Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Big Dragon [Komora HU]


Recommended Posts

Witam, witam. Z ciekawości i sprawdzenia zakupiłem komorę od Big Dragona, bo czemu nie. Przy okazji, dokupiłem gumkę przeźroczystą od Guardera. Kiedyś była dobra, nie wiem jak teraz. Ogólnie bardzo fajnie wykonana komora w CNC, podoba mi się. Z tym, że przy strzelaniu - przy którymś tam strzale na semi - kulki zaczynają się blokować. Czy to wina gumki? Podwija się gdzieś? W sumie ciężko to zobaczyć, gdy kulki upchane są w komorze. Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 3 months later...

Ostatnio przy składaniu repliki przymierzałem się do niej. Sądzę, że to wina dyszy. Wsadzoną mam fioletową, długą od SHSa. Pierwsza kulka zawsze wylatuje normalnie, reszta bolkuje się już w "kominie" komory. Niestety nie mam innej dyszy, więc tego nie sprawdzę już.

Link to post
Share on other sites

Aha rozumiem. Dzięki. No ja przed chwilą zamontowałem i sprawdziłem na chrono: daje mi przyrost rzędu 15-20 fps jak Taiwangun na stronie w swoim opisie podaje :icon_biggrin: Kulki 0,20 g PJ :icon_wink: Na 20-25 strzałów ani jednej zacinki. Zmontowałem to bez klocka L, bo nie wchodzi po założeniu tej komory do repliki.

Dyszę mam stockową (plastik).

Razem z tym włożyłem preckę guardera 6,02 i zobaczę co to razem warte :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Rk-02 Boyi.

 

Zaniepokoił mnie Twój post o tym, że takie problemy z komorą miałeś i się bałem, że Big Dragon coś schrzanił, że kulki się blokują, komora jest nieszczelna itp. No i po cichu liczyłem na przyrost tych 20 fps, o których pisze TG na stronie.

 

Może to niewiele, ale zawsze coś :icon_biggrin:

 

Co prawda musiałem delikatnie pokombinować, żeby lufę owiniętą teflonem i z nałożoną gumką tam wcisnąć na tyle żeby się nie zdeformowała i dało się zapiąć klips od lufy, ale udało sie i fajnie siedzi. Jutro testy strzeleckie w terenie :D

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

To w takim razie nie wiem czemu u mnie taki problem następuje, pomimo tego, że ta dysza jest zalecana w replikach od Boyi. Może też ma to w pływ sam szkielet gearboxa. No nic, na stockowej komorze też jest okej. :D Fajnie, że Ty nie masz problemów ze swoją. :D Ja muszę w takim razie ją sprzedać.

Link to post
Share on other sites

No akurat z tym nie mam problemow i dobrze, bo sie przestrazzylem jak zobaczylem ten temat.

 

 

Dzisiaj mimo kiepskiej pogody poregulowalem hopka to sie fajnie ustawia i wydawalo mi sie ze nawet za lekko.

 

Postrzelalem troche i niestety musze srubki od suwaka dystansera wymienic na lepsze bo za slabo trzymaja suwak i hopek sie przestawia.

 

Przelozylem je ze stockowej komory.

 

 

Oproznilem hicapa 500 kulek-zacinek zero. Kulki akurat nie rewelacyjne bo 0.25 PJ :)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że jeden post pod drugim; (chciałbym edytować poprzedni, ale nie da się) - prośba, żeby złączyć.

 

Znalazłem przyczynę luzowania się hopka, w stockowym suwaku po włożeniu do komory cnc część w której jest otworek z gwintem wystaje dosłownie około 1 mm za daleko, przez co dokręcenie śrubki do oporu nie gwarantuje blokowania suwaka od hopka.

 

Pomaga przycięcie tej części nożykiem tapicerskim, aby była krótsza i się chowała. Po tym jak się dokręci śrubkę-nie da się regulować przesuwając palcem suwak. Nie przestawi się to raczej samo.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...