Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miesięcznik airsoftowy


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wreszcie moglem poczytac. Generalnie wszystkie moje wczesniejsze zastrzezenia podtrzymuje. Natomaist co do samych tekstow to roznie, niektore mi sie abrdzo podobaja, niektore sa nieco zbyt lakoniczne - chocby o lidze airsoftowej, wstep, co i po co i nagle szybki koniec. Felieton "okiem weterana" czy cos mi sie nie podobal, zdecydowanie najslabszy element numeru, tewkst kompletnie o niczym w nijakiej formie. Autor obwiescil, ze spotkal cywilizowanego 15 latka, no w Imie Pana...

 

Zdecydowanie lepiej wam wychodza dluzsze teksty, z krotkich to mi sie tylko MMMM na ostatniej stronie podoba.

 

Czekam na nastepny numer oczywiscie ale jak layoutu nie poprawicie to zaczne byc brutalny ;)

Link to post
Share on other sites

Swietna sprawa ze cos takiego w ogole jest, ze komus sie chce i tu od razu kieruje slowa do woznego.

Czytajac forum odnosze wrazenie, ze za wszelka cene probujesz "zniechecic" maniakow do czytania P22.

Nie wiem, czy to z zazdrosci, czy za duzo masz czasu...

Nie wiem, moze sie myle.

Przypomne, ze kolesie robia to "za darmoche" i poswiecajac swoj prywatny czas (bo z tego co wiem, wiekszosc gdzies tam pracuje i ma rodziny i fuuuuuuull zajec, a mimo to do nocy siedzac "walcza z tym", abysmy mogli o naszym hobby chociaz poczytac).

Mam pomysl, zrob konkurencyjna gazetke (przeciez to takie proste - jak sadze - czytajac twoje posty) i wtedy bede mogl to porownac i KRYTYKOWAC twoje dzielo :D

pozdrawiam wszystkich...

I do dziela P22 !!!

Link to post
Share on other sites

Albo sie myle albo nie, ale wydaje mi sie ze pan Wozny (;p) uzywa czegos takiego jak "konstruktywna krytyka", co w zadnym wypadku nie powinno byc odbierane negatywnie.

Layouty sa jednak fatalne, wprost zniechecaja do czytania... proponowalbym korzystanie z kolorowych czasopism (tych ladniejszych z duza iloscia zdjec) i kopiowanie na poczatek wszystkiego zaczynajac od wielkosci zdjec az po rozmiary czcionek.

Link to post
Share on other sites

layout może rzeczywiście nie jest ich najmocniejszą stroną ale widać że się starają. Konstruktywna krytyka, jasne.... ale wydaje mi się że ja bym się "podkurfił" gdyby ktoś tak się wymądrzał i wyśmiewał z mojej i moich kolegów pracy (mowa o woźnym). Aż się dziwię że ludzie z Plutonu nic się nie odzwywają..... Ja bym nie wytrzymał i napisał woźnemu parę "miłych" słówek.

Dobrze że powstaje biuletyn, zobaczymy czy będą lepsi od Plutonu, ale i tak będę czytał każdy numer P22.

Artykuły są według mnie, na dobrym poziomie. Widać chęć wymądrzania się woźnego przesłoniła proste przesłanie jakie chciał umieścić autor artykułu w tytule z weteranem. Przeciez mu chodziło o to że nie można mierzyć każdego nieletniego według jednej miarki. Ja mam 27 lat, od 5 jestem w Airsofcie i wiem że młodzież to przyszłość naszego hobby.

Tak samo artykuł o lidze. Według mnie jest świetny. Autor z pewnością wyczerpał temat.

I jeszcze parę słówek o ludziach z P22. Chciałem u nich wykupić reklamę. Oczywiście wysłałem zapytanie o cennik itd. Dostałem odpowiedź od naczelnego, że oni nie robią P22 z chęci do uzyskania przychodu, tylko społecznie. Jeśli chcę reklamę, to oczywiście jest taka możliwość, ale nie powiedzą mi jaka cena, ponieważ nigdy się nawet nad tym nie zastanawiali! Ludzie! Czy naprawdę nie widzicie że oni robią to dla Was a nie dla siebie? Nie powinniśmy ich krytykować tylko im pomagać!

