Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich airsoftowców! mam duży problemik.. mianowicie dostałem słuchawki MSA Dragon http://gunfire.pl/pr...A-oliwkowy.html , Słuchawki są aktywnymi także no i oczywiście działąją.. lecz.. pojawił się duż problemik z przyciskiem PTT... kupiłem z Z tactical http://gunfire.pl/pr...rola-1-pin.html , po podłączeniu do krótkofalówki MAXCOM WT 350 oczywiście... nie działa... same krótkofalówki działają lecz gdy podłączę zestaw to już nie :/... pomocy.. co może być problemem? dodam że wtyk w PTT to mały jack z 2 paskami.. nie wiem czy to pomoże ale okej :/

Edited by johan1998
Link to post
Share on other sites

Z-Tacticale z reguły mają zamienione kable sygnałowe mikrofonu i głośnika (w porównaniu do oryginalnego sprzetu MSA, Nexxusa na przykład). Jeżeli te słuchawki stosują standard militarny a nie z-taca to pojawić się może taki problemik.

Przelutowanie w PTT jest proste, tylko trzeba wiedzieć. Zamienia się miejscami 2 "środkowe" kabelki (styki 2,3)

 

Oczywiście słuchawki mogą być w standardzie Z-Taca co oznaczałoby że coś innego się zepsuło, kabelek na przykład. Dopytałbym się u sprzedawcy o kompatybilność z-taca i dragona

Link to post
Share on other sites

Stawiam na to że raczejk chodzi o przelutowanie, dokłądniej to mógłbyś mi podać jaki kolor kabelków? mógłbym zrobić zdjęcie całego PTT i powiesz dokładniej? nie chcę zbędnej roboty robić :) już mi poprawiłeś humor że tylko przelutowanie trzeba ogarniać a nie jak dużo słyszałem o rezystorach itp :P

 

włąśnie nie mam możliwoście sprawdzenia na innych :/ w tym cały problem tkwi :/

Link to post
Share on other sites

W tym wątku wkleiłem obrazek ilustrujący różnice między wtykami Z-Taca a standardem wojskowym.

 

http://forum.wmasg.pl/topic/159380-problem-z-baofeng-uv-b5/

 

Jeżeli w tym jest problem to powinieneś jak pisałem zamienić 2 "środkowe" kabelki w PTT. Nie sądzę żeby kopia Dragona miała niskoimpedancyjny mikrofon i wymagałą przedwzmacniacza. . Zresztą wtedy miałbyś dzwiek w słuchawkach, tylko słabo by cie było słychać.

 

Kolory kabelków bywają różne, się bym tym nie sugerował. Ewentualnie jak masz miernik to możesz rozkręcic i sprawdzić jakie pole wtyku do radia do czego w gniezdzie jest podłączone

Link to post
Share on other sites

Przelutowałem kable z 2 na 3 i z 3 na 2 i uzyskałem 50% tego czego chciałem.. czyliii odbieram już wszsystkie wiadomości z innej krótkofalówki :icon_biggrin: tylko nadawać nie mogę.. :/ może chodzi o kolejne przelutowanie? pomóżcie pliis :C

Edited by johan1998
Link to post
Share on other sites

Jeżeli słyszysz i PTT utuchamia nadawanie (słychać nośną) to znaczy że pozostałe kabelki są OK, tylko jest coś z mikrofonem. Możliwości widze następujące

 

- zle przylutowałeś (do sprawdzenia miernikiem)

- coś nie styka w PTT , (wtyczka-gniazdko) też do sprawdzenia

- headset ma mikrofon niskoimpedancyjny jak oryginał MSA

- zepsuty mikrofon, lub kabelek w headsecie trudne do sprawdzenia

- przerwany kabelek mikrofonu w PTT (do sprawdzenia)

 

Spróbuj wydobyć od sprzedawcy info jaki tam jest mikrofon, żeby wykluczyć p. 3 Punkty 1,2,5 da sie przetestować. P 4 - to już naprawa gwarancyjna/wymiana.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem miernikiem PTT i w moim mini jacku są tylko 3 przedziały.. nie ma czterech jak powinno być (chyba) jest to jakiś problem? w końcu w słuchawkach mam 3 przedziały na dużym jacku :o

 

Rosnąco to "trzeci kabelek" nie ma żadnego przedziału w małym jacku

 

Dodam że właśnie ten trzeci kabelek jest podłączony z przyciskiem do ptt... chyba wiesz o co chodzi, ma przylutowany ten przycisk...

Edited by johan1998
Link to post
Share on other sites

Z Ztacami zawsze jest problem :) Imo, nie warto się w to ładować. Dobra grucha z wejściem Jack, zgrabne słuchaweczki cywilne i jazda. Jak potrzeba ochronników, to jakikolwiek budżetowy model, ale nie od firmy produkującej zabawki na bazie ochronników wojskowych :P

Jak nauczyło doświadczenie użytkowników, Ztac po zabawie z lutownicą, chwilę później będzie miał połamane przewody, albo zamęczy psychikę szumami :E

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś czy po wciśnięciu PTT pojawia się połączenie tego trzeciego pola z jackiem. W motoroli wciśnięcie przycisku łączy + mikrofonu z plusem radia (wulgaryzując nieco :) ).

 

Czy wszystkie pola jacka są połączone z polami gniazdem w PTT, tego nie napisałeś ?

 

A jak chcesz komuś dawać do naprawy to nie informatykowi bo ci każe włożyć wtyczkę i wyjać tylko elektronikowi. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...