Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[1000] Eletryk do lasu vol. 2


Recommended Posts

Dzień dobry ponownie. Z racji tego, że w poprzednim temacie nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących odpowiedzi to postanowiłem założyć kolejny i tym razem zadać pytanie inaczej.

 

Którą replikę (+ ewentualna bateria) i sklep polecicie mi na tego typu preferencje?

- budżet w okolicach 1000zł

- nie-rosyjska

- tylko i wyłącznie do lasu

- najlepiej taka, która nie wymaga tuningu już przed pierwszą strzelanką

- elektryczna (chyba, że jest ultra mega promocja na dobrą sprężynówkę w co wątpię :P)

 

W ASG jestem dopiero od kilku miesięcy, stąd moje pytania. Aktualnie biegam z SRT-20 (tak, tak możecie się już zacząć śmiać ;]) i chciałbym coś lepszego. Nie musicie pisać o okularach itd. bo te i inne akcesora już mam.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaryzykował z e&l em. Ładne te ich emki, a flaki też na dobre wyglądają. Nie warto pchać się w EA. Poza ładną budą, i mocno przecietnymi flakami nie ma nic do zaoferowania.

 

Poza tym to może jeszcze Gietę Aresa bym polecił, lub MP5 src. To z replik do 1k.

 

Do tego guma systemy, i jakieś sensowne 11.1 , co by to strzelało, a nie rzęziło.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie ładniejsze od EA. Swoim kompletnym brakiem oznaczeń i ogólnym wyglądem przypominają metalowe emki Cymy. Co do GB to sie nie wypowiem bo GB v2 od EL nie używałem.

Na wyglądzie czy jakichś oznaczeniach to mi szczególnie nie zależy... głównie chodzi o to żeby to działało dobrze. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie przyjmę.

Link to post
Share on other sites

Ile wpisów na forum opisuje emki e&l? Zero. Na jakiej podstawie zatem hejtujecie? Sam miałem ochotę sobie sprawić ale wygrał realizm gazówki nad niezawodnością elektryka :icon_smile:

Ja akurat często nie sugeruję się innymi i następnym razem zapewne do mojej zbrojowni dojdzie emka od e&l albo aps.

Ciekawe czy e&l faktycznie ma aluminiowy korpus.

 

Jakoś w innych tematach są wpisy, że g&g i ea to słaby materiał do tuningu i trzeba wszystko wymieniać.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

MP5 od SRC trzeba ściągać z Czech w granicach 700 zł, a bebechy gorsze niż w EA.

 

Jedyna rzecz, która jest gorsza w tej replice to komora hopka. Reszta bije ka/ea na łeb.

Miałem, przerabiałem.

 

E&L ma potencjał, i jeżeli jest choć w połowie tak dobrze wykonany jak ich kałaszki, to będzie to chyba najlepszy stock m4 aeg na rynku.

 

Od biedy zawsze je można odesłać.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

To nowe repliki na rynku i nie ma na razie o nich opinii. Ja bym nie ryzykował. Zobacz poradnik Repliki M4 wybrór ostateczny i kup cokolwiek co ci sie podoba zrobione przez jedną z polecanych tam firm.

Dopóki nikt nie kupi to się nie dowiem ;) Skoro te E&L jest takie dobre to nie powinno raczej bubla zrobić.

Cena chyba dobra, bo na innych sklepach te 1400 czy na ruskich tak samo.

Link to post
Share on other sites

EL robi dobre AK. Ale nie oznacza to że robią dobre M4. Podobny przykład: Cyma- robi fajne kałachy ale słabe emki. Tak samo Boyi. Ale jak tak chcesz tą emkę od EL to kup i napisz długą recenzję żeby inni nie mieli wątpliwości jak obecnie.

 

Zauważ, że piszesz o segmencie średnio/nisko budżetowych replik, gdzie nawet te kałachy które wymieniłeś dupy nie urywają. Praktycznie każda emka >900+ to już rozsądny wybór. Patrząc na to, że E&L ładuje do emek te same flaki co w ak, mogę śmiało twierdzić, że będzie to kawał dobrego metalu. Pomijam fakt, że żaden producent aegów, nawet g&p nie ładuje stalowych elementów zewnętrznych typu gas block, przyrządy celownicze itd w stocku.

Dla mnie te emki są na trzecim miejscu na liście must have, zaraz po lct wss, oraz real sword type 97.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

To GFG to jakaś kpina.

 

Nie żebym chciał bronić EA, sam rozgądam się za repliką za około 1K (na 95% SRC) ale estetyka wykonania tej emki E&L, przynajmniej na zdjęciach, wygląda fatalnie, taka szara monobryła, a EA jest śliczniutka.

 

@Kuzynn: lepiej kup pożądaną ilość nie grzechoczących midów Cymy na 200 (!) kulek, z 3-4 spokojnie powinny starczyć, dokupująć więcej po stwierdzeniu takiej potrzeby, a jeżeli koniecznie chcesz mieć (awaryjnego) hicapa (hicapy jak wiemy są dla frajeeerów ;) ) to poszukaj flash-maga od Lonexa. Zamiast pokrętła masz chowaną żyłkę i magazynek podaje wszystkie kulki na jednym podkręceniu.

 

A tak przede wszystkim to emka jest kiepskim pomysłem dla początkującego, a już szczególnie jeżeli masz dwie lewe ręce.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

To GFG to jakaś kpina.

 

Nie żebym chciał bronić EA, sam rozgądam się za repliką za około 1K (na 95% SRC) ale estetyka wykonania tej emki E&L, przynajmniej na zdjęciach, wygląda fatalnie, taka szara monobryła, a EA jest śliczniutka.

