Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem M4 komora, lufa, gumka. Tragiczna szczelność?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam ogromne problemy z emką. Baza JG, nie zostało z niej praktycznie nic, wszystko wymienione.

Konfiguracja:

- body metalowe JG (nie wiem czy ma jakieś znaczenie)

- dysza SHS czerwona, uszczelniona

- głowica cylindra podwójnie doszczelniona SHS

I teraz:

gumka: czarna JG, stockowa, zielona GG

lufa: stock, "precka tornado", jutro będę testował promyka

komora: przeźroczysta Boyi, czerwona element (kopia pro-wina)

kulki: rockets 0.2, rockets 0.25, GG 0.25, DumDum 0.28, Kalashnikov 0.3

 

Generalnie replika nie strzela, Jeżeli uda się już uzyskać trochę szczelności (chyba że to wina czegoś innego) to emka pluje kulkami, strzela bardzo różnie, zdarzają się podwójne kuleczki.

Na komorze Boyi kulki jedynie wytaczają się z lufy.

Przez pewien czas było dobrze, czyt. tak, że na pełnym real-capie kulki leciały tragicznie, dopiero ostatnie 3-5 leciały ideolo.

 

Nie mam pojęcia czego to może być wina, ktoś miał podobnie? Jakieś sugestie w kwestii rozwiązania problemu?

Link to post
Share on other sites

Na czerwonym elemencie test papierka wychodził dobrze, w sensie nie podskakiwał. Jest jeszcze jeden problem. Mianowicie gdy wsadzam zieloną GG do tejże komory, to wygląda na to, że jakby kołnierz jest za długi, przez co kulki blokują się na nim nie wchodząc do komory. Miał tak ktoś?

 

Edit;

Sprawdzane na dwóch magazynkach: Real-cap od Specny i na P-magach. Jutro mogę sprawdzic na jakimś hi-capie, ale nie sądzę, że to wina magów.

Edited by tymekgluchpl
Link to post
Share on other sites

Wsadź kawałek uciętej sprężyny na zespół lufa-komora hu, tak żeby mieć dobry docisk do czoła gb. Obejrzyj jak czoło gb schodzi się z komorą HU, może tam coś nie dolega jak trzeba? Dublety sugerują że to kwestia gumki, aczkolwiek ja bym obstawiał komorę-element i boyi nadają się żeby nimi ćwiczyć rzut do kosza... na śmieci. Rozumiem że dysza ma dobrą długość i popychacz dyszy jest cały?

Link to post
Share on other sites

Dysza SHS- długość 21.25mm czyli standard emki. Popychacz nowiutki niebieski SHS. No właśnie tak się zastanawiam, czy nie kupić poprostu nowej komory i gumki- tylko pytanie jaką? Co do sprężyny na lufę dawałem, ale była trochę długa i nie dawało się wsadzić pina i dobrze spasować body.

Link to post
Share on other sites

Pożycz od kogoś działający komplet komora z lufą i gumką, włóż do swojego i obserwuj efekty. Szkoda ładować szmal. A to, że dysza jest "standardowa od m4" nie znaczy że jest prawidłowo dobrana. Przerabiałem temat w M4 EA, ludzie którzy mają Specny (a nie czytają forum) też pewnie się pobawili w dobieranie.

Link to post
Share on other sites

Po otworzeniu gb okazało się, że nie wiem jakim cudem, ale pękła uszczleka na głowicy cylindra. Obecnie replika nadal podaje co 3 kulkę, czasami leci ładnie, czasami na 3 metry. Nie wiem kompletnie co już robić, prawdopodobnie będę musiał chyba kupić nową komorę. Pomysły mi się juz skończyły.

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie. Kanały w magazynkach są odpowiednio duże żeby kulka swobodnie pędziła ku górze. Miałem dum dum które po jakimś czasie trzymania w magazynku tak napuchły, że rozepchały magazynek :teeth: Kulka w komorze też ma luz, dopiero jak kołnierz gumki ma ja przytrzymać między kołnierzem a wzgórkiem od dystansera zaczyna się problem, za duża stoi w miejscu bo nie ma siły żeby ja wystrzelić.

 

Najpierw sprawdź trochę dobrych kulek, potem się weź za kupowanie komór, gumek, etc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...