Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak wyżej, ja noszę okulary korekcyjne i Bolle X500 oryginalne. Dorwałem je na jakiejś okazji na Allezło. Czasami się takie okazje zdarzają. Ja moje kupiłem nówki na licytacji za 70 zł. Okulary spokojnie wchodzą nawet te większe. Z wad to to, że są duże, i nie komponują się dobrze z każdym nakryciem głowy. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to warto.

Link to post
Share on other sites

Bolle x500 były fajne (bo mi je ukradli) ponieważ:

 

- mieściły się po nie okulary korekcyjne bez potrzeby modyfikacji gogli. Konstrukcyjnie mają prostokątny otwór na wysokości uszu przez który świetnie wchodzi zausznik od okularów

- mają podwójną szybę, wyplenioną gazem (nie pamiętam jakim) co powoduje, że od środka nie parują. Wewnętrzna szyba pokryta antifogiem.

- zakrywają duży obszar twarzy - górny.

- są bardzo trwałe i można je wykorzystać do innych aktywności - sportów.

- zniekształcają obraz w stopniu pomijalnym.

 

Jak każde gogle zawężają obszar widzenia od spodu i ograniczają cyrkulacje powietrza dookoła twarzy. Pomaga usunięcie z ramy gogli górnych i dolnych gąbek. Tracisz półszczelność ale zyskujesz przewiewność. Pyłoszczelnością nie przejmuj się, bo nie musisz unikać efektów działania gazów, pyłów itp.

 

Bolle pilot - spełniają normy jednakże mają pomarańczowe wykończenie oraz białe napisy na pasku. Mając je na głowie będziesz łatwym celem, bo będziesz się świecił.

Link to post
Share on other sites

Chyba sobie zrobię jakiś szablon do doradzania początkującym "okularnikom" w airsofcie :icon_lol:. Zatem lecimy.

Tak, Bolle Pilot są polecane do airsoftu i uwierz mi pomarańczowe elementy są praktycznie bez znaczenia, a czarno-białego paska nie widać pod czapką czy hełmem. Ja używam tylko takich. A jak cie bardzo wkurza kolorystyka to bierzesz szpreja i szprejujesz na czarno lub zielono :icon_smile:

https://www.militari...psi)_p39381.xml

Teraz co do parowania. Jeśli kupisz powyższe gogle to polecam zrobienie w górnej gumie dociskającej do czoła dodatkowych otworów wentylacyjnych.

A na samo parowanie są dwie skuteczne metody. Metoda pierwsza to mydło w płynie, najlepsze zwykłe szare np. takie:

http://www.aptekagem...ynie-500ml.html

Na suche i czyste gogle/okulary nakładasz troche mydła i zanim wyschnie dokładnie wcierasz suchą bawełnianą szmatką. Potem kilka minut na wyschnięcie.

Metoda druga to magiczne mokre chusteczki z Lidla - a dokładnie W5 Glasses Wipes.

http://fanlidla.pl/g...zki,do,okularow

Tutaj na suche i czyste gogle używasz chusteczki - wcierasz jej zawartośc w gogle/okluary i zostawiasz do wyschniecia. Jak zaczynają parować, wycierasz suchą bawełnianą szmatką i używasz kolejnej, świeżej chusteczki. Obie powyższe metody można łączyć, ale czasami średnio wychodzi, bo sie wszystko rozmaże.

Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...