 

@Kuzynn: lepiej kup pożądaną ilość nie grzechoczących midów Cymy na 200 (!) kulek, z 3-4 spokojnie powinny starczyć, dokupująć więcej po stwierdzeniu takiej potrzeby, a jeżeli koniecznie chcesz mieć (awaryjnego) hicapa (hicapy jak wiemy są dla frajeeerów :icon_wink: ) to poszukaj flash-maga od Lonexa. Zamiast pokrętła masz chowaną żyłkę i magazynek podaje wszystkie kulki na jednym podkręceniu.

 

A tak przede wszystkim to emka jest kiepskim pomysłem dla początkującego, a już szczególnie jeżeli masz dwie lewe ręce.

 

Być może według Ciebie hicap jest dla frajerów, ale ja nie bawię się w pseudo żołnierzyka tylko idę od czasu do czasu na grę otwartą gdzie przychodzą ludzie od lat 15 aż po 40 parę i chcę po prostu pobiegać i się postrzelać. A jak na razie po kilku miesiącach używania żaden hicap mi nie padł.

 

@autor koniecznie chcesz coś chińskiego?

A co mi pozostaje jeśli chcę wydać 1000zł a nie 2000 zł + kolejne kilkaset na tuning? Nie znam się na tych firmach więc jeśli według Ciebie jest coś znacznie lepszego to proszę o podpowiedź. Niestety ciężko cokolwiek wywnioskować biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi bo każdy ma inny gust i dla jednego taka replika jest okay, a dla innego nadaje sie conajwyżej na dawcę mało znaczących części.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, za tę cene znajdziesz repliki markowe, więc po co kupować chińskie, które cechują rozrzut jakościowy i błędy fabryczne? Sam posiadam 2 chińskie repliki więc wiem co mówię. Za 1000 zł można spokojnie znaleźć G&G metalowej serii (np. http://gunfire.pl/product-pol-1152210549-Replika-karabinka-GC16-300-BOT.html ) albo EA ( świetne repliki, miałem i polecam, zobacz http://gunfire.pl/product-pol-1152197352-Replika-karabinka-szturmowego-Lone-Star-Ranger-SBR-Dark-Earth-.html albo http://gunfire.pl/product-pol-1152198301-Replika-karabinka-Lone-Star-Border-Patrol-SWAT-SBR.html i za zaoszczędzoną stówkę bateria lipo i ładowarka mikroprocesorowa) albo ASG-DK seria Proline (http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&sr=pa&p=2&id=5643).

Link to post
Share on other sites

Też nie bawię się w żołnierza i przychodzę się postrzelać dla zabawy, ale od momentu kiedy mi się zepsuł hicap i jakaś dobra dusza pożyczyła mi kilka midów to nie wróciłem do hicapów. Adrenalina przy przeładowaniu, brak grzechotania, szybsze przeładowanie niż podkręcenie i trafienie kogoś ostatnią kulką jest bezcenne. Ale są różne poglądy, na pewno warto zainwestować w flash-maga.

 

Lipo Turnigy Nano-Tech to około 40-90zł, ale te tanie szybkoładowarki ładowarki to niestety straszna loteria i nie warto ryzykować zniszczenia/zapalenia się baterii i ładowarki, co zdaża się nader często. Redox Beta zaś koszuje około 130zł, ale warto bo to inwestycja na lata a i niemal każdy akumulator można nią załadować.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, za tę cene znajdziesz repliki markowe, więc po co kupować chińskie, które cechują rozrzut jakościowy i błędy fabryczne? Sam posiadam 2 chińskie repliki więc wiem co mówię. Za 1000 zł można spokojnie znaleźć G&G metalowej serii (np. http://gunfire.pl/pr...16-300-BOT.html ) albo EA ( świetne repliki, miałem i polecam, zobacz http://gunfire.pl/pr...ark-Earth-.html albo http://gunfire.pl/pr...l-SWAT-SBR.html i za zaoszczędzoną stówkę bateria lipo i ładowarka mikroprocesorowa) albo ASG-DK seria Proline (http://www.asgshop.p...=pa&p=2&id=5643).

 

GC16 300 BOT

Replika idealnie nadaje się do prowadzenia działań na niewielkim dystansie, ze względu na prędkość wylotową rzędu ~400 FPS.

W opisie jest 380 FPS. Jak się to ma do wyjścia w las? Skoro niewielki dystans to rozumiem, że będzie strzelać na podobną odległość co mój śmieszny spartac tylko będzie więcej części metalowych i dłużej wytrzyma?

 

Lone Star Ranger SBR Dark Earth

Lone Star Border Patrol SWAT SBR

Tego pierwszego w ogóle nie ma, z racji 330 FPSów jaki to ma zasięg?

Mimo, iż replika stockowo osiąga około 330 fps, to podzespoły są w stanie wytrzymać sprężynę M120, więc realnie możemy otrzymać prędkość wylotową około 400 fps tylko za pomocą wymiany sprężyny głównej.

Niby są w stanie wytrzymać, ale ile? I jaką sprężynę M120? Bo widziałem na stronie, że są nawet od 15 PLN do 50 paru.

 

M15 Armalite S.I.R. wersja Proline

Typ pasującego akumulatora: 7.4 Li-po / NiMh 8.4 do chwytu przedniego (nie dołączony)

Z tego co zdążyłem się zorientować, to im wyższe napięcie tym większa szybkostrzelność? Jeśli napisali, że pasuje Li-po 7.4 to wyższa już będzie za mocna?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...