na rozpoczęcie przygody z Airsoftem, musisz mieć na uwadze, że to pasjonujące, ale również niebezpieczne hobby. Jeśli podłapałeś bakcyla polecam harcerstwo, strzelca czy inne grupy paramilitarne. W zależności od specyfiki grupy będziesz miał możliwość postrzelania.

Link to post
Share on other sites

Napisałbym normalnie, że pistolet też nie nadaje się na początek. Przy twoim wieku jednak może to być dobry pomysł. Sam będziesz musiał skompletować ekipę. Jeśli wszyscy pójdą w klamki to możecie się dobrze bawić, bo szanse będą równe i z reguły moce są mniejsze (o ile kogoś nie natchnie np. na Rugera). Dodatkowo młodzi często bagatelizują sprawę ukrywania replik przed oczami okolicznych tubylców. Tutaj wystarczy pistolet schować do kieszeni i po sprawie.

Budżet masz fajny na początek ale inni w ekipie mogą mieć znacznie mniejszy. Może wystarczy wam np. kupić na początek coś pokroju CM030, MP7 lub Scorpiona. Zabawki małe, nie za mocne i nie odstraszają ceną zakupu i eksploatacji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy ci na czymś niewielkim sensowniej będzie kupić jakieś AKSU ( Boyja lub Cymy) lub pełnowymiarową MP5 ( od Cymy).

Twój budżet na to spokojnie pozwoli. To znane i sprawdzone konstrukcje, i nie ma co kombinować z jakimiś wynalazkami.

 

A i przy okazji poproszę cię o zmianę nicka. Ten jest łagodnie mówiąc i głupawy i mało zgodny z regulaminem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...