Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 JG kilka pytań o serwis


Recommended Posts

Witam

Z góry przepraszam, jeśli dubluje jakiś temat, ale nie znalazłem nic aktualnego, ani niczego co by zaspokoiło moją wiedzę w dziale serwis:)

Po taniości zakupiłem mp5, zapewne firmy JG (pisałem już tutaj o niej w innym dziale, z prośbą o identyfikację) .

Z racji tego, że zewsząd wylewał się z niej olej/smar i kiepsko z dystansem strzeleckim było to postanowiłem rozkręcić GB.

Replika ma kilka ładnych lat (podobno) i długo nie była użytkowana. Dlatego moje pytania. Chciałbym wymienić dysze, cylinder, głowice, tłok (tłok jest z pierwszym stalowym zębem). Nie chce repliki tuningować za nie wiadomo jaki hajs. Chciałbym, aby tylko przyzwoicie strzelała (przynajmniej jak stockowa), ale pewnie elementy doszczelnione coś poprawią. Czy mógłbym prosić o podanie czego szukać? Lubie majsterkować, więc to nie problem z poskładaniem, ale to mój pierwszy GB rozkręcony, więc dlatego proszę o pomoc (a nie piszę w dziale tuning, bo tuning to będzie raczej biedny:P)

Jest jeszcze jedna sprawa...podczas wycierania całego tego smaru, najwyraźniej zapodziała mi się jedna podkładka (ta biała, wchodząca do GB od jednej zębatki). Idzie gdzieś to dostać? bo nie widzę na Taiwangun'ie ani u Gunfaiers'ów.

Proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne w miarę podejście do sprawy, bo chciałbym po prostu się czegoś przy okazji nauczyć na tym przykładzie.

Oczywiście chciałbym wydać rozsądnie jak najmniej:)

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz to dużo raczej nie wynika... : /.

Ale w sumie to tak myśle że ja chcesz żeby relika strzelała co najmniej jak stockowa to kup jakiś kompletny gearbox I włala. Polecam coś od cymy. Kup jeszcze gumke hop up systemy bo reszta powinna działać jakąś precke za trzy dychy (teraz na gf jest promocja), tyko pamiętaj że 229-230 bo ja to sobie konwersje na m4 ostatnio załatwiłem. Sprawdź jak działa silnik najwyżej też wymień na jakiś od cymy bo mają fajne.

 

A na koniec to weź pod uwage że nie jestem za bardzo praktycznie obeznany w tych sprawach więc bierz tą odp. Z dystansem.

Link to post
Share on other sites

Myślałem o GB, ale kompletny kosztuje ponad 200zł. A gotowe zestawy dysza, cylinder itd. 80 zł ;p nijak taniej to nie wychodzi, a już są doszczelnione.

 

W jakim sensie doszczelnione? Bo np takie stockowe gb od cymki to są tak doszczelnione że problem jest lufe odseparować od komory hop up i na stocku możesz mieć nawe 425fps na sprężynie 120m... A tyle kasy to masz raczej absolutne minimum. To w takim razie powodzenia w składaniu od zera hah. W takiej cenie to sb raczej nic nie poskładasz... Chyba że mógłbyś coś z tego sprzedać w co wątpie (chyba że masz jakieśstare niepotrzebne przedmioty to byś dołożył z tego)... A ta replika to ma być do lasu?

Link to post
Share on other sites

Ta replika w zasadzie ma być do "wszystkiego". Nie musi być super extra, ma dawać radę. Będzie używana przez kobietę, która lubi mp5-ki, nie będzie gonić z kałachem, ani gietą. Gdybym chciał wydać 400zł na replikę to nie kupowałbym używanego mp5 od JG za 50 zł, tylko nowe mp5 JG z gwarancją.

https://gunfire.pl/p...earboxa-v2.html

https://gunfire.pl/p...k-typu-MP5.html

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

No, z tym doszczelnieniem w zakupionym GB to różnie może być. Ale jeśli nie chcesz iść w tuning to na przykładzie mojej mp5 od JG przed "grzebaniem" niecałe 330 fps, po "grzebaniu" 375fps.