Link to post
Share on other sites
Przeciez mu chodziło o to że nie można mierzyć każdego nieletniego według jednej miarki.

 

Można mierzyć. Ta miarka to wiek. I nic się na to nie poradzi, trzeba poczekać. Było już wielokrotnie pisane, że nie wiek jest problemem, ale sytuacja prawna nieletniego.

 

Wracając do tematu. Ja osobiście nie odniosłem wrażenia, że Woźny jakoś wybitnie, albo w złej formie się czepia. Sądzę, że w przypadku forum, czyli dość nieformalnego medium pisanego, trzeba mieć pewien dystans i zakładać raczej dobrą wolę piszących. Z mojego doświadczenia wynika, że inaczej kończy to się kłótniami.

 

Co do Plutonu22.

 

1) Respekt Panowie, za Waszą pracę, bo dużo czasu, nerwów i zacięcia takie coś kosztuje. Byłem zdziwiony, że planujecie tak ambitnie podejśc do tematu i wydawać pisemko co miesiąc, sądzę, że kwartalnik to lepszy wybór. Skądinąd wydaje mi się, że przez miesiąc nie zdąży się w światku wydarzyć aż tyle, by można z tego było zebrać kilka ciekawych artykułów.

Wszak bierzące potrzeby informacyjne dość dobrze wypełnia WMASG, ta nisza jest już zatem zajęta :)

 

2) Wydaje mi się, że dobrze byłoby założyć forum, gdzie można by dyskutować na temat Waszych artykułów. Mam kilka komentarzy (np. do artykułu o lidze), a ten wątek nie wydaje się być odpowiednim miejscem.

 

Oczywiście to wymaga niestety kolejnej pracy, sądzę, że jeśli nie macie czasu/ochoty zakładać własnego forum, Reg pewno zgodzi się wydzielić osobne forum na WMASG. Można by tam dyskutować o formie i treści Plutonu22. W każdym razie moim zdaniem Wasza inicjatywa napewno na coś takiego zasługuje.

 

3) Nie wiem czego używacie do składu, ale wydaje mi się, że wszystkie rozsądne narzędzia posiadają możliwość podmiany stylu. Zatem wygenerowanie wersji pisanej Verdaną nie powinno być problemem. Jeśli macie wątpliwości, zawsze można wygenerować dwie wersje, jedną z Times'em jedną z Arialem i niech czytelnik sobie wybierze :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Koledzy, jestem jednym z redaktorów Plutonu 22. Ja też nie odniosłem wrażenia, jakoby woźny bardzo się nad nami znęcał. Mam jednak troszkę praktyki dziennikarskiej i krytyka jest dla mnie codziennością. Więcej, pracując w gazecie lokalnej, co tydzień ktoś z lokalnych polityków chce mnie zamordować. Także luzik. Wiem jednak że dla niektórych ostry ochrzan jest deprymujący. Rzeczywiście, na razie pismo jest "społeczne" i staramy się, jak możemy.

 

Od razu dodam, że Wy także możecie je współtworzyć, poprzez nadsyłanie tekstów. Pragnę dodać, że było już kilka naprawdę ciekawych artykułów nadesłanych właśnie przez czytelników.

