Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin Snajperski proszę o pomoc :)


Recommended Posts

Witam,

ostatnio coś ciągnie mnie do para snajperstwa czy snajperstwa, jak kto woli, ale mam pewien problem nie mogę wybrać dobrej repliki boję się, że spudłuję ;p

No w każdym razie szukam w miarę dobrej repliki 500-550 fps, najbardziej jednak (jeśli chodzi o wygląd) podoba mi się SVD, i mam kilku kandydatów, jednak problem tkwi w tym, że czytając opinie ludzi na internecie na różnych str. że np rozwalił mu się blow-back, ato hop-up nie działa, a to kłamią z FPS i cholercia, że tak powiem wpadłem jak śliwka w kompot jestem w kropce. Snajperek szukam za granicą i w PL, ale jednak najwięcej tych znalazłem za granicą, robię to bo wole nie majstrować przy karabinku (Upgrade) nie znam się na nim.

To parę moich kandytatów, prosiłbym o opinie na ich temat albo na temat firm je produkujących :) (oprócz svd jest jeszcze kar98k ;) )

 

http://www.evike.com/products/41797/

http://www.evike.com/products/42061/

http://www.evike.com/products/39926/

http://gunfire.pl/product-pol-1152202708-Replika-karabinu-snajperskiego-KA-AG-129.html

http://www.evike.com/products/38585/

Link to post
Share on other sites

Bez tunignu nawet nie myśl o snajperce. Jeśli się na nim nie znasz, dajesz komuś kto się zna i płacisz - proste. Od razu ostrzegam że części do snajperek to koszt najczęściej kilkuset złotych każda. Także musisz mieć spokojnie powyżej 1000zł na tuning. Odsyłam do tematu http://forum.wmasg.p...ielony-snajper/

 

Rozumiem, a idąc tak na logikę, wiem że ludzie kupują replikę za 400 zł i upgradują i tak jak mówisz wydają pełno kasy na upgrade, gdy opcjonalnie (wiem, że nie ma reguły) kupuje się droższą z większą prędkością wylotową. lufą wew. 60 cm , to na taki upgrade by się chyba automatycznie mniej wydało, czy w tym wypadku snajperstwo nie podpada prawom logiki? :icon_razz:

 

 

 

Tak wgl, zbaczając z tematu czy firma WE to dobry producent, ma może wysoki poziom "sprawdzania" repliki?

Edited by Mocher
Link to post
Share on other sites

Gaziaki bym definitywnie odpuścił. A co powiesz na M14 w drewnie? Podoba Ci się czy nie Twoje klimaty?

Takie M14 G&G jest świetną bazą pod tuning, fabrycznie sporo dobrych części, których do 500-550fps nie trzeba wymieniać więc zawsze to jakaś oszczędność. Miałem już kilka sztuk M14 G&G więc jak coś to pisz PW.

Link to post
Share on other sites

Gaziaki bym definitywnie odpuścił. A co powiesz na M14 w drewnie? Podoba Ci się czy nie Twoje klimaty?

Takie M14 G&G jest świetną bazą pod tuning, fabrycznie sporo dobrych części, których do 500-550fps nie trzeba wymieniać więc zawsze to jakaś oszczędność. Miałem już kilka sztuk M14 G&G więc jak coś to pisz PW.

 

No szczerze podoba mi się, a tak zbaczając z tematu M14 dlaczego odradzasz gaziaków, mimo że są "sezonowe" to mają całkiem sporą moc już w stocku (tak jak ta m14 ale mniejsza ;p )

Edited by Mocher
Link to post
Share on other sites

W snajperce najważniejsze są stałe osiągi, czyli kulka za każdym razem leci dokładnie w to samo miejsce na ten sam dystans. To czy masz 500 czy 700fps to już kolejna kwestia, ale jak wiesz gdzie poleci kulka to dajesz radę w polu.

Z gaziakami jest tak, że co każdy strzał spada ciśnienie w magu więc każda kolejna kulka leci wolniej a przez co na mniejszy dystans.

Kolejna sprawa to fakt, że o gaziaki trzeba dbać, są bardziej awaryjne i nie lubią brudu. Części również jest bez porównania mniej.

Jak myślisz o snajperstwie/DMR to jedynie sprężyna/AEG. To co napisałem nie dotyczy jednak konwersji gazowych typu mancraft.

Link to post
Share on other sites

W snajperce najważniejsze są stałe osiągi, czyli kulka za każdym razem leci dokładnie w to samo miejsce na ten sam dystans. To czy masz 500 czy 700fps to już kolejna kwestia, ale jak wiesz gdzie poleci kulka to dajesz radę w polu.

Z gaziakami jest tak, że co każdy strzał spada ciśnienie w magu więc każda kolejna kulka leci wolniej a przez co na mniejszy dystans.

