Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Stoje przed wyborem nowego PCka i rozglądam się za czymś ciekawym. Macie jakieś propozycje? Przedział cenowy to 650zł, produkt raczej z wyższej półki.

Myślałem o AGAT'cie Currahee. Miał/ma ktoś i może podzielić się swoimi odczuciami?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

JPC mi optycznie nie podchodzi, Noble to bardzi fajna kamizelka ale raczej wątpie, że "wystrugam" dodatkowe 400zł gdyż chciałbym przeznaczyć na całość (kamizelka + kieszenie od Baribal'a) ~1400zł. Osobny budżet mam na pas (Whiskey Tango FSCB) i nie chciałbym z niego ciąć.

Link to post
Share on other sites

3x Single M4 + 2x Kydex M4 (samoróbka) + kieszeń na PRC152 + Mini Cargo + PTT i inne, drobne szmery bajery. Kangury jakoś mi nie siadają, wiem, że nie musze ich używać. Bukłak to mam Ambush'a i Source, oba 3L, nie potrzebuje dodatkowego miejsca na hydracje. Noble jest fajny, bajerny i świetnej jakości ale nie widzę zbytnio sensu wydawać 999 zł za kamizelke dla cywila. Nie potrzebuje hypalonu i innych bajerów. Na upartego mogę dorzucić 300zł i mam JPC CP. AGAT Churrahee wydaje mi się bardzo dobry aczkolwiek mało jest o tym w necie i mało zdjęć. Chciałbym zostać przy tych 650zł.

 

P.S. Chciałbym też coś rodzimej produkcji bo swoich wspieram. ;)

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Argawen, dziękujemy za pełną argumentacji wypowiedź. Możesz już się nie udzielać.

 

Zielen, luz, twoja decyzja. Od siebie powiem, że kangur jest bardzo wygodny i sam się do niego w efekcie przekonałem. Ogólnie sam uważałem Husara za lekki overkill natomiast mówiąc obiektywnie po "przerobieniu" PC QR LD od Currahee, jakiejś kopii JPC, LBT6094 i chyba a-16 od miwo to Husar niszczy wszystko ergonomią oraz rozwiązaniami.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Husar Concrete?

SPECOPS ULPC 3 (który miał być tańszy niż ULPC)?

Stronghold Group DK Plate Carrier?

Z trochę droższych jest Templars Gear TPC i Direct Action Spitfire :)

 

Sprzęt Currahee mimo, że bardzo fajnie uszyty i świetnej jakości, jakoś nie ma powodzenia wśród airsoftowców ;)

Z tego pewnie wynika brak opinii :)

Link to post
Share on other sites
Husar Concrete?

SPECOPS ULPC 3 (który miał być tańszy niż ULPC)?

Stronghold Group DK Plate Carrier?

Z trochę droższych jest Templars Gear TPC i Direct Action Spitfire :icon_smile:

 

Sprzęt Currahee mimo, że bardzo fajnie uszyty i świetnej jakości, jakoś nie ma powodzenia wśród airsoftowców :icon_wink:

Z tego pewnie wynika brak opinii :icon_smile:

ULPC3 to fantom. xd Po akcji z pierwszym ULPC nie chcę ruszać tej firmy.

DK PC nie podchodzi mi

TPC zastanawiałem się ale nie mogę doszukać się ceny

Spitfire super ale to nadal 900zł, stówa więcej i jest Husar. Czemu Currahee nie ma powodzenia? Jest to spowodowane ceną?

Bardzo proszę nie udzielać mi rad i zejść z piedestału. Twoja wypowiedz także nie wniosła nic konkretnego.

Jeśli masz zamiar spamować i wypisywać nic nie wnoszące posty (co do tej pory czynisz) to serio, daruj sobie.

Zielen, luz, twoja decyzja. Od siebie powiem, że kangur jest bardzo wygodny i sam się do niego w efekcie przekonałem. Ogólnie sam uważałem Husara za lekki overkill natomiast mówiąc obiektywnie po "przerobieniu" PC QR LD od Currahee, jakiejś kopii JPC, LBT6094 i chyba a-16 od miwo to Husar niszczy wszystko ergonomią oraz rozwiązaniami.

