Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczęcie zabawy z ASG


Recommended Posts

Witam.

Jestem osobą w wieku 16 lat i brałem już udział w kilku imprezach ASG w Warszawie.

Bawiłem się wtedy wyposażeniem kolegi. Gdy wróciłem do trójmiasta poczułem, że to jest coś dla mnie i teraz tutaj wchodzą pytania.

Mam zamiar kupić sprzęt, który nie jest z niskiej półki cenowej, gdyż wiem, że w tej "zabawie" zostanę trochę dłużej i się szybko nie znudzę. Nie chcę jednak wydawać więcej niż 1200zł za całokształt (mundur, maska, gogle, karabin, ewentualnie akcesoria).

Niestety w Warszawie zasmakowałem karabinów b.wysokiej jakości i teraz nie czuję się swobodnie z karabinem "plastikowym".

Gustuję w karabinach z rodziny M4 lub HK (typu M416, nie G36).

Zastanawiam się nad Specną, lecz teraz jej ceny oscylują w granicach 900zł, nie 700 jak kiedyś.

Czy opłaca się kupować używane lub czy jest jakiś dobra replika do max 800 zł, który jest metal body i nie trzeba aż tak dużo przy niej grzebać (Wymiana gumek HU i akumulatora nie wliczam).

 

Jeżeli ktoś chciałby się tym zajmować to czy mógłby mi zrobić listę rzeczy, które są sprawdzone u was i zmieszczą się w moim budżecie. Dodam, że najciekawsze dla mnie są mundury niemieckiej BundesWery lub USArmy pustynne.

 

Dodatkowo się zapytam, czy są u was na imprezach jakieś ograniczenia wiekowe?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Edited by BetterNot
Link to post
Share on other sites

Po 1. to gearbox specny jest warty jedyne (uwaga!) niecałe 300zł!!!. Tak więc nie wiem czy to się opłaca.

Po 2. Używane na początek (chyba, że już trochę ogarniasz) nie poleca się replik używanych.

 

Ten szpej ma być do lasu, CQB, czy może do wszystkiego?

Edited by PrOdEuX
Link to post
Share on other sites

@Jarmoluch

Racja, spróbowałem karabinów 1 klasy i zastanawiam się nad Specną, ale to z powodu, że budżet narazie nie pozwala na więcej, a też nie chcę biegać z czymś z ABS'u.

 

@PrOdEuX

 

Generalnie rzecz biorąc do lasu, lecz wiem, że w cqb również będę uczestniczył.

Dlatego ta specna mnie zainteresowała swoimi sprężynami. Dodatkowo zewnętrznie jest wg. mnie bardzo dobrze wykonana, a w środku w przyszłości mógłbym pogrzebać. Tylko tutaj znowu problem z kasą. Gdy kupię samą replikę za 900zł to zostanie mi zaledwie 300 na resztę.

Odpowiadam z wyprzedzeniem, nie, nie mogę więcej pieniędzy przeznaczyć, chyba, że będzie taki zestawik (osprzęt, replika, ubiór, ochrona) 10/10 (w tym budżecie) to do 1500zł może dociągnę, ale w innych przypadkach nie ma szans. :)

 

@Jarmoluch

Już wcześniej czytałem ten wątek i jeszcze raz go przeczytałem.

W sumie to mi aż tak nie pomaga w doborze M'ki. Większość tych firm ma fajne repliki od mojej granicy czyli 1300zł w górę. :/

Link to post
Share on other sites
Bawiłem się wtedy wyposażeniem kolegi. Gdy wróciłem do trójmiasta poczułem, że to jest coś dla mnie

Proszę mi tych tęczowych zwyczajów z Warszawy nie przynosić :D

Co do ostatniego pytania - WMASG Pomorski jest raczej bezwzględnie 18+, ostatnio pojawiło się forum informacyjne o grach 16+, co jest pewnym przełomem :D Niemniej podejrzewam, że jakaś ekipa by Cię przyjęła, jest też fejsbuk, gdzie wszystko się może zdarzyć, z gazem bojowym włącznie.

Link to post
Share on other sites

@Mixon

Jakie tam tęczowe.

Za krótko tam byłem, żeby coś przejąć z ich kultury. ;)

 

 

Co do ostatniego pytania - WMASG Pomorski jest raczej bezwzględnie 18+, ostatnio pojawiło się forum informacyjne o grach 16+, co jest pewnym przełomem :D

 

Czyli nawet gdybym był przygotowany jak na wojnę + bym przyniósł jakieś zaświadczenia lekarskie, zgody opiekunów itp. to bym musiał się raczej namęczyć szukaniem grupy?

 

Ponieważ kiedyś czytałem o pewnych organizatorach imprez ASG od 14+, ale gdy czytałem o nich to aż mi się śmiać chciało, jak oni mają ograniczenia do 300 fps w lesie i do 190 fps w CQB. Dodatkowo tam głównie osoby w tym wieku grają, więc mi się to za bardzo nie uśmiecha. :/

Link to post
Share on other sites

Mając 300 zł na pozostałe elementy wyposażenia możesz się wyrobić. Bierzesz ochronę oczu (można znaleźć już za 50zł, ale powiedzmy, że wydasz stówę). Do repliki kupujesz gumke HU, batkę LiPo i tanią ładowarkę - myślę, że w 120 się wyrobisz. Za pozostałą kwotę dokupujesz używany mundur we Flecku (niemiecki).

Link to post
Share on other sites

Specny są przydkie a nie ładne, miałeś w ręku replike 1szej klasy i twierdzisz, że specna jest bardzo dobrze wykonana?

