Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms E&C vs SAEC (systemy szybkiej wymiany sprężyny)


Recommended Posts

Witam!

 

Temat założyłem dla takich jak ja zanim się dowiedziałem o różnicy tych dwóch systemów.

 

Szperając za jakąś repliką natrafiłem na ofertę Specny w sklepie gunfire.pl w której znaleźć można było repliki z "systemem szybkiej wymian spreżyny". Włączyłem sobie filmik jak wyglada ta "wymiana":

 

 

Mówię sobie : no pięknie! jak będę jechał na strzelankę z limitem, to hop siup wymienię sobie sprężynę i śmigam, że aż miło.

 

No to zdecydowałem się na zakup i tak sobie przeglądam katalog replik z systemem E&C. Znalazłem taką, która mi się podoba. SA-A01

 

http://gunfire.pl/pr...rms-SA-A01.html

 

Parę kliknięć, dwa dni i replikę mam w domu. Przestrzeliłem, zobaczyłem jak strzela. Mowię: "no fajnie! to zabierzmy się za wymianę sprężyny z tym super "systemem szybkiej wymiany sprężyny".

 

No to odpalam w/w filmk ponownie i kręcę... i wciskam... i coś mi ta kolba nie chce iść. "No coś jest nie tak !" - pomyślałem. Zacząłem szperać. Szukać na forum wmasg.pl. NIGDZIE nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi. wpisywałem w wyszukiwarkę fraz typu "E&C spring change, E&C china", nawet tłumaczyłem na translatorze po chińsku by znaleźć filmiki na YT w języku krzaczków - efekt zerowy.

 

Jedyne co widziałem, to w proponwanych "podobnych" filmikach coś w stylu "jak rozkręcić replikę od początku do końca itd. No i tak wpadłem na filmik w którym jakiś Pan, po rozkręceniu repliki ukazał na GB napis E&C. Wtedy zrozumiałem, że moja replika jest repliką "z systemem szybkiej wymiany sprężyny" która się tak nazywa tylko ze względu na to, że nie trzeba rozkręcać GB - ale replikę już tak -_-'. No to czym jest ten twór który widziałem na filmiku powyżej? Otóż w sklepie gunfire.pl jest to opisane w katalogu jako system SAEC a nie E&C!

 

Tak więc, jeśli chcecie na strzelance wymieniać sprężynę w 45 sekund, należy wybrać jedną z aktualnie 11stu replik oferowanych w sklepie gunfire z systemem SAEC a nie z oferty replik z systemem opisanym jako "E&C"

 

Mam nadzieję, że wszystkim "nowym" rozjaśniłem sprawę, a starzy wyjadacze pewnie "wiedzieli" i było to dla nich oczywiste "więc po co pisać?" no ale jednak... potrzeba była :icon_wink:

 

ps. przy zakładaniu topicu, zastanawiałem się gdzie go "wsadzić" i konieć końców wybrałem "upgrade" ale teraz widzę, że to raczej powinno trafić do "Ogólne techniczne" tak więc przepraszam i b. bym prosił moderatora o przeniesienie

Edited by fox921
Link to post
Share on other sites

Na GF ta specna jest opisana jako E&C. A jesteś pewny, że nie oglądałeś tej z SAEC i nie wrzuciłeś do koszyka tej z E&C? Zapłaciłeś 810zł, czy te 1113?

Chyba nie zrozumiałeś celu mojego tematu. Temat jest informacyjny by poinformować osoby dopiero wkraczające w świat ASG o tym, by przy zakupie uważali czy kupują SAEC czy E&C jeśli ich wybór uzależniony jest od tego jak szybko wymienia się sprężynę w w/w replikach. Nauka o różnicy tych dówch systemów kosztowała mnie 850zł.
Link to post
Share on other sites

Chyba nie zrozumiałeś celu mojego tematu. Temat jest informacyjny by poinformować osoby dopiero wkraczające w świat ASG o tym, by przy zakupie uważali czy kupują SAEC czy E&C jeśli ich wybór uzależniony jest od tego jak szybko wymienia się sprężynę w w/w replikach. Nauka o różnicy tych dówch systemów kosztowała mnie 850zł.

 

To już było pisane na forum. Wystarczyło czytać, nie kupiłbyś złej wersji i nie zakładał zbędnego tematu.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Sam dałeś ciała i masz pretensję do świata? Temat do śmieci się nadaje bo wybrałeś inny model. Ciężko było przeczytać dokładnie opis produktu ?

Mistrzu... Czy ja napisałem o jakichkolwiek pretensjach? Temat nie jest do śmieci bo tak jak mówiłem, nigdzie nie jest opisana różnica między tymi systemami.

Link to post
Share on other sites

Opis SAEC ze sklepu:

Dzięki SAEC™ System nie ma potrzeby wyciągania gearboxa z repliki - wystarczy zdjąć prowadnicę kolby (bez użycia narzędzi - mocowana jest przy pomocy nakręcanego pierścienia oaz zatrzasku), a następnie wykręcić znajdujący się pod nią specjalny trzpień wraz z łożyskowaną prowadnicą sprężyny. Wymieniamy sprężyne główną, wkręcamy trzpień z powrotem do korpusu, mocujemy kolbę, po czym... wracamy do gry! Cała operacja trwa dosłownie chwilę, oraz co powtórzmy: nie wymaga żadnych narzędzi.

W opisie E&C natomiast:

W replice zastosowano system szybkiej wymiany sprężyny, tzw. Enter & Convert™. Pozwala to na szybkie i sprawne dostosowanie mocy repliki do warunków spodziewanych na polu rozgrywki bez konieczności posiadania dostępu do warsztatu czy szeregu specjalistycznych narzędzi - po wyjęciu gearboxa z korpusu repliki, sam proces wymiany sprężyny trwa dosłownie kilka sekund.

 

Zalety systemu Enter & Convert™ trudne są do przecenienia. W świetle panującej w całej Europie tendencji do stosowania prawnych ograniczeń prędkości wylotowej repliki oraz ustaleń istniejących wewnątrz samych środowisk, system ten gwarantuje użytkownikowi znaczne możliwości i wiele swobody. System Enter & Convert™ pozwala minimalnym nakładem czasu wymienić sprężynę główną, a co za tym idzie, dostosować prędkość wylotową repliki do obszaru rozgrywki tak, by zagwarantować idealny kompromis pomiędzy efektywnością prowadzenia ognia i bezpieczeństwem własnym i innych graczy.

+ film

 

Wszystko jasne i klarowne.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jest jasne i klarowne, inaczej nie zakładałbym tego topicu.

 

Jeśli dla ciebie zdanie "minimalnym nakładem czasu wymienić sprężynę główną" jest tym samym dla Ciebie co "musisz rozkręcać replikę" - tym bardziej oglądając filmik w którego tytule są słowa "Enter & Convert" (który pokazałem w pierwszym poście) - to brawa za domyślność, jednak nie każdy jest taki domyślny. Treść pierwszego posta tłumaczy dopiero w sposób jasny i klarowny.

 

Z mojej strony koniec udowadniania. EOT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...