Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór kałasza


Recommended Posts

Witam.Wiem że ten temat temat już jest na forum, ale wszystkie tematy są trochę przestarzałe.Sprawa polega na tym że max do 500 zł z hakiem chciałbym jakąś replikę AK. Najbardziej chciałbym AKS-74U albo jakis nowy kalach (może być 47).I niektórzy piszą że CYMA albo BOYI. I tutaj jest problem że

-Nowe wersje BOYI są lepsze od starych i że TRAFIAJĄ SIę gorsze egzemplarze

-że zdarzają się przypadki że ,,Chińczyk dostał mniej ryżu i zrobił gorzej

 

 

PS CM 028 lub CM 031 jest chyba najllepsze bo chciałbym zrobić u kolegi malutki tuning i mogę doprecyzować jeszcze swoję pytanie wam

Link to post
Share on other sites

Czytałem trzy razy, ale nie ogarnąłem. Chcesz AKS74u lub nowe AK, po czym piszesz, że może być 47 - najstarsze. Rozumiem że chodziło tu o stan repliki, nowa, nieużywana, a nie rozwojowe modele AK?

Jeśli tak, to szukaj Boyi, nic lepszego nie dostaniesz. Cyma 028, w dodatku kupiona na tuning to najgłupsza rzecz jaką można zrobić :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Czytałem trzy razy, ale nie ogarnąłem. Chcesz AKS74u lub nowe AK, po czym piszesz, że może być 47 - najstarsze. Rozumiem że chodziło tu o stan repliki, nowa, nieużywana, a nie rozwojowe modele AK?

Jeśli tak, to szukaj Boyi, nic lepszego nie dostaniesz. Cyma 028, w dodatku kupiona na tuning to najgłupsza rzecz jaką można zrobić :icon_smile:

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Chodziło mi o to że NAJLEPIEJ żeby był aks74u ale MOŻE być też inny AK

 

Czytałem trzy razy, ale nie ogarnąłem. Chcesz AKS74u lub nowe AK, po czym piszesz, że może być 47 - najstarsze. Rozumiem że chodziło tu o stan repliki, nowa, nieużywana, a nie rozwojowe modele AK?

Jeśli tak, to szukaj Boyi, nic lepszego nie dostaniesz. Cyma 028, w dodatku kupiona na tuning to najgłupsza rzecz jaką można zrobić :icon_smile:

A co do cymy to tylko gumka moze kiedys mosfet i lufa precka :icon_razz2:

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

Wiesz nie chcem za bardzo bebechów wymieniac i bardzo ingerować w tuning wiesz jak jest z kasą. Na początek wzialbym cyme i nie obchodzi mnie body tylko WNETRZE

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę, kupowanie Cymy 028, czy 031 to głupota. Jak chcesz AKS-74U, to kup AKS-74U. Masz na taiwangunie RK-01W za 505 złotych. Boyi z serii RK będzie zdecydowanie lepszy zewnętrznie i wewnętrznie od Cym 028 i podobnych.

 

Jak chińczyk będzie mieć gorszy dzień, to masz przecież ustawowe terminy na zwrot i wymianę trefnego towaru, po prostu dzwonisz do sklepu i każesz im wymienić wadliwą replikę. Ale nie bój się, zdarza się to bardzo rzadko. Co do lepszych/gorszych wersji, to RK-01W to ta "lepsza" (jest jeszcze SW, czyli najlepsza, ale obecnie ciężko ją dostać gdziekolwiek, poza tym nie w tym budżecie). Też nie ma co się tego bać.

Link to post
Share on other sites

SW już nie produkują z tego co mi wiadomo, zostaje więc tylko after market. Swego czasu poszukiwałem po całej Europie i Azji, ale teraz najtańszy stalowy kałaszek to Meister (jeśli dobrze pamiętam zapis nazwy), u nas znany jako Force Core, aka. E&L 1 generacji.

