Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 7 months later...

Odgrzewam temat, pytania do właścicieli. Jak tam jest z hopkiem i lufą? Podobno było scalone w jedno, ale wolałbym info od kogoś kto to rozkładał. Mam zamiar kupić, dokupić tłumik ale w razie czego chciał bym tam lufę wymienić i hopka jak się zajedzie. Z góry dzięki za odpowiedź :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Co do lufy i komory hop-up: nie, ten zespół nie jest scalony w taki sposób żeby - z pomocą śrubokręta i kombinerek - nie dało się go rozmienić na części pierwsze:

https://www.youtube.com/watch?v=oMq4WQAfYA8

Co do podsumowania z wrażeń użytkowania - replika typu kochaj albo rzuć:

+Niska masa suwadła (80g): wysoka szybkostrzelność, odporność na "syfon", wąski rozrzut prędkości wylotowej.

+Celność: z gumką A+ Studio (inny kształt wypustki dociskowej) celność na 0,3g G&G i propanie jest fest, jak na fabryczną 140mm lufę.

+Zwartość konstrukcji: nie muszę tachać w futerale. Wrzucę ją w plecak i niech się majta razem z resztą majdanu (byle tylko piachu nie było). Korpus jest naprawdę solidnym kawałkiem plastiku (chyba nylon). Mało rzeczy wystaje poza obrys, wszystkie siedzą solidnie na miejscu. Nie wypowiem się jak jest w modelu MP9 A3, ale że mam MP9 A1, to chociaż mogę zagwarantować że chwyt przedni siedzi naprawdę solidnie ;-)

+Przetykowy selektor ognia: osobiście dużo bardziej mi leży niż skrzydełka. Trudniej o omyłkowe przestawienie, działa prosto i solidnie - "gniotsa nie łamiotsa".

+Magazynki: w podstawie siedzą: co prawda dedykowane - uszczelki i wbrew obawom okazały się baaardzo żywotne. Prawidłowa konserwacja sprawia że starczyły (hmmm, nawet starczają) na lata. Magazynek mieści 48 kulek. To dużo rozsądniejszy pomysł niż robienie magazynków o "realnej" pojemności, czyli 30 pestek. Kulka 6mm BB to nie to samo co prawdziwy pocisk 9mm Luger, 48 sztuk dużo lepiej się nadaje w starciach, nie mówiąc już o kwestii cenowej. Taniej jest kupić 6x48 niż 10x30.  

-Sprężynki powrotne cylindra gazowego: są naciągowe i padają stanowczo za szybko (szybkostrzelność teoretyczna repliki). Po pierwsze urywają się, a po drugie - jak się ucho sprężynki ześlizgnie z cylindra (a to też się zdarza), to ten cylinder (solidny element) bezlitośnie i doszczętnie ją podziabie. Moment ten jest nie do uchwycenia, replika strzela dalej jak gdyby nigdy nic.

-Układ spustowy: ogólnie wydłubanie zespołu z trzewi repliki na akcję naprawczą to wybitnie kłopotliwy moment. Język chodzi ciężko, ale można sobie to poprawić bo opór to kwestia jednej sprężyny naciągowej. Oczywiście w ograniczonym zakresie - język jest połączony z sporą szyną, która po ściągnięciu spustu musi jeszcze niezawodnie - razem z nim - wrócić. Jest jeszcze parę rzeczy które się w międzyczasie posypały: elementy nr 151, 153, 26. To odlewy ZnAl. Wszystkie są możliwe do wymiany na trwalsze zamienniki, osobiście cenię sobie markę Wii Tech w tej materii. 

-Fabryczna gumka hop-up: słabo się spisuje. Nie żeby kiepsko kręciła, bo kręci mocno i na kulkach lżejszych od 0,28g sprawia więcej kłopotu niż pożytku. Wymiana na tą od A+ Studio załatwia problem definitywnie.

-Zaworki do tankowania magazynków: lubią się po pewnym czasie "wyłączyć". A wtedy nieważne jak duży jest gradient ciśnień relacji butla-magazynek - nie odklinuje się i już. To domena zaworków OEM-owych, nie wiem jak z LayLax'em, oni też robią takie zaworki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...