Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używana m4 spartaca - czy warto?


Recommended Posts

Witam,

 

Na samym początku mówię, że jeżeli chodzi o repliki asg jestem zielony i wogóle z całym asg doświadczenia mam takie, że dwa razy byłem na strzelankach mając w rękach podstawowego kałasznikowa cymy z wypożyczalni.

 

Przechodzę do właściwego tematu w moim temacie:

Znajomy zaproponował mi, że może odsprzedać replikę m4 spartaca - srt05. Jego egzemplarz nie miał żadnych wad fabrycznych o jakich można przeczytać na internecie. Strzelał z niego mało (wystrzelił poniżej 3000 kulek). Polecał mi tą replikę, ponieważ bardzo mu się podobała. Zabrzmi to paradoksalnie, ale sprzedaję ją właśnie dlatego, że tak mu przypadła do gustu. To z tego powodu, że zbiera fundusze na inną replikę m4, droższą.

 

Wadą tego egzemplarza jest to, że gdy zmieniał sprężynę, facet który ją wymieniał uszkodził kable od ładowarki. Nie wiem jak to uszkodzenie wygląda, ale karabin działa bez problemu mimo tej usterki (kolega zakleił silvertapem).

 

Zaoferowana cena: 300 zł.

 

Tak więc proszę o podpowiedź: czy opłaca się tą replikę kupić? Pewnie znajdą się osoby, które powiedziałyby mi to, co można znaleźć na internecie: nie ma taniej dobrej m4. Jak ktoś chce, to bardzo proszę, niech opisze mi, dlaczego ten karabin jest zły - proszę właśnie o rady. Ja od razu zaznaczam, że skłaniam się do zakupu tego karabinka, ponieważ nie wymagam dużo od repliki - ani sporej wytrzymałości, dużej celności czy ogólnej zarąbistości. Chciałbym fajny karabin, którym mógłbym się postrzelać z kolesiami. Czy jednak cena jest opłacalna, czy raczej starać się obniżenie? No chyba że wogóle nie kupować. Mam możliwość obejrzenia tej repliki, tak więc mógłbym się coś o jej stanie wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam i czekam na rady

Link to post
Share on other sites

Ten karabinek z drugiej ręki jest wart DO 200zł...

 

Jak nie wymagasz wytrzymałości, zasięgu, celności to jest ok.... ale wyjdzie bardzo drogo - prawdopodobnie szybko padnie i go nie sprzedasz za nic - utopisz pieniądze.

 

Za 300zł możesz kupić używki cym z metalowym body lub jakąś biedną M4 z boyi/cymy/JG, która mimo tego, że jest słaba jest dużo lepsza od sPARTACZA.

 

Obecnie BARDZO DOBRYM wyborem są repliki VSS/ FC VAL (skoro sklepy kaleczą nazwę to nie będę utrudniał szukania nowemu) od Koer. Ludzie sprzedają w dość tanich cenach, a replika ma niczego sobie bebechy i jest solidnie wykonana. Jedyny minus to magazynki (robisz przejściówkę na inne magi (choćby M4) lub dorabiasz nowe z magów od siga.

Link to post
Share on other sites

Ten karabinek z drugiej ręki jest wart DO 200zł...

 

Jak nie wymagasz wytrzymałości, zasięgu, celności to jest ok.... ale wyjdzie bardzo drogo - prawdopodobnie szybko padnie i go nie sprzedasz za nic - utopisz pieniądze.

 

Za 300zł możesz kupić używki cym z metalowym body lub jakąś biedną M4 z boyi/cymy/JG, która mimo tego, że jest słaba jest dużo lepsza od sPARTACZA.

 

Obecnie BARDZO DOBRYM wyborem są repliki VSS/ FC VAL (skoro sklepy kaleczą nazwę to nie będę utrudniał szukania nowemu) od Koer. Ludzie sprzedają w dość tanich cenach, a replika ma niczego sobie bebechy i jest solidnie wykonana. Jedyny minus to magazynki (robisz przejściówkę na inne magi (choćby M4) lub dorabiasz nowe z magów od siga.

 

Hmm, rozumiem. Czyli za drogo, za więcej niż 200 zł nie brać.

Dzięki za odpowiedź, chociaż szczerze trochę mnie zasmuciła.

Karabinu będę używał co najwyżej dwa razy w miesiącu, tak więc nie chcę wydać na niego za dużo pieniędzy. Kupię więc raczej coś używanego. To jeszcze pytanko (wiem, że może pytam o coś oczywistego, ale cóż...) - gdzie szukać używanych replik? Allegro, olx, jakieś giełdy asg?

Link to post
Share on other sites

Używki najlepiej w mieście, w którym mieszkasz od osób, które się regularnie pojawiają na manewrach + sprawdź na miejscu ( a najlepiej poproś byś mógł wypróbować na manewrach).

 

Giełdy - na facebookowych jest za dużo "gó....niarzerii" zwłaszcza tych większych giełdach. Pyszczą, wkładają dziwne części i wmawiają, że to tuning... albo "prawie nowa MP5 cymy", która po dopytaniu okazuje się być pęknięta i sklejona. A nie daj boże jak chcesz sprzedać coś drogiego typu VSR po tuningu czy lufę PDI za 5-6stówek - wtedy potrafią spamować, że lufa madbulla jest prawie taka sama i, że jest się naciągaczem. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale dziwnym trafem na giełdach FB praktycznie nic nie sprzedałem... a na WM co chwila udaje się ubić dobry interes.

 

Z giełd to WMASG (od znanych osób) i lokalne małe fora (najlepiej nie na facebooku, bo łatwiej wejść do grupy na FB niż zarejestrować się na hermetyczne fora).

 

No i... 2 razy w miesiącu to całkiem sporo strzelania :icon_wink:.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

A mogę wiedzieć dokładnie co jest tam gruzowiskiem?

 

Wszystko. Korpus sypie się w rękach, gearbox to paździerz- nie ma w nim żadnej dobrej części.

Zawsze piszę to samo.... ktoś chcę Emkę? Niestety, potrzebują jakości a za to trzeba zapłacić.

Link to post
Share on other sites

Korpus jest imo o wiele wytrzymalszy niż wszystkie konstrukcje z uszami jak np: Well,SRC, JG czy A&K. Dodatkowo posiada atrapę rury gazowej co pozytywnie wpływa na sztywność repliki. Gearbox? Chiński standard. Jedyne co mi się tam nie podoba to dysza i prowadnica sprężyny. Nie wydaje mi się, by cm.028 miało lepsze bebechy.

 

Nie twierdzę, że "Szpartak" jest bez wad, ale porównywanie go do replik stojących klasę wyżej jest nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...