Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z wyborem akumulatora


Recommended Posts

Witam , mam pytanko jaki akumulator w granicach 100 - 130 zł będzie dobry do repliki G36C (608 JG) ?

Od grudnia posiadam właśnie taką replikę i na wiosnę chciałbym już zacząć przygodę z asg , ale stockowa bateria jest na tyle słaba że to aż strach iść na strzelankę. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę każda mieszcząca się w chwycie lipo 7,4V + do tego ładowarka. W NiMh w każdym razie nie warto inwestować.

 

Wiem że jest wielka przepaść między NiMh a LI-PO , chodziło mi właściwie o napięcie i ilość mAh (jeżeli to ma znaczenie).

Dzięki za pomoc poszukam akumulatora o właściwych wymiarach.

Link to post
Share on other sites

Do stockowej giety 1200mAh w zupełności wystarczy, sam używałem takich aku nawet w tuningowanych replikach i na jednej strzelance nie było opcji rozładować jej. Starczała mi na dwa strzelania nawet. Generalnie im więcej mAh tym dłużej batka trzyma, ale też ma większe wymiary no i cena jest większa. Na Twoim miejscu poszukałbym batek 1200 lub lepiej 1400mAh bo będzie większy zapas, jeśli kolejna pojemność będzie za raptem parę złotych więcej to bym wziął, ale jak wiąże się to z dołożeniem większej kwoty to nie ma sensu, 1400mAh będzie złotym środkiem.

Link to post
Share on other sites

Każdy, który się zmieści będzie dobry. Jeśli replika jest sprawna (nie zacina się, nie ma oporów na łożyskach - podkładkowanie) to wystarczy Ci nawet 1000 mAh 25C. Ja na takiej baterii strzelałem 1200-1500 kulek i jeszcze dawał radę (z lipo alarmem). Chyba, że masz sprężynę M140 albo większą :) Oczywiście możesz kupić większy (o ile wejdzie) zawsze to będzie dostawał mniej w dupę :)

Ładowarka Redox Alfa V2 - do dostania za jakieś 115 złotych z zasilaczem (ale szukaj raczej po sklepach modelarskich bo w stricte airsoftowych może być droższa nawet o 50%). Ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Tylko odradzam ładować na dużych prądach bo ma tylko radiator do chłodzenia (nie ma wentylatora) i może jej to zaszkodzić,.

Link to post
Share on other sites

Dobra , teraz już chyba wiem wszystko co bym chciał o tym temacie . Dzięki za pomoc i ułatwienie wejścia w świat airsoftu :)

 

Znalazłem coś takiego , prosiłbym o ostrzeżenie jeżeli nie brać http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-7883-Akumulator-LiPo-7-4V-1500mAh-20-40C.html (Ta strona bo w poniedziałek idę tam z kolegą na zakupy gdyż jest blisko)

Link to post
Share on other sites

Electro River jest dosyć krótko na rynku to też ciężko coś więcej o nich powiedzieć. Ja mam swoją jakieś pół roku i jest wszystko ok, ładowana zwykłą ładowarką do lipoli za 40-50zł od Redoxa i nawet minimalnie nie napuchła, jestem w każdym razie zadowolony.

 

Ołkej to chyba wiadomo co wezmę , tylko jest mały problem (tak znowu) jaką ładowarkę wybrać bo narazie znalazłem coś takiego http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-5438-Mikroprocesorowa-ladowarka-LiPo-GFC-Energy.html

Link to post
Share on other sites

Różne są opinie o nich, jedni używają ich bardzo długo na różnych lipolach i wszystko jest ok, a inni się skarżą, że uszkodziły im batkę. Mój znajomy też miał z nią spory problem. Przy zakupie spytaj się odnośnie reklamacji w przypadku gdy bateria uszkodzi się przez ładowarkę bo słyszałeś, że są średnie. Jeśli sklep zgodzi się wtedy na wymianę i ma dobrą opinię to myślę, że możesz kupić.

Link to post
Share on other sites

Ołkej to chyba wiadomo co wezmę , tylko jest mały problem (tak znowu) jaką ładowarkę wybrać bo narazie znalazłem coś takiego http://www.airsoft-m...GFC-Energy.html

Mam taką tyle, że Turnigy (to samo gunvo w środku tyle że obudowa inna). Jako backup daje radę (jak np. główna Ci padnie,albo wziąć na dłuższą strzelankę - można podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie) ale na codzień nie polecam bo:

po pierwsze: ładuje nierówno, np. jedna cela 4.11V druga 4.17V trzecia 4.12V

po drugie: nigdy nie doładowuje do końca - nigdy żadna cela nawet nie zbliżyła się do 4.20V

po trzecie: ładuje bardzo niskim prądem; czasami to zaleta, ale jak masz strzelankę za 2 godziny a bateria zdechła to zapomnij; kiedyś batkę 2000 mAh 3S ładowała mi chyba cały dzień (jakiś kilkanaście godzin).

 

Edit: pardąsik, teraz się przyjrzałem tej GFC i nawet jej na strzelankę nie zabierzesz bo ma wbudowany zasilacz (chyba) - to taka różnica bo moja ma zasilacz zewnętrzny ~12V.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Właściwie skoro wszyscy na różnych stronach polecają to chyba warto kupić tego redoxa, chociaż nie jestem pewny , bo 110-115 zł na ładowarkę to trochę sporo.... Ma ktoś jakieś tańsze alternatywy? (Od biedy już kupię redoxa , ale nie uśmiecha mi się wydawanie tych 110 zł na ładowarkę).

Link to post
Share on other sites

Wady, które opisałem wyżej nie dyskwalifikują tej ładowarki. Jest słaba i są lepsze , ale jak nie masz kasy to na początek wystarczy.

Tylko skontroluj co jakiś czas po ładowaniu napięcie - może się zdarzyć, że będzie Ci np. przeładowywać (powyżej 4.20 V na celę) a to już niebezpieczne nie tylko dla baterii - może przesadzam i straszę ale w skrajnej sytuacji może Ci się zapalić albo explodować a nie sądzę, żebyś te 5,7 godzi ślęczał nad nią i śledził czy coś nie śmierdzi.

Dla pewności wsadź baterię na czas ładowania do doniczki (serio, to często praktykowane :)) i postaw doniczkę na jakimś grubym talerzyku.

Link to post
Share on other sites

Kup redoxa, na ładowarce nie oszczędzisz. Na mikroprocesorowej ładowarce nasz spokój ze sprawdzaniem samemu czy dobrze naładowało czy nie. Wszystko masz na ekranie napisane. Na zwykłej masz większe prawdopodobieństwo spalenia baterii itp. Baterię kup jakąś 7.4V 1200 - 1400 Ale z 25C. 20C to trochę mało. 25 jest optymalnie. Łatwo znaleźć coś z turnigy nano i w takiej samej cenie jak ta którą podałeś.

Edited by suharex
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo na redoxie naładujesz / rozładujesz / sformatujesz wszystkie inne paluszki. Kupujesz koszyczek za 1zł i się przekonujesz, że chińske akumulatorki 4000 mAh maję tak naprawdę 400 mAh pojemności ;) A jak kiedyś kupisz latarkę na LiPo to ładowarkę już będziesz miał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...