Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

US4CES (desert, transitional , woodland)


Recommended Posts

1) Nie zauważyłem nigdzie tematu o tym rodzaju kamuflażu więc zakładam.

 

Nie ukrywam iż robię to głównie po prostu wpadł mi w oko i wydaje mi się IMHO, że może będzie on rozwiązaniem jakie panuje wśród kamuflaży amerykańskich. Jak tylko Chińczycy zaczną montować takie zestawy to biorę. Dodatkowo wydaje mi się, że w tym wzorze użyto koloru czarnego w taki sposób aby tworzył on w niektórych miejscach odpowiednik cienia przez co wzór wydaje się jakby 3D (wystarczy popatrzeć na dany wzór ok.1-2 sek i od razu wiadomo jaki kolor jest tłem [na całym wzorze] i jakie kolory są przed któtymi [w konkretnym rejonie]

 

2) ...ale póki co planuję nową replikę pomalować właśnie w takie kolory, pomijając kwestię digital, choć jeszcze nie wiem, no i raczej 3D to mi nie wyjdzie ;P Dodatkowo, na prawdę trudno dobrze dobrać kolory gdyż właściwie to dopiero w domu przy naturalnym oświetleniu na magazynku wiemy z czym mamy do czynienia po zakupieniu danej puszki.

 

PARĘ POGLĄDOWYCH ZDJĘĆ:

 

12339426764_e4061cc079_b.jpg

 

ACUCoat_US4CES_Woodland-A_withSwatch.jpg

 

- - - - LEKKI OT - SORKI - - - -

MOJE PRÓBY(ver.Woodland,):

- Mud Brown (Tło) - [to akurat jestem prawie pewien że dobrze dobrałem]

- Forest Green (Zieleń, Warstwa #1) - [tutaj nie wiem czy dobrze dobrane, nie wiem czy DDR Green nie było by lepsze, jaśniejsze]

- US Olive 1942 (Najjaśniejszy Kolor, też wydaje mi się, że ma coś z zieleni w sobie) - także nie wiem czy dobrze dobrałem, tu z kolei nie wiem czy nie za dużo zieleni jest w US Olive, z kolei coyote nie zawiera w ogóle zieleni na większości zdjęć, ale może to byłby lepszy kolor)

- CZARNY - tu chyba zwykły (nie FOSCO) mat wystarczy...

 

Porównuje kolory FOSCO z kolorami tradycyjnego Woodland'a (M81) i tak to wygląda jak poniżej. Kolory na zdjęciach (sztuczne oświetlenie) są mniej więcej "podobnie zafałszowane" i w rzeczywistości to wygląda naprawdę nie najgorzej, ale chyba w porównaniu do US4CES może być inaczej.

 

Największe obawy mam z zielonym (Forest Green) - jest jakby kolory lasu iglastego a nie liściastego, za ciemny i zbyt "żywy".

 

NA TLE SPODNI MIL-TEC

 

magi_woodland_MILTEC.jpg

 

NA TLE BLUZY SPECNA ARMS

 

magi_woodland_SPECNA.jpg

Link to post
Share on other sites

I w czym możemy pomóc (podkreślam, że temat jest w dziale "Umundurowanie") bo za bardzo z kontekstu tematu nie rozumiem? :teeth:

 

Hmm... właściwie to generalnie nie zadaje rzeczywiście żadnego pytania konkretnego...

 

Głównie chodzi o założenie tematu dot. US4CES.

 

Tylko przy okazji - może ktoś akurat ma duże doświadczenie w malowaniu replik, i coś tam doradzi w zakresie doboru kolorów. Albo odwrotnie - może moje "poszukiwania" odpowiednich kolorów komuś pomogą. Ot, tak luźny temat :icon_smile:

 

Temat mundurów i kamuflażu - ok.

Natomiast wszelkie dyskusje na temat malowania proszę prowadzić w odpowiednim miejscu (temacie)...

Y.

Link to post
Share on other sites

Ot także od jakiegoś czasu interesuje się US4CES.

Wygląda super. A na pewno lepszy o UPC oraz Multicam'a.

Był by to zdecydowanie godny odpowiednik MARPAT'a dla US Army. Transitional Pattern oraz Rid Pattern i wszyscy happy.

 

The US4CES Alpha family of camouflage, a finalist in the U.S. Army Phase IV Camouflage Improvement Effort, are still not available commercially, awaiting an official decision by the U.S. Military on Phase IV and on the the new U.S. military rule imposed by congress to reduce their current 10 camouflage patterns to a common family of 2 or 3 colorations of the same pattern for all branches for potential implementation by 2018.