Jasne, sprzęt pierwsza klasa aczkolwiek w aktualnym stanie materialnym wydanie 1000zł na kamizelkę tylko i wyłącznie do zabawy to lekka przesada mimo, że stać mnie. Chcę jednak troszkę przyoszczędzić bo do zmiany mam nie tylko kamizelkę ale i całe oporządzenie, dodatkowo są jeszcze dwie repliki w budowie. Za dużo na raz. :s

 

Ogólnie podobie mnie se ten AGAT ale nie mogę zbytnio znaleźć jakiejkolwiek opinii, nie mówiąc już o jakimś teście czy recenzji. Jeśli cena będzie w miare podobna to pomyślę nad TCP.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nic nie wnoszące post y? Przymierzalem husara, nic nadzwyczajnego. To, ze dają dużo hypalonu, nie znaczy że jest jakiś ekstra. Dziwne trzymanie magazynków. Mnie nie przypasowalo. Za byle dodatek żądają astronomiczne sumy.Szkoda kasy. Jak pisałem, dla szpanu, czemu nie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites

"Przerost formy nad treścią" to trochę zbyt ogólne określenie. Gdybyś napisał tak od razu to nie byłoby żadnych pretensji. Jak pisałem wcześniej, hypalon nie jest dla mnie wyznacznikiem zajebistości, tak samo laserowe wycinanki, nie jest to też mi jakoś super potrzebne. Jeśli PC ma któryś z tych elementów, okej super, jeśli nie - nie ma znaczenia, ważne by było dobrze. Oczywiście musi mi się też podobać. SpitFire jest super ale mega drogi, TCP mało o nim wiem ale też jest gitowy, AGAT bardzo fajny.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chciałbym się połapać w tych "genach". xd Jak się sprawdzają poduchy i ogólnie ergonomia. Nie jestem specjalnym fanem wycinanek, niby to super bo lans, bo lekkie, bo palsy się nie odcinają itp. Ale jakoś nie przekonuje mnie to, może względy estetyczne, może wydaje mi się, że jest bardziej delikatne (choć na ULPC ludzie się wieszali i nie pękało). Jak sprawuje się cummer, skala regulacji (jestem mega niewymiarowy, wysoki i chudy - 185cm/70kg, rozmiar munduru noszę S/L).

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

SPRZECIW. ULPC NIE WYTRZYMAŁO XD

 

To tak, wygoda jak najbardziej na plus. przednia klapa a raczej jej sposób mocowania na sam rzep to wg mnie nieporozumienie. Wycinanka jest wytrzymała, mam chest prototypowy Templara, który nie był głąskany i nadal się trzyma. Cummer sprawuje się bardzo dobrze a zakres regulacji jest ogromny. Specjalnie większy nie jestem, bo mam 183cm przy 76kg.

Link to post
Share on other sites

Poprawka, 73kg, przytyło mi się ostatnio :D

 

Jak wygląda sprawa z zero pals na cummerze? Nie odgina się pod obciążeniem? Mam zamiar na cummerze trzymać mikro cargo (w środku pierdoły + metalowa busola) oraz PRC152 w ładownicy doń przeznaczonej.

 

Co powiesz o PC QR Currahee? Pytam pod kątem AGAT, miałem kieszenie od CRH ale nigdy kamzy.

 

Mały offtop, polecacie jakieś szelki do pasa Whiskey Tangi FSCB? Config pasoszelkowy.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Dziękuje, przeczytam aczkolwiek jednak chyle się ku CRH.

PC QR LD to typowa ciężka kamizelka na 4 płyty + podkłady miękkie.

Pytam pod kątem ergonomii kamizelek Currahee, AGAT jest mniejszy to i będzie pewnie regulacja "dla mnie" będzie.

 

Chyle się jednak ku CRH, wycinanka Templars Gear jest fajna ale sama konstrukcja do mnie nie przemawia, jest to "ala" JPC które niezbyt mi pasuje. Poczytam o kamizelkach które mi podrzuciliście, dzięki piękne za lekture do poduchy. ;)

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to śmiało.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

AGAT z Currahee jak mi się obiło o uszy miał być w ramach przetargu na kamizelki dla AGATu, który to przetarg organizował NIL w 2014 roku, ale w przetargu koniec końców wygrało konsorcjum Iwo Hest (Red River) z Nomą. Stąd też niewiele osób używa tej kamizelki służbowo i pewnie dlatego jest niepopularna w środowisku graczy airsoftowych.

 

Natomiast co do JPC od RR to jest on już mocno zmodyfikowany w stosunku do oryginału, choć oczywiście wciąż CP było pierwsze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...