Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głośno, ciężko, mocno, realistycznie. Pistolet do tarczy i puszek.


Recommended Posts

Cześć

 

Nie znalazłem tematu do powitań, może za słabo szukałem, albo po prostu takowego nie ma, tak czy inaczej, witajcie.

 

Pytanie chyba trochę nie w tematykę tego forum. Ale mimo wszystko spróbuję.

 

Ponad rok temu, stałem się posiadaczem przerobionej wiatrówki Hatsan 55, do tego luneta Point Precision 3-12x42 AO. Strzelam sobie tego okazjonalnie, na ogrodzie, co kilka miesięcy. Szukam dodatku, czegoś zupełnie innego.

 

Nie interesuje mnie strzelanie do ludzi na zawodach. Nie interesuje mnie szpan giwerą przed kumplami. Nie żeby obie te rzeczy były powiązane. Sprzęt będzie do rekreacyjnego strzelania w różnego rodzaju tarcze lub podobne elementy, z odległości max 20 metrów. Oczywiście przykładam wagę do celności, ale tym razem, w porównaniu do wiatrówki, realizm oddawania strzałów ma zdecydowany priorytet.

 

Musi to być nowy sprzęt, wyłącznie typu pistolet (nie rewolwer). Budżet? 500-600 zł, chyba, że warto więcej, ale jednak zdecydowanie wolałbym zostać w okolicach 500 zł, a jeśli by się dało, to i mniej. Innymi słowy, jestem elastyczny jeśli chodzi o budżet, chciałbym aby był to dopasowany i przemyślany zakup.

 

A teraz konkretne wymagania. Sprzęt głośny, mocny, duży, ciężki, wszystko co wpływa na wyższy realizm obcowania.

 

Dlaczego głośny? W sumie to nie ma dużego znaczenia, nie będę tutaj skalował poziomu głośności jaki mnie interesuje, po prostu miło słyszeć jakiś wyraźny odgłos strzału.

Dlaczego mocny? Ponieważ nie zamierzam tym walić do żadnych żywych istot, a jedynie w tarcze lub inne elementy do strącania itp., chciałbym aby było wyraźnie czuć odrzut.

Dlaczego duży? Ponieważ mam raczej dużą dłoń.

Dlaczego ciężki? Nie przeszkadza mi to, a na pewno wpłynie na realizm.

 

Choć wiele na to wskazuje, nie szukam broni palnej :icon_wink:

 

Z tego co mi wiadomo, sprzęt na gazowe kapsuły jest drogi w utrzymaniu, szczególnie ten efektowny (ciężkie elementy, BB, itp.), jedna kapsułka na jeden magazynek, to trochę kiepska perspektywa. Ale jednocześnie, z tego co wyczytałem, taki sprzęt oferuje najwyższy poziom realizmu podczas strzelania, w porównaniu do krótkich wiatrówek i elektrycznych replik pistoletów, prawda to?

 

Generalnie, jakie modele replik pistoletów, moglibyście mi polecić?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Dlaczego mocny? Ponieważ nie zamierzam tym walić do żadnych żywych istot, a jedynie w tarcze lub inne elementy do strącania itp., chciałbym aby było wyraźnie czuć odrzut.

 

Dlaczego ciężki? Nie przeszkadza mi to, a na pewno wpłynie na realizm.

W kwestii technicznej, w ASG większość pistoletów ma wagę odpowiednią do realnego odpowiednika.

A co do odrzutu, to w ASG osiąga się go za pomocą tzw BlowBacka czyli cofania zamka. Paradoksalnie tutaj silniejszy odrzut nie oznacza silniejszej repliki

Link to post
Share on other sites

... a nawet wręcz przeciwnie, porównując ten sam model z blowbackiem i bez, ten bez bb będzie mocniejszy - całość gazu idzie na wystrzał, a nie jak w gbb część porusza zamkiem.

 

Wracając do tematu, kup sobie jakąś wiatrówkę-replikę z gwintowaną lufą (celność) i blowbackiem (odrzut).

 

Jeśli nie zależy Ci na w miarę realistycznym magazynku to obadaj Sig Sauera 226 - Full metal, dość mocny i niezawodny (made in Japan).

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej, z obecnie dostępnych na rynku artykułów militarnych dla siebie, jako zwolennika silnego blow backu oraz mocy wybrałbym Sig'a P250 - zarówno ten model jak i P226 zostały wykonane w Japonii, posiadają "obrotowy" wianuszkowy magazynek, mieszczący łącznie 16 śrucin i deklarowaną prędkość wylotową powyżej 500 fps, co jak sądzę w wypadku możliwości użycia śrutu "grzybkowatego" zapewnia możliwość niszczenia butelek, puszek itp., natomiast P250 ma wykonany z tworzywa chwyt i zwyczajnie, podczas testów z klientami, mocniej kopie. Inne wiatrówki z blow backiem oferowały albo ~300 fps, albo śrut BB (kulki) albo połączenie obydwu. W Sigach działa decocker, nie ma natomiast "otwartego zamka" i nie widzimy jak kolejny "nabój" jest przesuwany do komory.

 

Wiatrówki ponoć oferują wyższe skupienie niż AS. W wypadku AS kwestia skupienia w pistoletach do 700 zł bywa kwestią umowną. Celowałbym albo w customa Hi-Capy spełniającego kryteria, albo sprawdził CZ-75 P-07 Duty, na CO2 z Blow Backiem - miałem ją "na serwisie", wykonana bardzo ładnie, kopie i brzmi jak P99 DAO a prędkość wylotowa znacznie bardziej ludzka. W dodatku zaskakująco dobrze leży to maleństwo w dłoni, jednak o celność wyższą niż "w puszkę" bym tego sprzętu nie posądzał. ;-)

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje i typy. Czyli generalnie, najlepiej celować w pistolet-wiatrówkę, wykonany głównie z metalu, z gwintowaną lufą, kaliber 4,5-5,5mm, na śrut diabolo, do tego z BlowBack.

 

Ten Sig Sauer 226 prezentuje się w porządku, zaciekawił mnie. Znalazłem jeszcze Gamo PT-85 BlowBack oraz Umarex Beretta PX4 Storm, jednak w żadnym z tych trzech modeli zamek nie pozostaje odsunięty po wystrzeleniu ostatniego śrutu, nie żeby to miało dla mnie jakieś duże znaczenie, ale zastanawia mnie, czy w przedziale 500-700 zł, dałoby radę znaleźć model z takim "bajerem"? (który miałby jednocześnie cechy o których wspomniałem wyżej).

 

Aaa i jeszcze jedna sprawa. Czy pistolety-pompki PCA/PCP wychodzą również w wersjach z Blow Back lub podobnym systemem? W sumie nie wiem do końca jak to miałoby działać bez gazu lub elektryki (poza tym, odrzut w takich modelach jest raczej niepotrzebny), no ale nie znam się na wszystkim, może coś takiego istnieje.

Edited by Grantus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...