Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Ładowarką Lipo


Recommended Posts

Ostatnio kupiłem ładowarkę i baterie LiPo jest to moja pierwsza taka bateria i ładowarka. I mam pytanie czy to normalne że bateria według ładowarki nie jest naładowana od 10 godzin ładowania, jest to pierwsze ładowanie tej baterii i nie wiem czy oddać to do reklamacji czy czekać dalej.

Proszę o Pomoc :icon_lol: :icon_eek2: :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

Daj linka do ładowarki.

Ale już chyba wiem, o którą chodzi (to takie małe pudełeczko z wejściem tylko pod wtyk balansera, tak?)

To powiem tyle: 1000 mA to maksymalny prąd ładowania. Zwykle to 200-300 mA w takich ładowarkach.

Przy twojej baterii 1800 mAh ładowanie może trwać nawet kilkanaście godzin. Nic nienormalnego.

Link to post
Share on other sites

Daj linka do ładowarki.

Ale już chyba wiem, o którą chodzi (to takie małe pudełeczko z wejściem tylko pod wtyk balansera, tak?)

To powiem tyle: 1000 mA to maksymalny prąd ładowania. Zwykle to 200-300 mA w takich ładowarkach.

Przy twojej baterii 1800 mAh ładowanie może trwać nawet kilkanaście godzin. Nic nienormalnego.

 

http://www.taniemilitaria.pl/pl,mikroprocesorowa-ladowarka-lipo,3,3,79,80,1719.html

Tylko czy to normalne że te diody po bokach świecą się na zielono a ta na środku na czerwono?

Link to post
Share on other sites

Mi Lipo 1200 mAh ładuje podobna ładowarka w czasie około 3 godzin, w 35 min ładuje 300 mAh do cm 122.

 

Mowa o bateriach rozładowanych na tyle ile maksymalnie można.

 

 

Ja mam podobną bo Imax B3 i jakoś śmiga.

 

Co do diód to u mnie jak ładowarka gotowa do pracy to migają wszystkie diody na zielono/pomarańczowo (na Twojej jest napisane że zielono/czerwony)

Jak ładuje baterię rozładowaną to świeca na czerwono (jak bateria z 2 ogniwami to 2 diody świecą na czerwono do czasu dopóki nie naładuje).

 

Jak 1 cela jest naładowana to jest zielona (drugą celę doładowuje to świeci dalej na czerwono i czekam aż są obie na zielono).

 

Z objawów wygląda to jakby nie mogło doładować 2 celi (i cały czas jest czerwona dioda), albo za wcześnie odczepiasz ładowarkę lub ładowarka albo bateria uszkodzona.

 

Spróbuj dać komuś baterię do naładowania, albo pożycz od kogoś podobną ładowarkę i zobaczysz czy naładuje ;)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

No to obstawiam że bateria ustrzelona, albo brak połączenia któregoś kabelka.

Właśnie z ciekawości zerknąłem na swoją jaki u mnie jest prąd i mam 800 mAh.

 

Mi Lipo 1200 mAh ładuje podobna ładowarka w czasie około 3 godzin,

 

Nie taki czas tutaj podałem bo pomyliło mi się z Nimh.

 

Lipo ładuje w około 1,5 godziny.Mój błąd :)

Link to post
Share on other sites

No tyle to raczej też bym się skłaniał, że albo bateria strzelona ... albo ładowarka :icon_smile:

Masz jakiego kumpla co ma sprawną ładowarkę? Sprawdź u kogoś innego.

Kumple Mają tylko NiMh wszystko kupiłem przedwczoraj więc nie powinno być problemu z oddaniem.

Jeszcze raz Dzieki :) :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...