Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Duńskie i czeskie wzory kamo


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie czy ktoś już używał lub miał kontakt z takimi wzorami/umundurowaniem. Jeżeli może mi ktoś odpowiedzieć jak się to sprawdza w terenie i jak dobry/wytrzymały jest to materiał.

Chodzi mi konkretnie o Czeski Vz95 taki jak tu:

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=98

i Duński M84

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=1

lub Balkan Jacket

http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=11

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

m84. miałem bluzę, sprzedałem niedawno na allegro. świetna jakość,sprzęt nie do zdarcia. bardzo gruby materiał poliester/bawełna z podszewką, co ma swoje wady i zalety. wzór maskujący na polskie lasy nawet fajny, przy czym raczej nie na jesień lub zimę.

Link to post
Share on other sites

Ja wprawdzie nie miałem tegu munduru ale za to mam kolegę, który jest duńskim żołnierzem. Mundur wręcz idealny do lasów iglastych. Poza tym Duńczycy mają bardzo wygodne oporządzenie w tym kamuflażu więc sądzę, że warto się nim zainteresować.

Tutaj stronka, na której można poczytać zarówno o mundurze jak i oporządzeniu. Wymagany angielski (lub duński :wink: )

Link to post
Share on other sites

Czeski mundur widziałem na własne oczy, ale tylko widziałem, nie nosiłem go, kamuflarz bardzo dobry, trochę przypomina amerykańskiego woodlanda, ale plamki są węższe, a kolory dużo ciemniejsze, bardziej dostosowane do polskich lasów, materiał wyglądał na dość gruby, ale jak pisałem nie nosiłem go, to tylko wizualne wrażenie, bluza miała na ramieniu bardzo wielką czeską flagę, mniej więcej dwa razy większą niż polskie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

No cóż, duński mundur mają w rangershop.pl ale podejrzewam że to Mil-tec :( (jeszcze mi na mail'a nie odpisali).

Co do sklepu i Pragi to nie głupi pomysł, Czeski wzorek jest ciekawszy :D

Poszukam w mojej okolicy, zajrzę do pentagonu i może do cieszyna się udam celem zbadania sprawy (w cieszynie mają sklepik militarny z mundurami ale daaaawno mnie tam nie było).

Jak coś się rozeznam dam znać. :)

Link to post
Share on other sites

Niestety mil-tech :( Właśnie sie na to nadziałem :( Na szczeście podobno zachowano krój orginału, a nie zrobili bdu (tak przynajmniej moja dziewczyna twierdzi bo mundur leży u niej).

Jeśli cena tego czeskiego była by przyzwoita, to faktycznie można by nad tym zamówieniem pomyśleć. Pewnie by się jeszcze pare chętnych osób znalazło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Czeskiego jeszcze nie widziałem... Duński widziałem na żywo, gdyż byłem sporo czasu w Danii w wakacje... Wygląda genialnie i pewnie maskuje równie dobrze... Powiem tak... Praktycznie to samo co flecktarn, ze zmienionymi barwami, więcej zielonego i czarnego... Naprawdę bardzo dobrze się prezentuje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Sorry za odgrzewanie tego tematu, ale zastanawiam mnie jedna sprawa. Duński kamuflaż m84 na pierwszy rzut oka wydaje się wyśmienity na polską wiosnę i lato. Można m84 używać w lato i wiosnę natomiast niemieckiego Flectarna w okresie jesiennym i nawet chwilami zimowym. Sam kamuflaż m84 jest do dostania raczej bezproblemowo w nienajgorszej cenie (Jedynie cena kapelusza odstrasza) I tu pytanie dlaczego jest tak mało popularny, żeby nie powiedzieć, że widuje się go w znikomych ilościach na strzelankach? Sam przymierzem się do zakupu kompletu z renger shopu wiem, że ofewrowany tam towar to repliki i to raczej kiepskiej jakości o zastsowanym materiale nie wspominając (75% poliester i 25 % bawełna). Nie zmienia to jednak faktu iż wzór tego maskowania wydaje się być bardzo odpowiedni na nasze polskie warunki (z wykluczeniem wyschnietych traw itp) pzd

Link to post
Share on other sites

Jestem użytkownikiem mundurka w duńskim kammo, podobnie jak reszta mej ekipy. Część weszła w posiadanie zestawów tańszych, a część jak ja ma wersje "wypas" w postaci:

 

takich oto spodni

http://www.rangershop.pl/product-pol-11526...DUNSKI-M84.html

takiej oto bluzy

http://www.rangershop.pl/product-pol-11526...DUNSKI-M84.html

i takiego kapelusika

http://www.rangershop.pl/product-pol-11526...DUNSKI-M84.html.

 

Moje wrażenia:

1. Dobre właściwości kamuflażu w lasach mieszanych i iglastych ( przynajmniej tych na Pomorzu);

2. Całość "trzyma" kolor ( a jest po 3 praniu, w przeciwieństwie do tańszej wersji);

3. Funkcjonalne ochraniacze łokci i kolan z pianki;

4. Skład i rodzaj dzianiny munduru odpowiada ristopowi, a więc trudniej je przedziurawić, a i "oddychalność" o niebo lepsza niż w tańszej wersji;

5. Niewielu go posiada :lol:

Wady:

1. Cena zestawu :strach:

2. Długość oczekiwania na sprowadzenie całości (zajęło mi to 6 miesięcy, bo nie było bluzy w mym rozmiarze).

 

Reasumując- taniej nie znaczy lepiej, o czym dobitnie przekonali się ode mnie z ekipy. Może warto odłożyć kasy i poczekać, bo warto!

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Tak ale czy to naprawde taki badziew? Z tego co wyczytałem :materiał 65% poliester zawartości wnioskuje, że będzie tak samo gorąco jak w polskim plamiaku. A reszta? Co z jakością wykonania itp. Zastanawiam sie nad ryzykiem zakupu tego maskowania, ze zdjęc na necie wynika, że maskuje rewelacyjnie pzd

Link to post
Share on other sites

W wersji "ECO" standardem są:

1. Niejednolitość kamuflażu pomiędzy bluzą, a spodniami;

2. Płowienie materiału po praniu i na skutek promieni słonecznych (bardzo szybko);

3. Szwy z "badziewnici", które puszczają po mocniejszym pociągnięciu, lub praniu;

4. Ta "nieoddychalność", a wręcz "hermetyczność" :lol:

 

Cena za "ECO", śmieszna, ale lepiej zacisnąć pasa i kupić sobie porządne umundurowanie :mrgreen: .

 

P.S. Na swoje zbierałem 10 m-cy odkładając po 60 złotych miesięcznie i nie żałuję, w przeciwieństwie do moich kumpli z ekipy, którzy chcieli mieć szybko i tanio mundur w kamuflażu duńskim.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...