Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy tłok i złamany pierwszy ząb po kulku strzałach


Recommended Posts

Witam

 

Rozbierałem stockowy gearbox ( G36 v.3) już kilka razy ale wkońcu zachciało mi się zrobić tuning mocowy. :icon_wink: Kupiłem nowy tłok (http://gunfire.pl/pr...wica-tloka.html) i sprężynę m120. Dodatkowo postanowiłem wymienić kable, założyć mosfet i nową dyszę. Po złożeniu goły gearbox działał bez problemów. Zamontowałem go w replice i oddałem kilka testowych serii w auto. Po 20 kulkach było grrzzzww... i po strzelaniu. Po rozebraniu okazało się,że nowy tłok ma szczerbę w pierwszym zębie za który łapie zębatka. Co mogło być przyczyną awarii? Słaby tłok, mosfet, dysza, silnik podłączony odwrotnie czy coś innego? Boję się wkładać mocniejszy tłok bo tym razem posypią się zębatki.

Link to post
Share on other sites

Antireversal chyba słyszałem jak się blokuje, albo to właśnie był odgłos nie blokowania bo się trochę zdziwiłem, że go słychać. W sumie nie jestem pewien. Miałem problemy z zamknięciem szkieletu z m120 i chyba pin od antirev. wszedł ostatni. Kiedyś jak pękła mi spręzynka to skasowało zęby w środku toka. Teraz zjadło ten pierwszy najgrubszy a reszta jest nietknięta. Prowadnic nie sprawdzałem. Zakręciłem kilka razy bez sprężyny, żeb ysprawdzić czy aoe jest dobry.

Link to post
Share on other sites

Wyrwanie ostatniego zęba jest właśnie charakterystyczne dla niezałożonego antireversala, i w zasadzie nie da się usłyszeć jak się blokuje. Może słyszałeś dźwięk cofających się zębatek? Czasem też antireversal blokuje sie o grube kable i mimo że jest założony dobrze to nie spełnia swojej funkcji.

Link to post
Share on other sites

To chyba będzie antirev. bo wyrażnie słyszałem takie wuuz... na końcu serii. Myślałem, że to mocniejsza sprężyna powoduje takie głośne działanie blokady. Spróbuję przełożyć głowicę z nowego tłoka do stockowego i złożyć jeszcze raz.

Dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...