Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magi stara do AK


Recommended Posts

Wiem że temat magów stara był poruszany ale chodzi za mną kupno hi capa z serii AKM. Czy urzywał ktoś tego, ewentualnie ma i mógłby sie podzielić informacjiami na temat tego czegoś. Mam obecnie midcapa tej firmy i nie narzekam na działanie chociaż z początku był pewien problem z luzem w gnieździe magazynka. Czy hi capy mają ten sam problem, jaka jest ich rzeczywista pojemność, czy są częste zacięcia???

 

Za wszelkie info dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

Posiadam owego hi-capa od tygodnia i udało mi sie już go stestować na 3 strzelaniach.

A wiec odpowiadam na pytanie co do luzów maga......... nie ma zadnych luzów, siedzi bardzo sztywnie i pewnie, przy wkladaniu trzeba go czasem bardzo dokładnie dopchnąc go do konca gniazda aby zaskoczył zatrzask.... cóż coś za coś.

Magazynek miał problemy z podawaniem przy słabej jakości kulkach(tajgunowe HFC 0.2g), ale prz kulkach ICS'a zero problemów.

Jeszcze jako pare mało istotnych wad, możan wymienić:

-jest bardzo lekki w porównaniu do hi-capa CA czy TM

-ma brzydki zgrzew palstiku na "plecach"

-i troszke zamało wystaja zebatka do nakrecania maga ponad denko maga.

Ogulnie jestem z niego jak narazie zadowlony bo bardzo fajnie wyglada prze "betce" 8) .

To chyba wszystko, jaśli cos przypomni mi się to dopisze.

Aha bym zapomaniał w plastikowym body TM siedzi super(testowane przy 2 batach), ale przy metal body z CA, to już niebardzo pasuje, wymagał by zapewne dość mocnego spiłowania krawędzi.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Tak, potwierdzam, próbowałem włożyć maga od Stypa do AK47 z metal body CA i nie wchodzi. (żeby było zabawnie to do metal body CA nie wchodził tez hi-cap 600BB CA i trzeba było go zeszlifować przy przednim zazębieniu) Ale przy becie ten akm-owski hi-cap wygląda miodzio. Wszystkie długie hi-capy mają problemy z podawaniem, dobrych kulek trzeba i wyczuc ile podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Czyli ogólnie luz i warto zakupić tylko trzeba nauczyć sie kultury obsługi... ok z tym nie będzie problemu... A co do gniazda... ja na poczatku miałem taki problem (z moim midcapem) że zatrzask magazynka nie domykał się i czasem mag wypadał. Wystarczyło spiłować ten ząb z tyłu i dodać kawałek plastiku pod ten występ na przodzie maga i leży jak ta lala...

 

Wiem że to nie miejsce ale moze znacie kogoś kto ma takie cudo na handel (po przystępnej cenie)

Link to post
Share on other sites

Sorry, ze nie na temat, bo tego modelu magazynka star'a nie mialem, za tu uzywalem kilka innych modeli magazynkow tej firmy i uwazam, ze sa wyjatkowo kiepsko wykonane, tworzywa sa slabej jakosci, a i z podawaniem kulek zdarzaja sie problemy.

 

W oparciu o te doswiadczenia zamierzam osobiscie sie trzymac z daleka od radosnej wytworczosci STARa, ale nikogo oczywiscie nie zamierzam zniechecac... :wink:

Link to post
Share on other sites

No i stało sie :| W Modlinie pierwszej nocy na akcji miałem niefartowny upadek na plecy (gdzie wisiał sobie spokojnie mój ak). Oprócz konfetti z ak odpadł mi mag stara... No i wyszła jego plaskitowość, występ z przedu maga ten który utrzymuje go w gnieździe poszedł :?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...