Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spearhead Tactical Reviews - nowy blog "taktyczny" z recenzjami szpeju


Recommended Posts

Hej wszystkim, wczoraj zdecydowałem się ostatecznie na założenie bloga związanego z recenzjami wszelkiej maści szpeju militarnego czy airsoftowego.

Blog jest jeszcze w wersji pre alpha, tak naprawdę dopiero zrobiłem logo i skonfigurowałem podstawy aby jakoś to wyglądało, całość jest ciągle w budowie i codziennie coś tam się będzie zmieniać.

Z tego miejsca chciałbym Was prosić o wszelkie opinie na temat bloga, zarówno jeśli chodzi o samą budowę, funkcje ale także treści.

Obecnie wrzuciłem jednego posta, który pojawił się także na wmasg (oczywiście mojego autorstwa), jednak do końca weekendu pojawi się pełna recenzja FNX-45 Tactical także zapewniam Was, że nie będzie to kolejny nudny blog o zmianie gumki w CM.028 :icon_wink:

Na blogu nadal brakuje wielu funkcji, działam nad stroną na fb i połączeniem tego do kupy, jestem też w trakcie przesiadki na własną domenę.

Proszę o wszelkie opinie, ogólne wrażenie czy też jakieś błędy, możliwe, że przy innej rozdzielczości niż 1920x1080 coś się rozjeżdża itd.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i już teraz zapraszam do śledzenia bloga, powoli bo powoli ale będę pchał to do przodu :icon_wink:

 

Link do bloga: http://www.spearheadtacticalreviews.pl/

Link to post
Share on other sites

No no, ciekawie się zapowiada. Jak na razie wszystko ładnie. Ten jeden post z testem latarek zmiótł merytorycznie całość wpisów "na konkurencyjnym bloku reklamowanym na forum" ( ;) ). Jeśli dalsze artykuły będą na podobnym poziomie - :maniak_OK:

 

Czekam na tę recenzję FNX-45, bo klamka ciekawa i chodzi mi po głowie, mimo iż nie pasuje mi zupełnie do szpeju.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za opinię, cieszę się, że tekst Ci się podoba :)

Hmm, poziomu raczej nie planuję zmieniać, taki mam już styl. A jak oceniasz kwestię wizualną? Czcionki, ich kolory, wszelkie wymiary dowolnych elementów itd itp?

Z tego co się dowiedziałem, to stronka trochę się psuje przy mniejszej rozdziałce, tak wygląda przy 1920x1080: http://i.imgur.com/r0rCsKs.jpg

A tak przy 1366x768: http://i.imgur.com/FnyAZAk.jpg

 

Znacznie zmienia to ogólny wygląd, ale podobno do zaakceptowania.

Link to post
Share on other sites

Czcionki i kolory etc. Są ok, nie rażą ani nie męczą (przynajmniej mnie).

 

Co do rozdziałki - ja mam 1680x1050 i "ucina tłumiku płomienia". Uważam, że pasuje, chociaż przy mniejszych rozdzielczościach, jak 1336x768 tło traci całość "ostrości". Ale według mnie do zaakceptowania.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że strona wygląda jeszcze w miarę do rozdziałki minimum 1680x1050, spróbuję poszukać jakiegoś skryptu czy coś co by pozwoliło skalować zdjęcie zamiast je przycinać. Czyli jak mam na rozdziałce FHD dane tło, to wyświetlając to samo na mniejszej, zamiast ucinać tło, po prostu je skaluje, tak jakby zmniejsza rozdzielczość. Wtedy kłopot z tłem jest rozwiązany, jedynie logo na stronie głównej może być za duże i zajmować większość ekranu :D

Link to post
Share on other sites

No, mi logo/baner zajmuje połowę ekranu (1280x1024) :P Nie myślałeś żeby zamiast w 3 liniach zrobić je w 2? Tactical Reviews razem i mniejszą czcionką, żeby równało się szerokości Spearhead.

