Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zbyt małe napięcie w Li-Po 11.1 2200 TURNIGY


Recommended Posts

Witam. Przedstawię historie od początku :icon_razz:

Od ponad 2 lat przestałem uczęszczać na ASG co spowodowało to że mój lipol najzwyczajniej w świecie przestał być ładowany. Przed dwu laty chciałem go podładować ale było za niskie napięcie(chyba) bo znajomi mówili że ładowarka nie łapie a to może powodować właśnie zbyt niskie napięcie. Otóż chciałbym się zapytać co zrobić w tym przypadku. W środę dojdzie ładowarka Redoxa bodajże.

Słyszałem że można podładować na kilka sekund przez akumulator samochodowy aż wskoczy odpowiednie napięcie i potem ładowarką normalnie już, ale nie wiem czy to nie uszkodzi mojej baterii.

Poradzcie coś bo nie mam zamiaru kupować nowej jak nie ma takiej potrzeby :/

Edited by Stefan(kiedyBL)
Link to post
Share on other sites

Było wałkowane pińcet razy :)

Podłączasz normalnie baterię do ładowarki, ale kilka minut na małym prądzie ładujesz ją programem do NiMH albo NiCd. Po tych kilku minutach sprawdzasz miernikiem każdą celę, jak już "złapie" napięcie to przełączasz na program LiPo. Powinna się naładować. Jak się nie ładuje w ogóle to jest do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Redox alpha v2 i beta mają obsługe ogniw li-fe. Tak samo imax b6 i inne klony i na tym programie bezpiecznie można podbić napięcie na ogniwach. Oczywiście należy pamiętać, o tym, że aby operacja udała się sprawnie, należy wykonać to w przeciągu 24h od spadku napięcia.

Link to post
Share on other sites

Dzieki panowanie za wszystkie rady.

Moje dane bateri to 11.1 2200 Turnigy. Po zmierzeniu wychodzi zamiast 11.1V to 9,07 V :/

Czyli teraz mam zrobić tak jak mowicie ? Podnieśc napięcie poprzez ten program Pb o ile takowy będzie.

Jutro dostane ładowarkę to sie przekonam czy wszystko wyjdzie.

Edited by Stefan(kiedyBL)
Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi tylko - jak się to napięcie rozkłada na poszczególne cele. Oby było to 3.02, 3.02, 3.03V, a nie np. 3.7, 3.7, 1.67.

Pakiet jest tak sprawny jak najgorsze jego ogniwo. Sprawdź poszczególne cele korzystając ze złącza balansera i posiłkując się takim schematem http://www.milehighrc.com/images/lipos/BalWire.JPG gdzie pokazane jest jak poszczególne piny balansera łączą się z biegunami pojedynczych cel.

Link to post
Share on other sites

Matematyka na ratunek ;)

1. cela: 2.86V

2. cela: 2.88V

3. cela: 2.44V

 

Imo cele mogły przez zbyt niskie napięcie utracić pojemność i wydajność prądową. Jak będzie naprawdę - zobaczysz po ładowaniu. Niziutki prąd (100mA) i powolutku ładuj aż osiągną te 3V na każdej celi. Potem przełącz na Lipo balance i do fulla, też na niskim prądzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...