Link to post
Share on other sites

SW już nie produkują z tego co mi wiadomo, zostaje więc tylko after market. Swego czasu poszukiwałem po całej Europie i Azji, ale teraz najtańszy stalowy kałaszek to Meister (jeśli dobrze pamiętam zapis nazwy), u nas znany jako Force Core, aka. E&L 1 generacji.

A Co powiesz na CM 045

?

 

A Co powiecie o CM 045

Link to post
Share on other sites

No nie wiem jak z tą niezawodnością w BOYI, ale cymki 0.28 za szybko nie rozwalisz. Wymienić gumkę spoko, ale nie rozpędzaj się z jakimiś ultra tunningami w plastkowym body

 

Wysłane z mojego QUANTUM_600 przy użyciu Tapatalka

A CO POWIESZ NA CM 045A? bo jest na promocji na taiwanie za 572zł a rk 01w 505zł Edited by AS_AS
Link to post
Share on other sites

Wybierając między tymi dwoma brałbym RK, lepsze wykonanie, lepsza kultura pracy gearboxa, mniej problemów ze szczelnością, osiowe wykonanie, bez kręcących się nitów, jakość zastosowanego stopu metalu też jest lepsza. Na plus Cymy z kolei przemawia mocniejszy silnik i więcej FPS w stocku, ale jeśli chodzi o zasięg i celność, to RK wypada podobnie.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna to grosze, silnik na szrocie też niewiele kosztuje, a na stockowej konfiguracji i tak nie ma miedzy nimi zauważalnej różnicy. Za to o zewnętrzne elementy trudniej i drożej, a Boyi ma je lepsze. Wybór jest prosty, nic się w temacie nie zmieniło. Bojce nadal trochę ponad Cymkami.

Link to post
Share on other sites

Wybierając między tymi dwoma brałbym RK, lepsze wykonanie, lepsza kultura pracy gearboxa, mniej problemów ze szczelnością, osiowe wykonanie, bez kręcących się nitów, jakość zastosowanego stopu metalu też jest lepsza. Na plus Cymy z kolei przemawia mocniejszy silnik i więcej FPS w stocku, ale jeśli chodzi o zasięg i celność, to RK wypada podobnie.

Masz na myśli. Rk 01w vs cm 045?
Link to post
Share on other sites
Masz na myśli. Rk 01w vs cm 045?

Tak, dokładnie te dwa modele, Boyi wypada lepiej, niż Cyma, choć opinie są różne, ale jak zapytasz ludzi, którzy mieli większą ilość tych replik w rękach, to polecą Boyi.

 

Nie miałem nigdy w rękach, ale wydaje mi się, że większość kałaszy od CM ma w środku to samo

To źle Ci się wydaje.

 

Kałasze z serii CM.02x, CM.03x mają zupełnie różne bebechy niż serie CM.04x, CM.05x, CM.5XX.

Link to post
Share on other sites

Mówicie lepsze wykonanie RK. Ostatnio trzymałem AKMSa Boyca i powiem,że strasznie to wygląda. Kolba nie chciała się blokować, a lakier jest masakrycznie ziarnisty.

 

A jak tam z nowymi Cymkami wygląda teraz sytuacja? Seria 040 ma gładki czy ziarnisty lakier oraz z czego są komory? Stal czy nadal znalowe?

Link to post
Share on other sites

Mówicie lepsze wykonanie RK. Ostatnio trzymałem AKMSa Boyca i powiem,że strasznie to wygląda. Kolba nie chciała się blokować, a lakier jest masakrycznie ziarnisty.

 

A jak tam z nowymi Cymkami wygląda teraz sytuacja? Seria 040 ma gładki czy ziarnisty lakier oraz z czego są komory? Stal czy nadal znalowe?

 

Jeśli chodzi o malowanie CM.045A to według mnie jest bardzo dobre, warstwa jest cienka (łatwo o jakieś zarysowania) ale ma jednolity stonowany odcień.

