Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie zębatki(przełożenie) do SP150


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zasięgnąć waszej rady.Postanowiłem dzisiaj włożyć sp150(skróconą o jakiś centymetr,może nawet z kawałkiem) guardera do srt-20,w którym mam nadal stokową m125.Po złożeniu oddaję strzał ale aeg dociągnął sprężynę prawie do końca i zdaje się,że mocy już mu nie starczyło na oddanie strzału.Pierwsze co mi przychodzi na myśl to wymiana zębatek o innym przełożeniu albo zakup mocniejszego silnika.Problem w tym,że nie wiem jakie przełożenie ma mój spartacz stokowo i co bym musiał zakupić.Szkoda,żeby taka sprężynka leżała w pudle.Uprzedzam,że spartacz jest po tuningu.Czekam na wasze propozycje i z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

200:100 shs bez lożyskowania. Od m140 do m180 wg mnie najlepsze zębatki w dobrej cenie.

 

Sprawdź czy tłok nie blokuje się na lozyskowaniu (ja te z prowadnicy wywalam), unikam podwójnych łożyskowań. Oraz czy bez springa cofa się bez problemu do końca (na zamkniętym szkielecie).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Teraz zostaje kwestia - na jakiej baterii ?

Podstawa to lipol 11.1

Teraz masz do wyboru - albo wymieniasz zebatki na wolniejsze i wtedy tracisz na rofie ale ci to pociagnie.

Albo wymieniasz silnik na neodymowy torque - i dostajesz lepszy rof i pociagnie nawet na stockach.

Tylko ze stocki zebatki potrafia sie zmielic na 11.1 i silniku neodymowym. Mozna wyciagnac z 25-30 kulek na sekunde nawet na M150 - a to dosc mocno daje w szkielet i zebatki. Wtedy pelna metalowa szczeka na tloku to podstawa.

Link to post
Share on other sites

200:100

100:200, a nie 200:100.

To nie przełożenie (które wynosi ok. 24:1) tylko nazwa, nie ma po co poprawiać.

 

Ad meritum: ja bym zmienił silnik na chińskiego niebieskiego neodyma, zawsze to taniej niż nowe zęby. A jak się coś ma posypać, to i tak się posypie :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak masz kiepski silnik i chcesz miec niski rof to mozesz uzywac 100:300 albo nawet 32:1

 

Przy lipo 11.1 i silniku elementa na zebatkach stockowych i M140 - mialem 28 kulek na sekunde i 535 fps.

Dość zabójcza kombinacja.

Zębatki starczały (stocki za 15 zł z allegro kupione od razu 4 komplety) na około 15 k kulek.

Przy tak mocnych springach nie zabija sprezyna - zabija duzy rof.

 

ps. Przy M150, porządnej lufie 6.01 o sensownej długości można dojść do chorych fpsów... Nie dziwiło by mnie 580.

Udało mi się 450 zrobić na M110 mocno ubitej.

Link to post
Share on other sites

Teraz zostaje kwestia - na jakiej baterii ?

Podstawa to lipol 11.1

Teraz masz do wyboru - albo wymieniasz zebatki na wolniejsze i wtedy tracisz na rofie ale ci to pociagnie.

Albo wymieniasz silnik na neodymowy torque - i dostajesz lepszy rof i pociagnie nawet na stockach.

Tylko ze stocki zebatki potrafia sie zmielic na 11.1 i silniku neodymowym. Mozna wyciagnac z 25-30 kulek na sekunde nawet na M150 - a to dosc mocno daje w szkielet i zebatki. Wtedy pelna metalowa szczeka na tloku to podstawa.

 

mam 9,6v 2200mAh firmy gfc

Link to post
Share on other sites

Do spartaka z plasticzanym body taki spring? Nie jestem pewien czy to żart czy serio? Ciekawe czy body wytrzyma. Do tego nie zapomnij szkeletu wymienić na np cnc bo o m-blocku przy plastik body możesz zapomnieć. Kupisz zębatki, silnik łożyska itp i wartość części przekroczy kilkukrotnie wartość repliki. Jak dla mnie bez sensu lepiej kupić lub nazbierać kasy na sensowną replike niż ładować kase w spartaka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...