Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miesięcznik airsoftowy


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajnie fajnie że powstała pierwsza polska gazeta o tematyce ASG ;)

 

Jednak jak dla mnie jak na 1szy numer zdecydowanie zamało jest o samym airsofcie, ale zapewne w następnych numerach będzie po uszy, recęzji/opisów/ oraz listów od czytelników i tym podobnych.

 

Bardzo fajnie że jest komis, bo w końcu gazeta to środek masowego przekazu i dużo ludzi w ten dział będzie zaglądać ;]

 

Wielkim według mnie plusem będzie to że zapewne wiele sklepów zacznie zasypywać redakcje plutonu22 tonami sprzętu do recenzji, a takie źródło jak gazeta będzie ten sprzęt oceniało raczej obiektywnie i niebedzie że każda replika bedzie zawsze "o jeden" lepsza od tamtej bo każdy chwali swoje.

 

Pozdrawiam redakcje plutonu22!

 

PS: Już zapowiedziałem matce że ma mi kupować magazyn "do broni" 8)

Link to post
Share on other sites

Ogolnie bardzo fajnie ale rany boskie wywalcie kolesia od skladu przez okno. Takie byki, ze leb odpada... Rownajcie linijki i swiatlo miedzy lamami na rany chrystusa... Strona 3 i 4 do wymiany. No i recka socoma taka se powiedzialbym, dosyc dziwaczne okreslenia i ogolnie ehem, ktos chyba generalnie mial pierwszy noz w lapie ew. pisal pierwsza recke w zyciu tudziez nigdy zadnej nie czytal. Pozatym takie teksty si epodpisuje, chocby inicjalami czy czymkolwiek bo innaczej to wyglada jak folder reklamowy. Podpisy pod zdjeciami - radze przyjzec sie jak to si erobi np. otwierajac dobrze zredagowany tygodnik, Wprost czy Newsweek. Aha no i wyprawy - nie wiem po co to w gazecie airsoftowej ale mnie osobisci enajbardziej zainteresowalo ;) - kurde panowie, taka wzmianke to sie daje na ostatniej stronie w kolumnie "w nastepnym numerze" a nie udajemy, ze to relacja jakas. Strona 12 - chaos, chaos ramek, rownac, rownac przycinac! Szara ramka z tekstem - lewy margines o ladne kilk apunktow powiekszyc.

 

Ugh tyle, ide spac.

Link to post
Share on other sites

Serdecznie dziękujemy za wszystkie opinie. Obiecujemy, ze weźmiemy je sobie do serca. Już możemy zapewnić, że w najbliższym numerze będzie więcej airsoftu w airsofcie. Oczywiście zachęcamy też do kupowania pisma "Do Broni!". Przede wszystkim z uwagi na fachowość tej gazety. To naprawdę nie są źle wydane pieniądze. Świetna inspiracja dla potyczek, działań i treningów ASG. Wierzę również, że częśc airsoftowców to rekonstruktorzy i odwrotnie. Dzieki naszej współpracy, między tymi grupami może nastepować duża wymiana, co będzie z pożytkiem dla obydwu środowisk. Pozdraiwam,

 

Gąsior

Pluton 22

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem gazetę pobierznie, bo faktycznie coś mało airsoftu w airsofcie. Pomysł szczytny i wreszcie pojawił się ktoś kto pokazuje produkt a nie tylko o nim mówi, brawo!

 

Z całego wydania liżej przyjrzałem się tekstowi o ALICE, i jest w nim kilka nieścisłości - po pierwsze tabelka o "prawidłowym" montażu ALICE - ALICE to system prawie-że-modułowy, więc mówienie komuś, że musi nosić tak a nie inaczej jest błędem (zręsztą pominięto w ogóle butt-pack). Ja ALICE noszę zupełnie inaczej, bo tak mi wygodniej.

 

No i fotki pasów... USMC i GI-style? Pierwsze słysze. Ten pierwszy to LC-3, drugi to LC-1. Zabrakło jeszcze fotki LC-2.

 

Z niecierpliwością czekam na kolejny numer :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, tylko dlaczego airsoft jest mylnie nazywany ASG? Na calym swiecie nasza zabawa jest nazywana wlasnie "airsoftem", a u nas z jakims dziwnym i niezrozumialym uporem probuje sie zmienic to na "airsoft gun"??? Airsoft gun = to moim zdaniem okreslenie broni uzywanej w airsofcie, a nie nazwa tego zjawiska/zabawy/sportu i co jak co, ale specjalizowane czasopismo nie powinno wprowadzac zametu w tej materii... :?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Narazie jest do nabycia w Empikach w Warszawie, jako dodatek do gazety "Do Broni!" (niestety wersja okrojona).

A co do tego, żeby Pluton był dostępny w kioskach to niestety koszty druku sa zbyt wysokie, a gazeta jest darmowa więc nie zarabia na siebie.

 

pozdrawiam

Brado

Pluton22.pl

Link to post
Share on other sites

w czynie społecznym poświęciłem pare mb miejsca na dysku i wystawiłem waszą gazetkę w stanie niezmienionym w sieci P2P. Programik EMule (nie wiem czy np Kazzee można ściągnąć - nie znam sie na tym) szukać pod nazwą pluton22. Aktualnie jest dwóch chętnych do ściągnięcia ode mnie. Jakby się komuś to nie podobało to moge usunąć

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Może to być kwestia łącza.

W pewnym momencie może się na serwerze pojawiać timeout i połączenie zostaje zerwane (zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź).

 

W tej chwili dodałem jeszcze link z Plutonem w pliku zip do pobrania (zapewne uruchomi się domyślny program do ściągania plików). Może to rozwiązanie lepiej się sprawdzi w takich przypadkach.

 

W razie problemów piszcie na poczta@pluton22.pl lub bitter@pluton22.pl.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to jedziemy.

 

Wstepniak - cos tutyl pofrunal do gory, wyrownac ze zdjeciem jakos bo dziwnie wyglada.

Dalej macie problemy ze swiatlem miedzy lamami, szczegolnie przy wklejaniu fot. Na 3 stronie ktos podczas lamania sie oparl lokciem o klawiature chyba ;)

 

Dalej - szkoly pewni esa rozne ale mnie uczono, ze zdjecie podpis musi miec. Na str. 4 mamy male kuriozum, dwie foty nie podpisane a dwie podpisane ale na zdjeciu. Chaos totalny, ja wiem, ze upierdliwe sa podpisy pod zdjeciami bo sam robilem ale kurde no... ;)

 

str. 5- mniejsze czcionki przy podpisach. Margines by sie przydal przy takich ogromnych swiatlach w poziomie. No i ogolnie styl [pracujecie ze stylami prawda? :mrgreen:] podpisow dopracowac. Foty nierowne, moze tylko o pixel czy dwa ale mi przywalilo po galach mocno ;)

 

str.6 rany boskie jak foty cappuccia dajecie to jakis pixel na twarz albo ostrzezenie!! :mrgreen:

 

No i ogolnie to widze rownianie tekstu do siatki czasem "nie nei wcisnelo" ;) ale ja rozumiem ;)

 

Ostatnia strona - ramka prawie bez swiatla, nieladnie... Mozna by bylo z tego zrobic ramke z tlem koloru jakiegos sepiowego ale czytelnego, by pasowalo do ogolu.

 

Tyle na razie bo mi sie spac chce ;)

 

EDIT: ale tak ogolnie to cala reszta jest tiptop. Na dachu swiata super.

 

I w ogole zorientowalem sie, ze najebalem w tym poscie tyle emotek, ze szok, samego siebie nie poznaje, uroki pisani aposta przez 30 minut :>

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...