Kolejna sprawa to fakt, że o gaziaki trzeba dbać, są bardziej awaryjne i nie lubią brudu. Części również jest bez porównania mniej.

Jak myślisz o snajperstwie/DMR to jedynie sprężyna/AEG. To co napisałem nie dotyczy jednak konwersji gazowych typu mancraft.

 

Szczerze.... nie myślałem o czymś takim, ale nie pogardziłbym ^-^ Myślę, że nie było by problemu, echh... tylko wiesz problem jest z kasą, mówiąc o tych z wyższej półki których prędkość wylotowa oscyluje między 420-450 fps musiałbym zbierać kolejny rok na porządny tunning za tysiąc, dlatego szukałem gaziaków dobrych firm z dużą mocą, żeby móc już na początku pobawić się w snajpera, a tunning przyszedł by z czasem. Ale to chyba jest średnio możliwe...

Aha, i co do gaziaków, Gas blow back to całkiem fajna sprawa ;) Taka szczypta realizmu.

 

Tak zbaczając z tematu, jeśli chodzi o firmy bo jestem ciekaw jeśli znasz; co sądzisz o WE-tech, king arms, lub AIM średnia półka czy, może coś pokroju G&G lub Tokyo Marui?

Edited by Mocher
Link to post
Share on other sites

To wcale nie jest takie drogie jak Ci się wydaje, szczególnie jeśli chcesz tylko 420-450fps. Kupujesz M14 G&G i tak naprawdę zmieniasz sprężynę na M120 i już masz 420-440fps, kwestia kto to poskłada ale nawet w sklepie powinni to zrobić za free.

Ewentualnie możesz dla pewności zmienić zębatki i tłok i jeśli akumulator masz przyzwoity to spokojnie możesz robić 480-500fps. W stocku są to naprawdę dobre repliki i do 500fps wiele wymieniać nie trzeba.

Jak chcesz to mam zniżkę na gunfire to mogę pomóc na PW.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites
Prosimy, by nie zakładać w tym dziale wątków o charakterze "Jaką replikę wybrać?" - ich miejsce znajduje się w dziale "Jak zacząć". Wyjątek stanowią tematy nastawione na porównanie podobnych pod pewnymi względami produktów.

 

Przenoszę do "Jak zacząć".

Link to post
Share on other sites

To wcale nie jest takie drogie jak Ci się wydaje, szczególnie jeśli chcesz tylko 420-450fps. Kupujesz M14 G&G i tak naprawdę zmieniasz sprężynę na M120 i już masz 420-440fps, kwestia kto to poskłada ale nawet w sklepie powinni to zrobić za free.

Ewentualnie możesz dla pewności zmienić zębatki i tłok i jeśli akumulator masz przyzwoity to spokojnie możesz robić 480-500fps. W stocku są to naprawdę dobre repliki i do 500fps wiele wymieniać nie trzeba.

Jak chcesz to mam zniżkę na gunfire to mogę pomóc na PW.

 

Nie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że gdy kupuję takie M14 to ma na samym początku ma ~420 fps (patrzyłem na stronce), a docelowo chciałbym aby replika miała około 550 fps no może 600 ale pewny nie jestem.

Przez to co napisałem powyżej, miałem na myśli, że kupując taką replikę np za 1700 zł g&g około 420 fps, to będę miał z niej pożytek dopóki nie zrobię tunnigu po tunningu też, z niej będę korzystał. I w tym właśnie wypadku problemem jest pieniądz, jako że Jestem uczniem LO to 1700 zł nie chodzi piechotą nie mówiąc już o tunningu, dlatego szukałem mocnych gaziaków aby móc rozpocząć zabawę w snajpera od razu. Rozumiesz? (Przepraszam, że możliwie nie wytłumaczyłem jasno o co mi chodziło w poprzednim komentarzu :icon_smile:, tu już nawet nie chodzi o te gaziaki chciałem sprostować; tak dla roli ścisłości)

 

Nawet chętnie bym skorzystał z pomocy :icon_biggrin:

Tak w ogóle, ile by trzeba było dodać pieniędzy do snajperki ( i czy to wgl dobry "podkład pod snajperkę?)

 

http://gunfire.pl/pr...-KA-AG-129.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152198439-Replika-karabinu-wyborowego-GFGWD-Classic.html

 

 

<Jakoś nie mogę się od nich odpędzić ^-^>

Edited by Mocher
Link to post
Share on other sites

Pewnie, teraz wszystko jasne :icon_smile:

Hmm, ja mimo wszystko zostaję przy M14 i to bez wahania, rozważ w takim razie używkę, do 1500zł kupisz replikę po naprawdę mocnym tuningu, ja jedną ze swoich M14tek (wersja Veteran) sprzedałem za chyba 1800-2000zł ale była składana na najlepszych częściach, łącznie z promykiem i osiągała 600fps na M160 SHSa, które jakoś super mocne nie są więc tak naprawdę była to replika, z którą już nic więcej nie zrobisz.

