Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie.

W nie dalekiej przyszłości chcę wsadzić trochę lepsze bebechy do petki. Chciałem Was prosić o opinie i rady, z racji tego, że jesteście bardziej doświadczeni niż ja.

Oto kilka rzeczy które mam w planie wymienić:

- zestaw tłok, cylinder, dysza, zembatka tłoka. Znalazłem takowy zestaw na taiwangun

http://www.taiwangun.com/zestawy-cylind ... aign-id=19

-lufa precyzyjna i komora hop-up. Komora prowiny, lufy precyzyjnej nie chcę wstawiać dłuższej niż jest, nie chcę jej kaleczyć tłumikiem czy lufą zewnętrzną jak FN PS90 icon_e_ugeek.gif to ma być śpraj CQB. Mam na oku w sumie dwie precki: Modify Hybrid 6.03mmx247mm + gumka Hop-Up, taki sobie zestaw na GF http://gunfire.pl/product-pol-1152196836-Lufa-precyzyjna-Modify-Hybrid-6-03mm-gumka-Hop-Up-247-mm.html , albo Systemy 6.04mmx247mm, również z GF. Możliwe, że gumole hop-up na zieloną G&G. Od razu mówię, że na lufę promyka mnie na chwilę obecną nie stać.

Docelowy FPS jak na CQB przystało to 345-350.

Możecie mi polecić jakieś hrono? Bez tego ani rusz.

Kulek jakich mam zamiar używać to Guardery 0,25g. Myślę, że przydatna informacja.

Sugestie i propozycje mile widziane.

Link to post
Share on other sites

PsychoKamil,

trochę off-top ale chciałem sie zapytać czy docelowo chcesz używać repliki tylko do CQB czy do lasu i CQB? Jeśli tylko do CQB to nie wiem czy ładowałbym preckę chyba, że śmigasz po pomieszczeniach gdzie są długie korytarze. Chociaż zawsze to lepiej mieć lepszą celność...

Link to post
Share on other sites

Spirol, na chwilę obecną to będzie replika i CQB i las, przyda się żeby dobrze strzelało a nie pluło.

Olej zestaw tuningowy i daj preckę promyka. Efekt będzie lepszy.

 

Odpowiedz mi na pytanie co mi da lufa promyka jak nie będzie wymienione inne rzeczy. A poza tym, dla czego miał bym dać za samą precke tyle co za dobrą komorę hop-up i dobrej klasy lufę?

Link to post
Share on other sites

Co ci daje zestaw tuningowy? W zasadzie niewiele, kilka fps więcej, a podobny efekt możesz uzyskać samodzielnie uszczelniając układ i wymieniając tylko głowicę tłoka. Komorę możesz wymienić bo ponoć jest słaba. A jeśli nie idziesz w tuning mocowy to najwięcej da ci precka.

 

edit

A tak w ogóle to olej tuning kup 10 magów a po czasie zobaczysz czego ci brakuje w replice (zasięgu, celności szybkostrzelności, prędkości kulki itp...)

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Daje mi pewność, że w czasie rozgrywki replika nie przestanie działać. Komora, bynamniej u mnie, w ogóle nie działa. Wyczyszczenie lufy i gumki nie wiele pomogło. Wystrzeliłem jakieś 2k kulek i wiem czego mi potrzeba. Po co mam kupować nie wiadomo ile magazynków i wydawać bez sensownie pieniądze? Stwierdzenie "kup 10 magów" nie jest radą. Chciałem się dowiedzieć po prostu która z tych dwóch precek wybrać, czy ten zestaw jest dobry itp. Zgaduję, że sam amsz wymienione 50% bebechów w swojej replice, nie długo dojdzie do tego,, że powiesz mi żebym wszedł HP bo nie ma gb, bo wymieniasz tylko lufe, gumkę hop, i komore. Ja dziękuję za takie rady.

Link to post
Share on other sites

W swojej replice mam wymienioną sprężynę, tłok, głowicę tłoka i gumkę HU. Jeśli wiesz co chcesz poprawić w replice to napisz czego oczekujesz, wtedy ktoś będzie mógł ci lepiej doradzić.

Osobiście uważam że wymiana cylindra i głowicy cylindra nie ma większego sensu, tak samo zębatek (zwłaszcza jeśli chcesz zmniejszyć fps). Jeśli chodzi o preckę to cymy maję dobre lufy i wymiana na preckę ze średniej półki nie da zbyt dużej poprawy.

 

2k kulek? to jakieś 20 magów czyli jedna strzelanka ???

Link to post
Share on other sites

Tja, z braku czasu i możliwości niedzielnych wyjazdów, a poza tym od nie dawna jestem w ASG na poważnie.

