Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy lipo 11.1 nie uszkodzi podzespołów repliki?


Recommended Posts

Witam. Mam baterię LiPo 11.1 od GFC Energy, używam jej w moim HK416 GFC, jednak strzelam tylko na semi, bo obawiam się że na auto mosfet by się spalił/zębatki się zmieliły...czy to możliwe? GFC ma wszystkie części GB wzmocnione, ale chciałbym się upewnić,bo nie chce rozwalić repliki przez baterię.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie od razu... trzeba na to patrzeć na to tak:

Replika ma jakieś części, które mają określoną wytrzymałość, dając np. większą sprężynę czy zwiększając ROF baterią 11.1V zwiększasz siły działające na te części, co skutkuje skróceniem żywotności części.

Przykładowo na baterii 7.4V zrobisz przebieg 50 000 kulek i coś padnie, a na 11.1V już tylko 35 000*

 

*wartości totalnie z kosmosu.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie od razu... trzeba na to patrzeć na to tak:

Replika ma jakieś części, które mają określoną wytrzymałość, dając np. większą sprężynę czy zwiększając ROF baterią 11.1V zwiększasz siły działające na te części, co skutkuje skróceniem żywotności części.

Przykładowo na baterii 7.4V zrobisz przebieg 50 000 kulek i coś padnie, a na 11.1V już tylko 35 000*

 

*wartości totalnie z kosmosu.

Czyli pozostać przy semi?

Link to post
Share on other sites

Twoja replika, twoja bateria, twoja wola, rób śmiało co uważasz za słuszne i potrzebne w danej chwili.

Potwierdzić mogę jedynie, że owszem, wpływa to na replikę i prędzej czy później coś padnie, bo "wzmocnione" części chińskiej produkcji to tylko ładny napis na etykiecie.

Po sobie wiem, że tylko na początku masz ochotę i potrzebę strzelać ciągle na auto, później okazuje się, że jedna paczka kulek oraz jedno naładowanie Lipo, wystarcza na kilka strzelanek a nie na jeden weekend.

Stąd 11 Lipo odłożyłem i używam tylko 7,4V oraz przeważnie singla i jak dotąd, nic mi się przykrego z AEGiem nie przytrafiło dzięki temu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...