Używkę bez tuningu myślę, że znajdziesz za 1000-1100zł jak dobrze poszukasz, za 1500zł wyrwiesz sztukę już po solidnym tuningu.

Kupując GBB przy Twoich wymaganiach to jak kupić auto do wyścigów na podstawie wyglądu, wygląda i wydaje się szybkie jednak z czasem okazuje się, że to wszystko co ma wspólnego z wyścigami, to tak najprościej tłumacząc.

GBB to fajna zabawa, ale zdecydowanie nie na początek a już w ogóle jeśli ktoś ma takie wymagania odnośnie repliki jak Ty :icon_smile:

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

No widzisz, niepotrzebnie upierasz się na te 500fps. Jak kupisz sprężynę która ma magiczne pincet fps to ja z moją szturmówką która będzie mieć 450 czy nawet 420 mogę przebić Cię zasięgiem, celnością i jeszcze mieć tryb auto. Jak kupisz to m14 które będzie mieć 420 fps i tak będzie lepiej strzelać niż taki stockowy warrior 500 fps. I uwaga, w snajperce nie płacisz ze 60cm lufe i mniej wydasz na tuning, tylko płacisz za marżę, koszty wysyłki, magazynowania, wygląd itp. Części absoulutnie wszystkie ( z komora i lufą na czele!) lecą do wymiany. A jak jesteś dobry to i z cm.028 pobawisz się w "snajpera". Kupując replikę o mocy 420 fps nauczysz się o wiele więcej, i jak nazbierasz już na dobrą lufę, tuning itp będziesz w stanie lepiej wykorzystać swoje możliwości.

Link to post
Share on other sites

Podpowiem koledze tylko tyle żę svd ze springiem 190 osioga okolo 550fps ... to dobry karabinek snajperski, zasieg 80m+ i na początek niby by starczyl ALE.... według mnie tu nie chodzi o to jaki karabinek snajperski bedzie dobry na poczatek tylko czy wogole snajperka bedzie dobra. Według mnie stanowczo NIE. Podam kilka powodów z doświadczenia. Jako że i ja zaczynałem od snajperki myslac ze będę mial przewagę jakąkolwiek nad bardziej doświadczonymi graczami mocno zderzyłem się z rzeczywistością. Mimo zasięgu 80m okazało się że strzelanie na taką odległość to totalna rzadkosć sytuacji ;/ Częściej to przedział między 40-60m a tu już ładnie można dostać po dupie od nawet najtańszych elektryków ... jesli nie po prostej to zasypią cię gradem kulek strzelając parabolą ;/ Kolejna kwestia to obowiązek posiadania przez CIebie broni krótkiej bo mając lekko 500fps + do dyspozycji nie mozesz strzelac do kogos z 20 a nawet z 30metrow ;/ Wiec potrzebna dobra bron krotka dodatkowy koszt ;/ Co się z tym jeszcze bezpośrednio wiąże to bardzo duża rozwaga podczas rozgrywki ., posiadasz najmocniejszą broń która może narobić najwięcej szkody potencjalnej ofierze więc trzeba być świadomym że strzał w głowe to nie jest konieczność i lepiej strzelac poniżej jesli jest taka mozliwosc jesli nie wiesz czemu proponuje przyjąc na cialo strzal z 50m z 550fps kulka powiedzmy 0,46 ;/ Od razu nabierzesz respektu i szacunku do potencjalnych ofiar ;/ I tu dochodzimy do kolejnej kwestii wydatków. Dobra snajperka wymaga sporo cięższych kulek, najlepiej białych żeby łątwiej śledzic tor lotu pocisku i robic korekty ... Po pierwsze jest bardzo ciężko o dobre kulki tej wagi a po drugie są dość drogie np 0,43 1000szt to koszt rzedu 55zł ;/ A to i tak lekkie ja swojego czasu uzywalem 0,45 i to byly najlepsze kulki, najcelniejsze i naj dalej lecialy ale co z tego kiedy dostanie ich graniczylo z cudem ???..... Jak widzisz to Cięzki kawałek chleba nie mowiac o calkiem innej taktyce i duuuuzo nudniejszej rozgrywce .... Osobiście polecałbym CI kupić AEGa za pare stówek i ubrać się sensownie to da duuuuzo lepszą zabawe a do snajperki nabrać doświadczenia w boju... Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

I niestety mając nawet te xxx fps bez dobrej, a nawet bardzo dobrej lufy (promyk to minimum), gumki i komory, nie trafisz w sylwetkę na 60 m za pierwszym, a nawet za drugim, piątym itd strzałem. Łącząc ten fakt z koniecznością przeładowania (w SWD to i tak mniej problematyczne), gwarantuję Ci że przez pierwsze 3-4 strzelanki nie zaliczysz nawet jednego trafienia.

