Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chińskie celowniki 40mm 100 pln


Recommended Posts

Witam wszystkich ASG Maniaków! Dopiero wdrażam się w ten temat więc pytań mam dużo.

 

Jestem na etapie kupna zamkniętego kolimatora do repliki JG067MG. Budżet ograniczony do 100 pln (+/- 15zł). Sporo osób poleca ACM micro T1, to mały kolimator 1x20, który trzeba montować na wysokiej szynie.

Jeśli jednak chciałbym mieć alternatywę w postaci większego kolimatora na niskim montażu. Znalazłem kilka tanich, ale chyba wystarczających modeli. Co mnie zaciekawiło najbardziej to wygląd obudowy, który we wszystkich czterech modelach jest taki sam. Dotyczy to Theta Optics, ACM, TASCO, Kandar

 

Linki do tych modeli:

http://gunfire.pl/pr...x40-czarny.html

http://gunfire.pl/pr...niety-1x35.html

http://gunfire.pl/pr...O-1x30-R-G.html

http://www.taniemili...ml#.WGyuLPnhDIU

 

Na pierwszy rzut oka są identyczne. Różnią się napisami i ewentualnymi kolorami. Najważniejsze, że dwa z nich to 1x40 i po sztuce 1x35 i 1x30. Trochę się w tym pogubiłem. Czy różnice występują "tylko" w optyce, a wymiary zewnętrze są takie same. Jeśli tak, to który z nich wybrać? Czy jakość jest na podobnym poziomie? Wydawałoby się, że im większe światło tym lepiej, ale... większa szansa na trafienie kulką.

 

Z góry dziękują za pomoc.

Edited by sikor73elite
Link to post
Share on other sites

To zależy co preferujesz. Ja osobiście 40stki odradzam. Są duże i łatwo sobie uszkodzić, albo ktoś. Miałem jakiś kolimator 1x30 o Theta i przerzuciłem się na Micro T1. Nie trzeba z niego korzystać na wysokim montażu. :) A przynajmniej nie ja, w AK.

A,i odradzam kupowania kolimatorów z dwoma kolorami podświetlenia. Lepiej kupić 11sto stopniowy, czerwony.

Link to post
Share on other sites

To zależy co preferujesz. Ja osobiście 40stki odradzam. Są duże i łatwo sobie uszkodzić, albo ktoś.

 

Pisząc duże masz na myśli światło 40stki? Z moich obserwacji wynika, że wszystkie przytoczone przeze mnie modele są w tej samej obudowie. Różnią się tylko optyką. Chyba, że się mylę.

Link to post
Share on other sites

30, 35 czy też 40 po 1x oznacza średnicę wizjera, przez który patrzysz. Ciężko jest to zauważyć jeśli nie masz wszystkich w/w kolimatorów obok siebie albo nie masz żadnej skali, przedmiotu, do którego można to porównać. Ja i córa mamy 1x30 (jedna sztuka to Kandar a druga ściągana z aliexpress.com- nie widzę różnicy); ja na AUGu, młoda na MP5 i jest OK. Do tego jak wspomniał dziadekmarek1 osłonę na przód i voilea! Z tym, że mocuję osłonę na wcisk a nie na izolkę ale to nieistotne szczegóły techniczne.

Link to post
Share on other sites

@Sikor73elite, Twoje obawy odnośnie 1x40 są słuszne - kolimator z taką średnicą soczewki jest dużo bardziej narażony na stłuczenie niż 1x30. W dodatku, łatwiej w jego przypadku o niepożądany refleks światła, który może zdradzić przeciwnikowi Twoją pozycję. Pamiętaj też, że w przypadku kolimatorów celuje się obojgiem oczu, więc de facto większe światło nie jest konieczne.

 

Sądzę, że 1x30 powinno się lepiej sprawdzić w airsoftcie.

 

Osobiście, mi bardziej pasują także jeszcze mniejsze kolimatory, jak choćby właśnie kopie T1. Jednak w przypadku niektórych replik (np. rodziny AR-15), faktycznie mogą wymagać wysokiego montażu do bardziej wygodnego korzystania z nich, szczególnie jeśli korzystasz z maski ochronnej na dolną część twarzy.

 

Poszukaj tych kolimatorów w innym miejscu, choćby i na Allegro. Wydaje mi się, że cena niektórych na Gunfire jest obecnie nieco przesadzona. W przypadku kupna nie w sklepie airsoftowym, upewnij się, że będą one przeznaczone do montażu na szynę RIS, a nie na 11mm.

Link to post
Share on other sites

Każdy może strzelić sobie taką osłonę jaką chce- i jeśli chce. :-)

W moim przypadku szybka po przestrzelaniu i tak poszła by w kosz więc jej wykorzystanie wydawało się naturalne i po 30 minutach była osłona na koli.

A te 40PLN to wolę wydać na kulki, po które musiałbym jechać dłużej niż owe 30 minut.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...