 

 

http://www.hyperstea...-NVG/index.html

http://hyperstealth....ison/index.html

https://adsinc.com/equipment/us4ces/

 

US4CES-Transitional-with-OCIE.jpg

 

Przypomina mi... powiększonego pękota. Albo coś w ten deseń. Ale chyba tylko mi. :zastanawia:

 

Ponoć tylko jest uber drogi w produkcji. Niezbyt orientuje się czemu i czy to prawda.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Z tego co widać na stronie Hyperstealh wychodzi 85$ kanadyjskich (~250 zł) za 5 jardów (~4,5 metra) materiału.

Na pełny mundur wypadałoby mieć (tak bezpiecznie) ok. 6 metrów bieżących materiału.

Tania zabawa to to nie będzie, ale nie jest jakoś super tragicznie :)

Link to post
Share on other sites

Oj Yaho kusisz, oj kusisz by ściągnąć troszku tego materiału. :icon_evil:

I... must... resist! :icon_lol:

 

Może udało by mi się skusić Currahee do uszycia munduru w kroju ala ACU z tego materiału...

Z 4 stówki za materiał, z 3-4 stówki za szycie. Ale jaki fejm! Większy od pękota. :hahaha:

 

Imo ten pattern na papierze wydaje się być coś... zbyt skuteczny. Muszę jutro poczytać więcej i znaleźć haczyk.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio zauważyłem że panowie z meksykańskiego "marina", właśnie w US4CES (niektórzy OFC) złapali pana Guzmana :icon_wink:

 

http://cdn.sandiegou...e9b6936b1eddfe5

 

co by się zgadzało z informacją na stronie producenta, że meksykańscy marines podpisali kontrakt na wersję "transitional".

 

http://www.hyperstea...xico/index.html

 

Co do materiału to też mnie kusi, ale

A)nie wiem czy ten co jest na tych zdjęciach co dałem na początku jest w ogóle dostępny - dostępne są jakieś tam inne wersje charlie, bravo itd

B) kto to uszyje? :icon_wink:

 

...no ale lansik rzeczywiście konkret :icon_razz:

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

Uszyć ci może np. MIWO albo Currahee. Ale chyba zniżki za swój materiał nie dostaniesz. Wezmą większą prowizję za uszycie. :icon_razz2:

 

Hehe, wybrali US4CES Transitional, też bym wybrał ten.

 

Mnie tylko martwi że materiał, który jest dostępny to 70/30 Poly/Cotton. Wolał bym 50/50. :/

Nie wiem tylko czego oczekiwać po mieszance gdzie jest 70% poliestru. Zazw. spotkałem się z 30/70...

 

 

Btw, dla tych co się zast. czym się różni Bravo od Charlie itp.

What's the difference between Delta and Charlie?

The first difference is in the color layering, reversing the order of lightest to darkest colors.

The second difference is that we did not limit the color palette to only four colors for the US4CES Charlie Series as we needed to for US4CES Delta. While rotary or screen printing is often limited to 8 or fewer colors, with textile inkjet printing we are not limited and can use the whole color palette of 16.3 million colors at no difference in cost. For large orders, (factory runs) the Charlie patterns can be reduced to 8 colors or less.

The third difference is that we did not just reproduce the four colorations in the US4CES Delta Series which can be found in the first four Charlie patterns but we added 26 more color schemes to provide a wider selection to provide greater focus on specific environments around the world.

The fourth difference is that we do not print with NIR (Near Infrared) inks for the commercial market, we can print with NIR inks for approved Law Enforcement agencies and approved Militaries.

Link to post
Share on other sites
Uszyć ci może np. MIWO albo Currahee. Ale chyba zniżki za swój materiał nie dostaniesz. Wezmą większą prowizję za uszycie. :icon_razz2:

 

Polecam ten temat: http://forum.wmasg.pl/topic/156949-umundurowanieoporzadzenie-szyte-z-powierzonego-materialu-dyskusja/

 

Mnie tylko martwi że materiał, który jest dostępny to 70/30 Poly/Cotton. Wolał bym 50/50. :/

Nie wiem tylko czego oczekiwać po mieszance gdzie jest 70% poliestru. Zazw. spotkałem się z 30/70...

 

Biorąc pod uwagę, że ciuchy termoaktywne to 100% Poliester, byłbym skłonny zaryzykować ;)

Gorzej niż w teflonowych ciuchach 65/35 być nie może ;D

 

A)nie wiem czy ten co jest na tych zdjęciach co dałem na początku jest w ogóle dostępny - dostępne są jakieś tam inne wersje charlie, bravo itd

 

Co jest dostępne, można sprawdzić tutaj:

http://www.hyperstealth.com/US4CES-CHARLIE/index.html

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że w "the great country of US and A" ten projekt nie został wdrożony na szeroką skalę. W każdym razie tak mi się wydaje bo szczerze mówiąc to szukając w sieci jedyne co się spotyka to rózne "testing stage'e", miliony wersji, inne dla każdego segmentu armii (OFC: czasami ma to sens, ale IMHO przeważnie nie). Jednym słowem chaos, chociaż sam już nie wiem - może jakiś wydział zaaprobował US4CES?

