Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cyma 028 - zacinające się kulki


Recommended Posts

cześć wszystkim! Jestem tu nowy i się nie znam więc proszę o radę. od pewnego czasu moja broń nie chcę strzelać jak należy. Po podpięcuciu magazynka i naciśnieciu na spust kulki zostają w lufie i muszę używać pręta który był z repliką do ich usunięcia. Co może być nie tak i jak to naprawić???? Z Góry dziękuje za odpowiedź!

 

 

Wysłano z iPhone 7s przez Taptalk

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o gumkę, to faktycznie smaruje się ją, ale przed samym smarowaniem i montażem należy ją rozciągnąć w gorącej wodzie, tak na 2-3 minuty , aby lepiej wypełniała komorę hop-up, a podczas montażu posmarować z zewnątrz smarem litowym, by lepiej i łatwiej wsunęła się razem z lufą do gniazda komory. Pamiętaj, nie może to być inny, gęsty smar, bo taki np.: grafitowy mógł by ci porysować komorę podczas instalacji lufy z gumką. Przyczyną zacinających się kulek jest prawdopodobnie brak mocy, podejrzewam, że masz już za słaby silnik i przez to kulki nie mają siły, by wylecieć z lufy. Doradzam kupić nowy, mocniejszy silnik , na przykład taki :

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

Spokojnie posłuży do obsługi twojej repliki, mało tego - starczy nawet w przyszłości na jakiś mocowy tuning.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.

Edited by xHeadShot18x
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakiś nowy przeczyta i serio będzie psikał silikonem do lufy/ na gumę czy silnik kupował....

 

Może lepie skasować wątek lub trola, który rejestruje dwa konta na forum w tym samym czasie... i odkopuje tematy?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Buniek92 Rozumiem o co ci chodzi, pisałem, by psiknąć olejku sylikonowego do lufy, po to by gumka HU była śliska i żeby kolega z tematu zobaczył czy nawet w taki sposób będzie miał zacinki. Docelowo lufa musi być całkowicie sucha, razem z gumką HU, mój błąd, że nie napisałem o tym wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł do mnie silnik z tajwangunu ten który polecaliście. Tata pomógł mi go zamontować. Trzeba było zdjąć rączkę obok spustu odkręcić stary silnik i w tą metalowa ramkę zamontować drugi. Niestety jak nacisnąłem na spust coś strzeliło a silnik zaczął wyć.

Jak tata odkręcił rączkę i nowy silnik ze środka wysypał się metalowy piasek. Tata mówi że to zęby jakiejś zębatki. Co mam teraz zrobić? Wydałem prawie cały mój budrzet na ten tuningowany silnik. Przyjmą mi to na gwarancję? Proszę o pomoc!!!!

Link to post
Share on other sites

Pan na tajwangunie powiedział że to dobre kulki do tej repliki. Naprawdę boję się że coś się poważnego stało i bardzo dużo zapłacę za naprawę. Szczególnie że nie mogę się teraz strzelać ze znajomymi. Nie dotykam teraz repliki, boję się że coś bardziej się popsuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziękuje za rady, na serwisie naprawili mi replike i wszystko działa. Przez telefon powiedzieli że silnik za mocny do repliki. Proszę nie słuchać się kolegi xHeadShot18x, jak widać okłamał mnie i naraził na utratę pieniędzy. Wdzięczny będę adminowi za zbanowanie go.

Przy okazji faktycznie lepsze kulki naprawiły problem.

Jest ok więc mam pytanie o tuning i teraz się posłucham kogoś z dużą ilością postów: jak zwiększyć szybkość mocy wystrzału?

 

Wysłano z iPhone 7s przez Taptalk

Link to post
Share on other sites

Szybkość mocy? Chodzi Ci o szybkostrzelność (ilość kulek na sekunde - rps) czy prędkość początkową - fps?

To pierwsze zwiększysz batką o większym woltażu (ew. Lipo o ciut mniejszym niż NiMh też podniesie rpsy). To drugie za pomocą mocniejszej sprężyny.

Ale! Za "silna" batka szybko zużyje wnętrze repliki - polecałbym LiPo 7,4v, ale poczytak o eksloaptacji takich ogniw. Za mocna sprężyna także.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam @specnaz-killer za zaistniałą sytuację , ale mam znajomego, któremu wstawienie nowego silnika pomogło, nieco zwiększyło fps'y z uwagi na sprężanie w cylindrze i był ogólnie zadowolony, jeśli tobie zaszkodziło to jest mi przykro, jednak nie było to zamierzone. Proszę jednak o nie banowanie mnie, gdyż mimo wszystko starałem się pomóc, a rad jakich udzielałem były sprawdzane albo przeze mnie, albo przez kolegów, więc sądziłem, że mogę się przydać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pan wyżej kłamie. Powtarzam, że prawie przez ciebie musiałem kupić nową broń. Chyba to nie jest przypadek, że założyłeś konto w tym samym momencie co ja. chyba tylko by zrobić mi i innym na złość. MaerkMak, tak przeprasza, chodziło mi o szybkostrzelność. Dziękuje za radę w tej kwestii. Czy mogę gdzieś dodać jakiś punkt reputacji albo coś podobnego?

Link to post
Share on other sites

@specnaz-killer konto założyłem w tym dniu gdyż poprzednio konta nie miałem na tym forum, a zobaczyłem temat o którym myślałem, że mam informacje by pomóc, więc pomyślałem, że to dobry powód by owe konto właśnie założyć. Mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz miał sprawną, dobrze strzelającą replikę. Raz jeszcze przepraszam za zaistniały kłopot i pozdrawiam, tym czasem idę serwisować mojego gaziaka :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

MaerkMak, tak przeprasza, chodziło mi o szybkostrzelność. Dziękuje za radę w tej kwestii. Czy mogę gdzieś dodać jakiś punkt reputacji albo coś podobnego?

Wcześniej pisałem z roboty i nie bardzo mogłem się rozpisać (zaraz miała być pora mojego odpoczynku, a to tylko cztery godziny więc nie chciałem go tracić). Batka LiPo to najprostszy sposób zwiększenia szybkostrzelności. Warto przy tym wymienić wtyki w replice na np. T-Deans (takie też często występują w batkach LiPo) i kable na niskooporowe. Jednakże przy LiPo ważne jest posiadanie odpowiedniej ładowarki z balancerem. Najtańsze, a działające można znaleźć już za 40zł. Równie ważne jest nierozładowanie jej poniżej poziomu, jeśli dobrze pamiętam, 3V. Poczytaj o eksploatacji tych pakietów - są na prawdę bardzo fajne (są np. dużo mniej wrażliwe na zimno niż pakiety NiMH, którymi w zimę ciężko strzelać), ale trzeba wiedzieć jak się z nimi obchodzić.

Punktów reputacji na tym forum nie ma.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...