 

Jeśli chodzi o porównanie Cm045a z Rk-01 to ktoś kto rzekomo miał wiele tych replik w rękach napisał taki ranking

"Rk-01w<Cm045a<Rk-01SW"

 

Można to też odczytać z poradnika Logana z serii "Wybór repliki"

 

Nie zmienia to jednak faktu, że Boy'ec jest 70zł tańszy a w sumie nawet 90 bo dają do niego niezłe zawieszenie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem styczność z mnóstwem cm.028 i mnóstwem różnych boyców. Nawet się nie zastanawiaj i bierz boyca. Dla większości nowych (a w szczególności tych, którzy nie mieli styczności z prawdziwą bronią) już cm.028 wygląda realistycznie, nie wspominając już o rk. A drobnym nakładem kosztów (gumka, dysza, mosfet, ew. lipo) replika będzie więcej niż wystarczająca.

Link to post
Share on other sites

Jedyne Boyi, które faktycznie są lepsze od cymy, to RK-10S i RK-08S. Koniecznie musi być to "S" na końcu, bo dzięki temu prawie wszystkie części zewnętrzne są wykonane ze "stali", Wtedy mamy większą pewność, że np. podstawa muszki po kontakcie ze ścianą w CQB nie straci uszu osłaniających muszkę, nie pęknie obsada lufy i replika nie złamie się w pół. Kolba też nie odpadnie, nie wyłamią się uszy w podstawie szczerbinki i nie stracimy celownika itd. I warto napisać że jest lepsza tylko materiałowo, bo jak są poskładane cymy i boje to jeszcze do tego wrócę.

 

Dlatego dziwie się opiniom wg których znalowy Boyi jest lepszy od znalowej Cymy. Nie jest, jest taki sam; też się połamie - mam w szafie komorę zamkową RK-01 z pękniętą obsadą lufy, a zanim do tego doszło podstawa celownika wraz z zawiasem "dekla" doslowie rozsypała się w rękach, a znalowy rygiel blokujący kolbę też się połamał. Jedyne tanie kałachy, które się nie łamią to RK 08 i 10 z "eską" na końcu.

Albo ja po prostu za dużo wymagam od tych zabawek? Sam nie wiem.

 

Co do samego złożenia zusammen do kupy. Zarówno boje i cymy to dramat. Elementy osadzone na lufie często nie są zbieżne np. podstawa szczerbinki jest na godz.12, kolanko gazowe 12:30, a podstawa muszki na 11:30. Frez wykonany do osadzenia lufy w jej obsadzie w RK-08 mam wykonany tak głęboki, że lufa obraca się wokół własnej osi, lata w relacjach góra-dół i prawo-lewo oraz można ją przesuwać w przód i tył. Trzeba dokręcać imbus, a to jest syzyfowa praca, bo lufa jest ze miękkiego alu i dokręcenie starczy na.. krótko. Jaki wpływ na osągi ma latająca lufa, to nawet nie ma sensu pisać.

Po za tym trafiła mi się tak krótka pokrywa komory, że zamiast wsuwać się w podstawe szczerbiny na te 2mm, to siedzi może na 0,1mm i gdybym się postarał, to bez probelmu mógłbym ją wyciągnąć bez korzystania z rygla z tyłu komory.

W RK-10 miałem krzywą lufę, ale była z miekkiego alu, to ją bez problemu rękami na kolanie wyprostowałem(sic), a cześci które były na niej osadzone, musiałem też jakoś naprostować. Nie, nie waliłem w nie młotkiem od boku, ale gdyby były ze znalu to nie wiem czy by wytrzymały sam proces ich zdejmowania.

Dlatego naprawdę nie rozumiem pisania peanów o bojcah, a tymbardziej tych znalowych.

 

W cymach, tych nowszych ze stalowymi komorami zamkowymi, też jest słabo. Co prawda w cm.051 RPK miałem na lufie wszystko równo zamontowane, ale znal nie jest wytrzymały np. blacha dociskająca szczerbinę powykrzywiała wszystkie "półki", na których się ona opiera w podstawie szczerbiny. Jest to słabszy material i po jakimś czasie to widać. Po za tym pękła obsada kolby, więc replika jest w 2 kawałkach.