 

W dużej mierze zależy mi na lepszej celności, nie zadowala mnie to co jest teraz, powtarzalność strzałów i troszkę większy rof. Co do rof'a myślę, że lepszy silnik, stockowy jest słaby, nawet po wstawieniu mośka i podłączeni li-pola 11,1V na test.

Edited by PsychoKamil
Link to post
Share on other sites

Ok jaki masz budżet na tuning?

Silnik cymy lub PJ (czarny z niebieska dupą) powinien wystarczyć przy założeniu że wstawisz mosfet i lipo11,1. Przy zwiększeniu rofu powinieneś też wymienić tłok i głowicę tłoka. Co do powtarzalności to spróbuj najpierw wymienić gumkę i uszczelnić HU, powinno pomóc. Jak dla mnie zamiast średniej precki lepiej kupić więcej magów i nadrabiać celność dużą ilością kompozytu. No ale to do lasu gdzie na dużych dystansach raczej chodzi o przewagę ogniową niż o bawienie się w snajpera.

Link to post
Share on other sites

Mosfet i kable niskooporowe już siedzą. Na teraz replika będzie CQB i las, docelowo CQB. Możesz polecić jakiś tłok i głowicę? Mam ograniczony budżet miesięczny, więc ratalnie co miesiąc będę wstawiał części, nie licząc części GB, je na raz po skompletowaniu.

Link to post
Share on other sites

PsychoKamil,

zrób test papierka i będziesz wiedział czy między gumką HU a dyszą masz nieszczelności. Nie wiem czy posiadasz dyszę uszczelnioną. W mojej replice stokowa nie była uszczelniana więc wymieniłem, dodatkowo nowa dysza uszczelnia się na fazce a nie na czole dyszy jak miała stokowa. Efektem był skok fps-ów o 50- czego się nie spodziewałem. Bardziej chodziło mi o osiągnięcie wartości, którą podawano w danych technicznych repliki na stronie sklepu oraz przez innych użytkowników. Oczywiście nie jest to reguła i możesz mieć małe przedmuchy. Nie wiem jak się czujesz w demontażu i montażu gearboxa? Ja się pokusiłem i dodatkowo przesmarowałem tłok i cylinder i w połączeniu z uszczelnioną dyszą dało dobrą szczelność (w porównaniu do szczelności przed tym zabiegiem). Nawet w przypadku niższej ilości fpsów strzały będą bardziej powtarzalne ponieważ będzie stabilna szczelność. Lufę na "preckę" też wymieniłem ale nie wiem czy jest o 50% lepiej ponieważ wykonałem ten zabieg przed doszczelnianiem a teraz słabo z czasem aby zabrać dwie lufy i przestrzelać i ocenić wyniki.

Nie ukrywam, że mam bardzo mały staż w ASG nie mówiąc o doświadczeniu w serwisowaniu replik czy doborze elementów więc posiłkowałem się wiedzą z forum (nie dotyczy "precki" Tornado; tu skusiłem się po porównaniu między moją repliką stokową a repliką kolegi, który wymienił na Tornado i skupienie miał o wiele lepsze). Bardziej doświadczeni koledzy na pewno doradzą lepiej ode mnie.

Edited by Spirol
Link to post
Share on other sites

Teraz mnie zagiąłeś z testem papierka :icon_confused3: , przyznaję. Czytam to forum od bardzo dawna i nie trafiłem na ten test. Będę musiał poszukać. Z rozłożeniem GB nie będzie problemu, obejrzana tona filmików plus wiedza z forum plus umiejętności manualne. Jeszcze nic nie wymieniałem, prócz instalacji (o czym wspomniałem). Jaką dyszę byś polecił?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

Dzisiaj w ramach popołudniowej nudy wpadłem na pomysł, by wrzucić do P90 Guarderowego Sp130. Replika leży, spring leży, warto spróbować. Efekt jest taki, że na lipo 7,4 spring zostaje naciągnięty mniej więcej do pozycji, gdzie w oknie cylindra stoi głowica tłoka, i dalej cisza - przy próbie naciśnięcia spustu silnik próbuje zakręcić "podśmierduje" i wszystko stoi. Czyżby silnik stockowy z CM060 nie dawał rady uciągnąć SP130?

Link to post
Share on other sites

Szary, zwykły.

O tyle mnie to zdziwiło, bo szary silnik Specny dawał radę na tej batce i tym springu i głupi rozkładałem to trzy razy, myśląc, że coś źle złożone, aż w końcu dotarło do mnie, że to przecież silnik może nie dawać rady i szukam potwierdzenia u kogoś, kto na te silniki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...