Szukaj czegoś od Evolution Airsoft na zbrojowni. Jest też King Arms, klasyczne M4A1 za 850 (też zbrojownia). Maski do lasu nie potrzebujesz zbyt bardzo, chyba, że panicznie się boisz o zęby. Jeśli nie nosisz hełmu (a zakładam, że nie) to gogle są słabym pomysłem, lepiej poszukaj jakichś okularów ATESTOWANYCH. ESS, Uvex, Bolle, szukaj raczej z tych firm. Kamizelką się nie przejmój póki co, pozbieraj na porządny szpej, nie daj się skusić super uber navy seals chińskim sprzętem. Wybierz replikę i poczytaj o kompatybilności nagazynków, jak coś zostanie możess dokupić jakieś midy/lowy.

Link to post
Share on other sites

Czyli nawet gdybym był przygotowany jak na wojnę + bym przyniósł jakieś zaświadczenia lekarskie, zgody opiekunów itp. to bym musiał się raczej namęczyć szukaniem grupy?

Jest jedna rzecz, którą możesz przynieść i która sprawi, że nikt się nie będzie czepiał - dowód osobisty :D

Chodzi o odpowiedzialność, z nieletnimi jest kłopot w razie jakiegoś niefortunnego wypadku, wtedy okazuje się, że i zgody podrobione, i rodzicom nie widzi się płacenie z własnej kieszeni za nowe zęby :P

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc.

Chyba jednak poczekam z zakupem do pełnoletności. ;)

Nie wiem czy u mnie ten "hype" się utrzyma przez 2 kolejne lata, ale spróbuję.

Lecz będę miał na uwadze wasze opinie pod względem replik. :)

 

@Mixon

Czyli poprostu bez własnej odpowiedzialności prawnej to nie ma szans?

Pomijając te zaświadczenia to nawet gdyby rodzice mnie odstawiali na miejsce imprezy/spotkania i by porozmawiali z organizatorami, to nic z tego? :(

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o imprezy, to jest sprawa organizatora. W niektórych przypadkach wpuszczają 16+ za zgodą, w innych nawet bez niej, a bywa że po prostu kulturalnie wyproszą. Trzeba odpowiednio dobierać sytuacje, gdzie się jedzie i się znajdzie coś na co i młodszych wpuszczają.

Za to w większości sytuacji zwykłego strzelania, bez organizowania większej imprezy, w zwykłych "strzelankach" (których organizacja wygląda tak: "ej, chodźmy się postrzelać w weekend!", nikt nie krzyczy "TO NIELEGALNE!" :icon_biggrin:), zazwyczaj nikt się wiekiem nie interesuje. Ale to też zależy od grona. W okolicach Warszawy całkowicie zwyczajne jest to, że na prawdę dużą część osób na jebankach stanowią osoby w wieku około (czasami poniżej) 16 lat. Jak jest w Trójmieście to nie wiem, ale coś czuję, że tam też może być trochę tej młodszej młodzieży, która się tak bawi w swoim gronie.

W Twojej sytuacji chyba najlepiej będzie dogadać się z członkami grupy, do której masz najbliżej, albo która Cię zachęca i działa w okolicach. Tak jak to polecił Mixon :icon_wink:

Najważniejsze jest mieć znajomych, z którymi można wspólnie coś zrobić. Jeśli inni strzelankowicze mają do Ciebie zaufanie i wierzą, że Twoi rodzice nie podadzą ich do sądu jak Ci się coś stanie (bo to tak na prawdę o konsekwencje głupich czynów chodzi), to nie powinni mieć oporów. O ile gdy jesteś pełnoletni i sam ponosisz konsekwencje swoich czynów, dużo łatwiej jest Ci zaufać. Można poznać po zachowaniu i czynach. Jednak nikt nie wie jakich masz rodziców, dlatego niektórzy mają opory z wpuszczaniem niepełnoletnich.

Bo co z tego, że jesteś fajny chłopak, jak rodzice mogą wywoływać nieprzyjemności za przypadkowe wybicie palca, lub inną głupią sytuację w tym stylu? Wszystko jest sprawą zaufania, a dokładniej tego, czy osoba przewodnicząca zaufa komuś kogo nigdy nie spotkała, czy jednak będzie ostrożna.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Jednak poczekam z zakupem karabina high-end'owego. :)

Polecilibyście jakieś repliki M4 do 700zł? Narazie G&G Raider-L mi wpadł w oko. Minimalnie więcej kosztuje, ale ma dobre opinie.

 

@Aracz

Dziękuję za twoją wyczerpującą odpowiedź. :)

Zastanowię się nad tym co napisałeś i może jednak niedługo dołączę do "pola walki". ;)

Link to post
Share on other sites

Cześć

Moim zdaniem nie czekaj z niczym. Weź M4 od Evolution - 850zł za podstawową wersję, która pograsz rok-dwa bez ingerencji lub ok. 1050 za poprawioną przez Zbrojownię. Zechcesz tuningować- będziesz miał piękną (moim zdaniem) i bardzo dobrze wykonaną bazę. Za chińczyka zapłacisz niewiele mniej, a będzie Cię kłuł w oczy przy każdym kontakcie.

Do tego kupujesz dowolnie wybrane atestowane okulary, kulki, akumulator i ładowarkę. Mundur -za miesiąc-dwa. To nie jest niezbędne na początek. Flecktarn dobrze się sprawdza.

 

Ekipę do gry znajdź na fb. Nie żeń się z nimi- macie grać razem przez dwa lata. Często pierwsza znaleziona grupa okazuje się niewypałem. Lepiej poszukać nowej niż męczyć się z lemingami;)

Docelową grupę, z którą będziesz się trzymał na dłużej, poznasz albo stworzysz z czasem, w miarę nabywania doświadczenia i umiejętności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...