Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początkowy zestaw do lasu


Recommended Posts

Witam na dzień dobry wszystkich

 

Od jakiegoś roku chodzimy w kilka osób regularnie na CQBy w warszawskim Killhousie, poziom hype'u w naszej pracy podszedł już dość wysoko. Wczoraj pierwszy raz poszliśmy na strzelanie w plenerze i od razu nam przypadło do gustu tak, że pewnie pojawiać się będziemy tam częściej.

 

W takim wypadku myślę o zakupie repliki specjalnie do lasu - cqbowej mp5 raczej nie chcę zanosić w plener, bo ma wszystko skręcone pod grę w zamkniętych pomieszczeniach (latarka, kolimator, prędkość pocisków). Chciałbym po prostu kupić coś, przy czym nie musiałbym grzebać, za każdym razem, kiedy wypadnie nam wyjazd do lasu.

 

Po grze doszedłem do wniosku, że najbardziej mnie jara gra na średnie-długie dystanse, więc myślę o jakiejś lekkiej optyce (sam mam lekką wadę wzroku, lunetka 2-3x pomagałaby mi się przyjrzeć, czy dobrze rozpoznaje, że celem jest człek i to z drugiej drużyny a nie kawałek pnia), ponadto zależy mi na tym, żeby kulki leciały szybko - na sprzęcie wypożyczonym lot kulki do celu 30-40 metrów dalej trwał jakieś półtorej sekundy, więc ostrzeliwani bawili się w matrixa).

 

Wizualnie najbardziej mi się podobają bullpupy - Steyr AUG, Tavor. Modeli na rynku jest sporo (szczególnie Steyra), więc trochę się gubie.

 

Czy mógłby ktoś mi pomóc, polecić, który model jest fajnie przytulić? Po zakupie zabrałbym go do eksperta, który by dostosował go do warunków ofc, aczkolwiek zależałoby mi na tym, żeby ów ekspert nie musiał robić cudów, żeby toto działało jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

W Tavorze jest problem z lokalizacją przycisku blokady magazynka - jest umieszczony za rękojeścią i zdarzało się, że mimowolnie ręką zwalniał magazynek. Zgubił w ten sposób 3 ale nauczył się trzymać replikę inaczej. A potem ją sprzedał.

 

Kolega z drużyny długo grał z P90 w lesie - świetny do pracy za osłonami, dobrze z nim się biega, przedzieranie się przez krzaki jest łatwe. Wadą są długie magazynki bo wymagają większej wprawy by się przeładować.

Link to post
Share on other sites

Z tavorem tez może być problem z tuningiem/naprawą - ma np. niestandardowy gearbox.

Jeśli masz kasę na tavora polecam g36c ares/umarex (lub inną wersję, np g36k, aczkolwiek wersja c jest najkrótsza,a przez to najbardziej ergonomiczna). Bardzo ładnie wykonany, jednak polecam z miejsca wymienić prowadnicę sprężyny, zębatki i tłok, oraz odłączyć blow back :)

Link to post
Share on other sites

Niestety AUG mimo całej masy swoich zalet ma co najmniej tyle samo wad. Jeśli zechcesz podnieść jego osiągi mogą się pojawić spore komplikacje. Nie jest to sprzęt który daje 100% pewność swojej bezawaryjności. Całym sercem uwielbiam tą replikę ale nie jest ona ideałem.

 

Ze swojej strony popieram radę kolegi wyżej. G36 w każdej wersji również SL8/9 jest pewniejszym wyborem. Wynika to z łatwości doprowadzenia tej repliki do porządku. Do giety łatwo dostać części (chwyty, konwersje, dodatkowe szyny, adaptery, bardzo dobre komory HU itp.) czego przy AUG nie ma(tzn jest ale bardzo drogie i najczęściej trzeba to ściągać z zagranicy).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

l_isek - raczej odrzucam kwestię dostosowywania obecnej repliki pod las (za często chodzę na cqb, żeby mi się chciało co tydzień go przerabiać z powrotem), a skoro już mam kupować nową replikę, to niech będzie czymś innym - trochę nuda mieć dwie takie same :P

wilq - p90 mówisz? tylko, że to ma raczej krótką lufę - wiem, że jestem noobem, ale wydaje mi się, że lufa powinna być raczej dłuższa pod las (rozbieg kulki, te sprawy), ale skoro kolega nie ma z tym problemu, to może by było ok?

Alanos - raczej nie biorę pod uwagę tuningowania. Myślę raczej, żeby kupić coś co ma seryjnie dobre parametry, wziąć to do znajomego, który ustawi mi celnośći w sumie tyle.

Z kasą nie jest problem, sky is the limit, ale oczywiście, im będzie tańsza, tym szybciej będę się nią cieszył.

g36 to g36, ale niestety nie Tavor :)

Link to post
Share on other sites

Uwielbiam P90. Grywam nim w lesie, ale trudno w Polsce dostać do niego magazynki mieszczące powyżej 70 kulek. Jeśli nie masz ciężkiego palca, to nie powinno to być problemem. Co do samej Petki, jeśli uznasz że chcesz zmieniać lufę - a prędzej czy później pewnie zechcesz - zawsze możesz założyć odrobinę dłuższą lufę wenętrzną i krótki tłumik. Sam mam właśnie taką konfigurację.

 

Jeśli koniecznie chcesz bulpupa, to F2000 w mojej opinii jest jedną z najlepszych pozycji na rynku. Sam nie miałem, ale dwie osoby z mojego teamu z nimi biegały. Efka jest bardzo ergonomiczna, cichutka, używa stanagów i jest mniej zawodna od Augów. Oczywiście ma szynę pod dowolną optykę, nie tylko dedykowaną.

 

Jest jeszcze L85a2 od ICS,a....dość wygodne, ale lubi zjadać tłoki, silniki, dysze... przynajmniej moja tak ma.

Edited by Merrowing
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jak chcesz grać. Na dłuższą metę nie obejdzie się bez tuningu, bo raczej stockowej repliki z 440-450 fps nie znajdziesz. Fps-y w lesie to podstawowy parametr, celność możesz nadrobić większą ilością magów. Zasięg... no cóż przy niskich fps duży zasięg ci nic nie daje chyba że walisz do tarczy. No i szybkość kulki, na dużym dystansie przy dynamicznej rozgrywce - podstawa.

P90 najlepsza opcja no ale nie ma magów na polskim rynku. Sam się zastanawiam nad zmianą M4 na MP5pdw lub P90, do lasu oczywiście

Link to post
Share on other sites

Lufa to nie problem - nawet dziesięciocentymetrowa w mp5k nie sprawa problemów żeby kogoś trafić w lesie :) Najważniejsza jest jakość lufy, temat często poruszany na forum. Co do tuningu - powiem tak, nie ma replik idealnych, niemal zawsze trzeba wymienić jakąś cześć, żeby działało lepiej - od gumki hop up zaczynając. Do tego dochodzi naturalne zużycie części. Dlatego czasami warto wymienić od razu kilka rzeczy przy zakupie, żeby nie martwić się że coś się zepsuje, oraz cieszyć się lepszymi osiągami/kulturą pracy ;) Do tego dochodzi fakt że w większości sklepów zamontują Ci wszystko za darmo, oraz profesjonalnie poskładają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...