Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kilka zagadnień i rozterek - AK


Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie odnośnie mojej przyszłej repliki. Zastanawiam się nad jakimś kałachem, budżet +/- 500 zł. Niby standardowe pytanie na tym forum ale chciałem się wdrążyć w parę zagadnień:

Interesuje mnie Cyma 035, 045 oraz RK-01, 02 i 05.

Odnośnie 35tki - 360 fps. Troche ani do budynku, ani do lasu. Jak to się przekłada na zasięg? Jak wykonanie? Martwią mnie kolby z zawiasami ze ZnAlu. Nie chcę żeby sie bujała lub ostatecznie oberwała się. To samo tyczy sie w kwestii RK.

045 posiada wg danych technicznych około 400 fps. Całkiem fajnie jednak wyczytałem, że ta moc przy tak krótkiej lufie powoduje niezły rozrzut i spada skuteczność.

Co do RK 02, 05 przekonuje mnie dlugość lufy, jednak te nieszczęsne ZnAlowe zawiasy.

Co bardziej nadaje się pod rozwój? Nie zamierzam od razu pakować w replikę pieniędzy jednak z czasem będzie to pewnie nieuniknione. Także, który stock wypada lepiej? Czy lepiej będzie dołożyć dłuższą lufę do cm045/035/RK-01 czy może liczyć na solidność kolby w długiej wersji i tu też pytanie - czy można bez problemu wsadzić zwykłą stałą kolbę w razie urwania?

Pozdrawiam!

Edited by st3rnik
Link to post
Share on other sites

Cm045 jest bardzo dobra. Daj preckę, dobry cylinder i będzie śmigało. Po lekkim tuningu do 450fps, lufie precce, gumie systemy miała o 15m lepszy zasięg i celność od mojej M14 G&G z precą laylaxa (oczywiście GB stock 400fps)

 

Swój egzemplarz CM045 sprzedałem (był u mnie ponad rok), wcześniej drugie tyle katował go poprzedni właściciel. Teraz ma go kumpel z drużyny... i nikt jej nie oszczędza i... zero awarii. Dosłownie nic. Przebieg ok. 50k kul, może lekko więcej, z tego ponad połowę na M120 guardera...

 

Może i mam szczęście do do egzemplarza ale lądowała kilka razy na betonie/lodzie/drzewach i koba, okolice zamka bez śladów zużycia. Jedyne co to kumpel skarżył się, że selektor lekko chodzi ;). Miałem raz ofertę wymiany na KWA i nie skorzystałem - po namyśle ta cymka wypadała lepiej pod niemal każdym względem. Nawet jako replika boczna na plecy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Również polecam wyżej wymienioną Cymę 045 - mój model co prawda osiągami nie powala, ale metale i drewno są świetnie pomalowane przez co robi lepsze wrażenie wizualne niż Rk-01w.

 

Mimo wszystko Rk-01/rk-02/rk-05 mogę z czystym sumieniem polecić, są zauważalnie tańsze a masz na start całkiem przyjemną bateryjkę i dość solidne zawieszenie.

 

Zupełnie inaczej wygląda sprawa z Cm035 - nie wiem skąd się wzięły ich ceny, te repliki są kompletnie nieopłacalne :icon_smile:

Edited by Jaqbek6
Link to post
Share on other sites

Boyiowskiej serii RK-0X szukaj z dodatkowym oznaczeniem "s" lub "sw" oznaczają one zwiększoną zawartość stali i drewna w konstrukcji.

A kolby zarówno w Cymach jak i Boyjach trzymają nieźle, ewentualne luzy likwidujesz podklejając kawałek gumopianki. Problem stanowią tylko repliki AKMS (zarówno Boyja jak i Cymy) z kolbami składanymi do dołu. Tam lubi się wyrobić czy wytrzeć to i owo, acz nie jest to aż tak częste jak w starszych seriach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rk 02 mam i polecam. W zupelnym stocku mam okolo 53 m zasiegu maksymalnego i 48 m skutecznego. Moc jaka mam to 370-380 fps.

 

Kolba miala minimalny luz ale wlasnie podklejajac kawalek dermy zniwelowalem to. Do tego tlumik koncowy mial luz na gwincie i rowniez udalo mi sie to poprawic pilujac czolo z gwintem aby dokrecal sie do oporu do podstawy muszki.

 

Generalnie replika nie jest zla jak dla mnie i nic mi sie nie zepsulo i nie urwalo. Bylem z nia na kilku strzelankach gdzie sie czolgalem i oralem magazynkiem po ziemi. Wystrzelilem sporo kulek ( sadze ze z 8-10 tys i smiga).

 

Na pewno polecam gumke systemy czarna zeby poprawic celnosc (widac juz poprawe nawet na stockowej lufie). Replike mam od stycznia 2016 i na razie zero problemow poza wspomnianymi ktore mnie bardziej irytowaly.

 

Nawet i bateria stockowa na poczatek moze byc (choc juz przeszedlem na tdeans i lipo 7.4). Generalnie polecam. Jeszcze pomysl nad kwestia czy bedziesz montowal jakas optyke bo np szyna w miejsce szczerbinki ma luz tak jak oryginalna szczerbinka i mialem z tym problem bo ruszalo sie to na boki.

 

CM nie mialem wiec sie nie wypowiem ale to chyba od producenta zalezy bo nie dawno kupilem swd koer i tam szczerbinka jest spasowana praktycznie idealnie.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...