Co do zdjęcia w tle - przy mojej rozdziałce mam na tyle przycięte, że widzę tylko rozmyty fragment zdjęcia. Jak dla mnie to na plus, jakoś tak mi się wydaje, że ostre zdjęcie mogłoby rozpraszać.

Link to post
Share on other sites

No, mi logo/baner zajmuje połowę ekranu (1280x1024) :icon_razz: Nie myślałeś żeby zamiast w 3 liniach zrobić je w 2? Tactical Reviews razem i mniejszą czcionką, żeby równało się szerokości Spearhead.

Co do zdjęcia w tle - przy mojej rozdziałce mam na tyle przycięte, że widzę tylko rozmyty fragment zdjęcia. Jak dla mnie to na plus, jakoś tak mi się wydaje, że ostre zdjęcie mogłoby rozpraszać.

 

Dzięki za opinię, faktycznie, zrobienie loga w napisem w dwóch liniach może wyglądać ciekawiej, w sumie głównym członem nazwy jest "Spearhead" a reszta jakby dopisuje o co chodzi w blogu. Potestuje różne opcje i warianty na dniach, dzięki za pomoc :icon_smile:

 

PS. Zdjęcie samo w sobie jest rozmazane, focus jest "złapany" na tłumiku i końcu latarki więc przy niższej rozdziałce może być tego nie widać.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

PS. Zdjęcie samo w sobie jest rozmazane, focus jest "złapany" na tłumiku i końcu latarki więc przy niższej rozdziałce może być tego nie widać.

Ależ ja doskonale wiem, oglądałem screen z fullHD ;)

Tylko miałem na myśli, że według mnie nawet lepiej jak to zdjęcie się tak wykadrowało i ewentualna sugestia - ponów zdjęcie tak aby całe było rozmyte.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja doskonale wiem, oglądałem screen z fullHD :icon_wink:

Tylko miałem na myśli, że według mnie nawet lepiej jak to zdjęcie się tak wykadrowało i ewentualna sugestia - ponów zdjęcie tak aby całe było rozmyte.

 

Pewnie, wszystkiego będę próbował. Na weekend trzeba będzie zaprosić kilku znajomych z laptopami czy innym sprzętem i przy piwku na spokojnie zobaczyć co jak się prezentuje :D

Link to post
Share on other sites

Pozmieniałem trochę na blogu, logo jest mniejsze i wycentrowane więc powinno to wyglądać znacznie lepiej na mniejszych rozdzielczościach.

 

Zmieniłem także wyświetlanie postów na stronie głównej, zamiast pokazywać całego jest fragment i przycisk "czytaj całość" więc wchodząc na stronę główną widać fajnie ostatnie posty i można wybrać co nas interesuje zamiast scrollować do następnego.

Link to post
Share on other sites

Ciekawy opis. Przyjemnie się czyta.

 

Brakuje mi jednak testów zasięgu i celności na np. 25m i 30m.

 

Racja, miałem go przestrzelać na jakimś dystansie ale temperatury jakie są to wiadomo, a w mieszkaniu u mnie to ułamek tego mam :D

Pomyślę ewentualnie nad częścią drugą czy coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

gratuluję. Trzeba siać, siać, siać, że zacytuje klasyka. Im więcej takich stron tym lepiej. Jeżeli mogę coś doradzić to mimo wszystko częściej dodawać wpisy (wiem wiem, czasu pewnie brakuje;) , zapełniać treścią by trafiał nie tylko do ludzie z tego miejsca. pozdrawiam

 

Dzięki za feedback :icon_smile:

Treści będą pojawiały się częściej, mam już w zasadzie gotową jeszcze jedną rzecz od Baribala + będę robił ogromny test, około 30 snajperskich kulek w wadze +0,3g więc zapowiada się ciekawie :icon_wink:

Tor lotu podczas strzelania będzie nagrywany w 1080p @60fps więc nie tylko zobaczycie wyniki na tarczy, ale także zachowanie kulki w locie oraz jej widoczność :icon_wink:

 

PS. Generalnie mam nadzieję utrzymać tempo około jednego wpisu na tydzień.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...