Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana Gumki Hop-Up w M4 KWA


Recommended Posts

Zębatki od regulacji zawsze można wymienić, więc nie siej paniki kolego.

Z gumkami jest tak, że każda replika i każda komora jest inna. Tak naprawdę spędzisz kolejne kilka miesięcy szukając odpowiedniej.

Jeśli masz możliwość w Toruniu u siebie, znaleźć sklep z artykułami do ASG, to wymontuj komorę, weź ją ze sobą razem z lufą i podskocz do sklepu, prosząc by pozwolili Ci kilka różnych gumek przymierzyć. W końcu coś dopasujesz, to najlepsze co można zrobić.

Przy czym gumkę zawsze można nasmarować by łatwiej wcisnąć do komory. Tak w ogóle to bardzo dobrze, że gumki wchodzą ciasno, o to chodzi, mają uszczelniać a nie przepuszczać powietrze po ściankach.

Link to post
Share on other sites

Nie, tej walącej się zębatki w KWA nie można tak zwyczajnie wymienić. Komorę będzie trzeba przerobić i jeśli tego nie zrobisz dobrze, to tak spreparowana komora znowu klęknie i to dość szybko.

Natomiast nie przesadzałbym z tym, że wymiana gumki HU to prosta droga do awarii, u mnie klęknęła po dwóch latach intensywnego kręcenie pokrętłem, tylko dlatego że jak ostatni idiota zapomniałem że jest w tym pokrętle ogranicznik i zwyczajnie ukręciłem je.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...