 

Gazówki jako karabiny wyborowe słabo się sprawdzają (szczególnie w stock'u). Powtarzalność jest tragiczna, skoki o 50 fps to norma. Repliki są bardzo drogie, części pod tuning jest bardzo mało. Jedyne sensowne rozwiązanie to konwersja mancraft'a. Ale jak już ktoś pisał nie zwalnia Cię to z obowiązku wymiany komory, lufy i gumki. Do tego reduktor, butla, wężyki, pewnie jeszcze jakieś zaworki bezpieczeństwa i szybkozłączki (pomijam bieganie z butlą - co dla mnie osobiście nie jest problemem).

 

Moja rada - po pierwsze i najważniejsze. Nie kupisz repliki która od wejścia da Ci przewagę nad przeciwnikiem, który swoją replikę "dopieszczał". Ile byś hajsu za nią nie dał, to nie będzie to czego oczekujesz. Będziesz zawiedziony jeśli wydasz na replikę 1500 zł, a wyjdzie, że musisz wymienić wszystko to co w tańszej opcji.

 

Kup elektryczną replikę "stylizowaną na karabin wyborowy". Z czasem wymień: gumkę, lufę, komorę, silnik, zębatki, tłok, itd. wyciskając z tematu 550 - 600 fps i ciesz się lekko przytłumionymi okrzykami "snajjjpeeerrr!!!" dochodzącymi z obszaru który właśnie ostrzeliwujesz. Będziesz bardziej zadowolony. Tylko pamiętaj że auto przy takiej mocy nie jest już dla Ciebie. Karabin wyborowy to nie LKM. Chyba że nie straszne Ci spotkanie z kolbą Twojej ostatniej ofiary. I jak mój przedmówca pisał - broń boczna. Nie strzelaj do ludzi na małych odległościach i jak masz wybór, nie wybieraj głowy.

 

I mam nadzieję że nie zrobisz tego co 90% zapalonych do "snajperowania" na początku zabawy z ASG (tak tak, w tym ja). NIE KUPUJ SPRĘŻYNY. A gaz tylko jeśli "snajperowanie" odpuścisz.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co najlepsze, w temacie o SWD i Warriorze, w pierwszym poście jest wszystko opisane. Ludzie namęczyli się, by zrobić kompendium wiedzy, ale widocznie są tacy którym nawet podane na tacy nie wystarcza.

 

No i wypada wspomnieć, że dyskusje o tuningu w tym dziale są niemile widziane :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Ale pierdzielicie. A 550 FPS przy m190 to szacunek.

 

Mój SWD miał przy m160 640, obecnie zszedłem na m140 560 FPS.

Z ciężkich ciemnych kulek wracam na białe 0,30. Zasięgu nie podam.

 

Przy SWD cynowskim wystarczy wymienić 3-4 rzeczy za 200-300 zł i pod 600 podejdzie a to elektryk. Nie liczę lufy.

 

Jeśli chcesz więcej info pisz na prywatnym.

Link to post
Share on other sites

problem z lzejszymi kulkami np 0,3 jest taki ze fizyki nie oszukasz i nie wyciagniesz na nich zasiegu takiego jak na 0,4+ przy mocnych fpsach... i moja miala 550 przy 190 sprezynie ale reszta stock wiec nie potrzeba zlosliwosci ;) Problem w tym ze juz przy 550fps wzwyz to nie to samo co 450 elektryka i trzeba uwazac w co sie strzela bo to zabawa nie chodzi o to zeby w peirwszej kolejnosci robic krzywde ;/

Link to post
Share on other sites

mnie też od zawsze ciągnęło do snajperstwa, i w końcu postanowiłam ukrócić swoje męki i zaopatrzyć nareszcie w snajpę :)

Zamówiłam sobie w przedsprzedaży Barrett M107 Socom Gear (zaraz mnie tu zeżrecie....) , nie zamierzam brać udziału w żadnych grupowych bitwach, tylko pospacerować sobie ze snajpą po pagórkach, przywalić czasem kilku pniakom, poobserwować okolicę przez lunetę itp.

Link to post
Share on other sites

mnie też od zawsze ciągnęło do snajperstwa, i w końcu postanowiłam ukrócić swoje męki i zaopatrzyć nareszcie w snajpę :icon_smile:

Zamówiłam sobie w przedsprzedaży Barrett M107 Socom Gear (zaraz mnie tu zeżrecie....) , nie zamierzam brać udziału w żadnych grupowych bitwach, tylko pospacerować sobie ze snajpą po pagórkach, przywalić czasem kilku pniakom, poobserwować okolicę przez lunetę itp.

 

Zapodaj filmik z tego spaceru...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...