Latająca lufa w cymie potrafi zabrać 200 fps i do tego problemy z podawaniem kulek. Sam gearbox z nieznanych przyczyn jest odsunięty od komory HU o prawie 1mm.

 

Tak między Bogiem a prawdą, to najmniej problemów "wewnętrznych" (osadzenie gearboxa i komory HU, ich współosoiowość i ustawienie względem siebie) sprawiają repliki w systemie Marui, czyli właśnie taka cyma 28. Nie twierdzę, że należy takie repliki kupować, ale niestety takie są fakty.

 

Chinol to chinol. Zawsze coś tam będzie trzeba poprawiać, prostować. Pytanie tylko czy chcemy rzeźbić w "stali", czy w znalgównie, które może się rozsypać.

 

 

a lakier jest masakrycznie ziarnisty.

Miałem RK-10S w 2010 i już wtedy był ziarnisty, w 2013 kupiłem RK-08S i dalej jest taki. W porownaniu do RPK LCT wyglądają strasznie słabo.

Farba z lufy obydwu bojcach schodziła płatami, więc nie wiem jak to z ostrą można pomylić.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Znal Boja i znal Cymy to dwie zupełnie różne rzeczy. Znal Cymy to najgorsze g0wno jakie można sobie wyobrazić, Boyi robi to trochę lepiej, bo sypią do kotła tani chiński znal, a nie trociny i kurz zamiatany z betonu. Z racji tego, że siedzę w tym trochę i odlewałem metale, to trochę się na tym znam. Boyi ma znal porównywalnej jakości, co Ares, tyle, że odgazowany.

Wiadomo, że wytrzymałości stali to nie uzyska, ale jeżeli miałbym wybierać jakąkolwiek replikę z częściami z szajsmetalu, to tylko Boyi, albo A&K.

Link to post
Share on other sites

A ja tylko od siebie dodam to, co pisałem wielokrotnie. Wydaje mi się, że Cymy mają pancerniejsze gb (konkretnie chodzi o te, które montują w 028) i resztę wnętrzności. Piszę "wydaje mi się", bo częściej widać problemy z częściami AK od Boyi niż Cym, ale może to wynikać z większej popularności Boyców.

Link to post
Share on other sites

Stop mają ten sam, a awaryjność Bojców wynika z tego, że niektórym się wydaje, że te 380-400 FPS w stoku w Boju to za mało w porównaniu z 390-420 FPS w Cymie. Stąd wielu użytkowników pcha tam sprężyny z resora i potem widać efekty.

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówcę, kupowanie Cymy 028, czy 031 to głupota. Jak chcesz AKS-74U, to kup AKS-74U. Masz na taiwangunie RK-01W za 505 złotych. Boyi z serii RK będzie zdecydowanie lepszy zewnętrznie i wewnętrznie od Cym 028 i podobnych.

 

Jak chińczyk będzie mieć gorszy dzień, to masz przecież ustawowe terminy na zwrot i wymianę trefnego towaru, po prostu dzwonisz do sklepu i każesz im wymienić wadliwą replikę. Ale nie bój się, zdarza się to bardzo rzadko. Co do lepszych/gorszych wersji, to RK-01W to ta "lepsza" (jest jeszcze SW, czyli najlepsza, ale obecnie ciężko ją dostać gdziekolwiek, poza tym nie w tym budżecie). Też nie ma co się tego bać.

Jaka gumka do RK-01W ?
Link to post
Share on other sites

Ja swojego Boyi kupiłem 2 mies. temu na taiwangunie - wszystko, a przynajmniej duża większość jest ze stali. Wykonanie bardzo dobre a do lakierowania body nie można się przyczepić (ewentualnie do tłumika płomienia).

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...