 

A dlaczego o tym piszę... pewnie większość się domyśla. Tak zamiast kombinować z tkaniną i szyciem, chińczycy zajęli by się sprawą za nas i można by już było latać w US4CES by np. Specna Arms (czasami może z ..."oryginalnymi" kolorami ;) ale za to po 180-250 zł komplecik :D

 

Ja póki co w całe kombinowanie (tkanina -> mundur) się z pewnością nie będę bawił i sobie pobiegam w M81 :) a US4CES odkryłem przypadkiem szukając kolorów do pomalowania repliki.

 

Poza tym te wersje Charlie, Delta, Alpha itd, itp. jakoś nie wyglądają mi na to co zaproponowane w 3 wersjach (chyba jest jeszcze 4-ta "UNIVERSAL" - do oporządzenia jak kamizelki). Nie wiem czy to kwestia metody robienia zdjęć ale te dostępne wersje mają jakiś taki ..."nieciekawy" gradient w niektórych miejscach. Natomiast jeżeli musiałbym już porównywać to chyba najbliżej jest Charlie-25, który jako tako przypomina mi wersję WOODLAND.

 

P.S. ...i czemu oni (HyperStealth) mają taką brzydką stronę/podstrony? :teethh:

Link to post
Share on other sites

Generalnie US4CES było po prostu propozycją nowego kamuflażu dla armii amerykańskiej, która przepadła z kretesem w trakcie przetargu. W każdym razie jak widać prace nad ulepszeniem i poszerzeniem palety barw nadal trwały, a dostęp do materiału jest jak najbardziej realny.

 

No cóż, delikatnie mówiąc dziwię się Twojemu zaskoczeniu, że nie dostaniesz munduru z eksperymentalnego kamuflażu w cenie do 250 zł / komplet :teeth:

Link to post
Share on other sites

Generalnie US4CES było po prostu propozycją nowego kamuflażu dla armii amerykańskiej, która przepadła z kretesem w trakcie przetargu. W każdym razie jak widać prace nad ulepszeniem i poszerzeniem palety barw nadal trwały, a dostęp do materiału jest jak najbardziej realny.

 

No to wyjaśniłeś mi - nie ma szans żeby USA przyjęło US4CES - szkoda :(

 

 

No cóż, delikatnie mówiąc dziwię się Twojemu zaskoczeniu, że nie dostaniesz munduru z eksperymentalnego kamuflażu w cenie do 250 zł / komplet :teeth:

 

Nie, nie... tu mnie całkowicie źle zrozumiałeś - chodziło mi o to, że jakby USA przyjęły US4CES to chińczycy zaczęli by je produkować dla branży ASG (jak np. marpat) skoro nawet A-TACS'a robią mimo iż w żadnej armii (o ile dobrze kojarze) nie jest on stosowany powszechnie.

 

Na GF można nawet kupić bluzę w AOR2, który też zbyt popularności nie zdobył/zdobędzie.

Link to post
Share on other sites

No to wyjaśniłeś mi - nie ma szans żeby USA przyjęło US4CES - szkoda :(

 

Jest. Ale najwcześniej w 2018.

Czytaj co napisałem wyżej. :icon_razz: There is hope.

Pytanie czy wymienią OCP, w którym zamówili koszmarną ilość sprzętu (2/3gen IOTV itp).

 

The US4CES Alpha family of camouflage, a finalist in the U.S. Army Phase IV Camouflage Improvement Effort, are still not available commercially, awaiting an official decision by the U.S. Military on Phase IV and on the the new U.S. military rule imposed by congress to reduce their current 10 camouflage patterns to a common family of 2 or 3 colorations of the same pattern for all branches for potential implementation by 2018.
Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Hehe... no właśnie: OCP, UCP, ACU(tak, wiem, że to krój a nie wzór, ale ludzie mylą na forach), MARPAT, MultiCam, AOR1, AOR2, NCU itd ...z deczka chaos i do tego tak jak piszesz zamówili tego od groma, a ja się zasugerowałem wypowiedzią:

 

"Generalnie US4CES było po prostu propozycją nowego kamuflażu dla armii amerykańskiej, która przepadła z kretesem w trakcie przetargu."

 

Ale rzeczywiście nie doczytałem tego cytatu, z którego wynika, że senat nakazał ograniczenie się do 3 wersji zamiast 10 (dlatego przegrany przetarg[?]) i dlatego twórcy US4CES zaproponowali te 3 wersje.

 

No nic - poczekam sobie do 2018 :D

 

...może coś się zmieni w międzyczasie - np. z Meksyku się kontraktowe sprowadzi :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...