 

Nie odzywaliśmy się długo, bo wszyscy pracujemy dość ostro. Ale postaram się teraz konsekwentniej tu odpowiadać. Pozdrawiam wszystkich, tych którym się podoba bardziej i tych, którym mniej. :wink:

Link to post
Share on other sites

Kiedy pisze, ze cos mi sie nie podoba to podaje argumenty. Nie wymagam cudow tylko dopracowania szczegolow, ktore redaktorzy poprawic umieja skoro gazete poskladali. Bardziej cenie sobie konstruktywna krytyke niz klakierstwo w stylu "zajebiscie, super". Pozatm z racji tego, ze skladania gazet nieco liznalem zwracam uwage na pewne szczegoly, ktore umykaja uwadze zwyklych czytelnikow a np. w oczach doswiadczonych dziennikarzy uchodza za przejawy amatorszczyzny. Mi sie P22 podoba wiec zamiast to olac punktuje niedociagniecia i podpowiadam jak je poprawic, po to zeby P22 byl lepszy. W innym przypadku nie marnowalbym czasu i sil. M.J.Sniper jak dorosniesz to zrozumiesz.

 

Nie powinniśmy ich krytykować tylko im pomagać!

 

Tzn. pomagac znaczy potakiwac i przyklaskiwac? Ciekawa definicja.

 

--------

 

Jack, o stylach pisalem w pierwszym poscie, uwazaj bo cie zjada, ze sie czepiasz a wlasnej gazet nie zrobiles :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

:mrgreen: ja to tylko z kontekstu wywnioskowalem. Wg mojego pojecia pomagania - pomagam. Robie to co sam chcialbym uslyszec na miejscu redakcji. Jednakze zostalo to odebrane jako chamstwo i krytkanctwo przez niektorych, pomimo, ze w postach w tym temacie wklepalem dla spokojnosci wiecej emot niz w przeciagu ostatniego pol roku na wszystkich forach lacznie - tak, zeby byla jasnosc, ze nie chce tu po nikim srogo i powaznie jechac.

 

Ludzie, ja mam naprawde wazniejsze sprawy na glowie, airsoftem nie interesuje sie kompletnie od niemal dwoch lat i dziele sie spostrzezeniami dla was a nie sla siebie. Mi losy polskiego airsoftu sa kompletnie obojetne. Pozatm mam przeciete dwa sciegna prawej dloni i wszystko to pisze lewa reka.

Z mojej strony EOT w tej kwestii i w ogole odnosnie Plutonu 22.

 

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 8:25 pm ]

jezu ale nieskjladnie t napisalem, sorry ale naprawde nie jest latwo byc kaleka ;)

Link to post
Share on other sites

Jasnosc zostala zabezpieczona, jak mawial Kolega Kierownik :P

Tak to juz jest, ze mimo emotikonow czasami trudno jest zrozumiec intencje, szczegolnie, gdy zagraja emocje, takie prawo dzungli, eee.. netu...

Pozdrowienia dla Ciebie, a szczegolnie Twojej Prawej Reki :lol:

Niech Ci, jak naszybciej, sluzy :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witamy!

 

Na stronie Pluton22.pl do pobrania jest kolejny numer, życzymy miłej lektury.

Oprócz tego zapraszamy do wypowiedzi na forum magazynu:

http://www.pluton22.pl/forum

 

A na koniec przeprosiny.

Wykorzystane przez nas materiały do artykułu pt. “Znaki niewerbalne, czyli że co?” w numerze trzecim, otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej osoby z wiarą, że służą do powszechnego użytku. Nie znając ich autora, oparliśmy się na nich tworząc ten artykuł. Po publikacji okazało się, że autor udostępnił je do użytku, ale jedynie domowego. W związku z tym pragniemy oficjalnie przeprosić NavySEAL za wykorzystanie jego materiałów w “Plutonie 22”. Mamy nadzieję, że przez ten przykry incydent nie stracimy w oczach Czytelników...

 

pozdrawiamy

Zespół Pluton22

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

To ja tylko nieśmiało zaproponuję napisanie nieco weselszej przedmowy :)

Nie tłumaczcie się, może raczej utrzymajcie to w formie "cieszymy się oddając w wasze ręce kolejny numer"

Co wy na to?

 

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 11:14 am ]

aha... w kwestii ewentualnej pomocy: może jakieś zdjęcia chcecie czy coś? Ludzie na strzelankach robią tego tonami... a większość w domowych kolekcjach zostaje....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...