Ale pokrótce. Wymieniłem: dyszę na podwójnie uszczelnioną (sprawdź długość! Zamówiłem wcześniej do MP5 i okazała się za krótka, po pomiarze wyszło 21,4mm, jak do M4), oring na głowicy tłoka (stary był już twardy), łożyska plastikowe na ślizgowe (przyczyna prozaiczna- są tańsze niż kulkowe), gumkę HU na zieloną G&G na koniec lufę Guardera 6,02 ale to już Twój wybór. Dorwij podkładki i wypodkładkuj koła zębate (oczywiście po wymyciu wszystkich części GB ze starych smarów). Jeśli jesteś trochę techniczny to znajdziesz sporo filmików na YT z wyjaśnieniem jak to zrobić, nie będę się rozpisywał. Ja akurat mam dostęp do smarów różnych więc zastosowałem teflonowy (nie przesadź z ilością bo nie o to chodzi, żeby zalać wnętrze GB smarem). Poszukaj, jak sprawdzić "efekt strzykawki"- również YT. Lufa Guardera ma lekko większą średnicę niż stockowa wiec ciężko było cholerę umieścić w komorze HU ale dało to dobre uszczelnienie. Nie wiem jaką lufę będziesz stosował ale możesz zrobić "teflon fix"- również YT. Po tych zabiegach szczelność wzrosła i jak wspominałem wcześniej fpsy skoczyły o 50. Jak będziesz miał wenę i czujesz się na siłach to pokuś się o wymianę kabli na niskooporowe i wrzuć MOSFET (w sieci jest sporo schematów, raptem tranzystor polowy i dwa rezystory). I repla działa jak trzeba. Aha! Sprężyny nie wymieniałem, zostawiłem starą; nie wiem jaka tam siedzi fabrycznie, podejrzewam 110. I na tej samej przy braku szczelności było jak wspominałem niecałe 330 a po uszczelnieniu 375 fps. Więc sam widzisz ile daje zadbanie o szczelność a nie pakowanie mocniejszych sprężyn.

Edited by Spirol
Link to post
Share on other sites

To ja ci powiem że moja stokowa Cymka ma 55 metrów zasięgu i do lasu z polanami to o wiele za mało. W normalnym lesie też pewnie by było trudno ale łątwiej podejść... Przynajmniej się da. (przynajmniej jak wszyscy mają jakieś m4 co walą po 70m -.-). Za tyle kasy to raczej złotego gówna nie wychodujesz. Ale zależy jakie otoczenie... I to moja właśnie opinia z mojego otoczenia i z małej ilości strzelanek. Do cqb od biedy wszystko się nada. Chyba że masz jakieś wykokszone pole do asg z pół cqb pół otwartym terenie ale jak mówie tu co najmniej 500 zł... A ja osobiście nawet jak mam bardzo dobry zasięg nienawidze mieć fpsów poniżej 420

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuje multum fps, para snajperki też....narażenie ;)

Kupie ten zestaw głowic i dyszę oraz łożyska. Kable zawsze wymieniam, jak jest miejsce to teflon na nową gumkę. Z lufą wstrzymam się do kolejnej wypłaty ;)

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł na początek kup też łożyska ślizgowe (będą tańsze a jedno zgubiłeś) i podkładki żeby ładnie wypodkładkować( zawsze ciszej będzie chodzić i silnik będzie miał łatwiej), zastanów się też nad flat hopem nie jest drogi a może poprawić zasięg ( filmik znajdziesz na yt) wyjdzie stosunkowo mały koszt a powinno być lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Matrixar,

zasięg 55 metrów ale jaki jest zasięg skuteczny, na którym jesteś w stanie trafić przeciwnika? Miałem już okazję stać naprzeciwko osobnika mającego zasięg większy od mojej repli ale kulki eleganckiego kwiatka robiły wokół mnie. I zasięg nie pomógł jak skupienia nie było.

Link to post
Share on other sites

Matrixar,

zasięg 55 metrów ale jaki jest zasięg skuteczny, na którym jesteś w stanie trafić przeciwnika? Miałem już okazję stać naprzeciwko osobnika mającego zasięg większy od mojej repli ale kulki eleganckiego kwiatka robiły wokół mnie. I zasięg nie pomógł jak skupienia nie było.

 

55m. Zwłaszcza po wymianie gumki chociaż celność to już wcześniej hulała. Moze co 3/4 strzał jest jakiś odchył ale to tyle. Jak jeszcze lufe zamontuje to już będzie cacy

Link to post
Share on other sites

Z tego co zauważyłem w lesie, to dystans i celność na tym dystansie to jedno. Ale jeśli nie ma jakichś polanek, to ze skróceniem dystansu nie ma problemu aż takiego. Po prostu trzeba się sensownie ruszać. Jeśli już ktoś Cię przyuważy to cóż...od drzewka do drzewka i już 5-10 metrów ucieka. Wszystko to kwestia taktyki, zespołu, itp.:) Poza tym przy kamuflażu i wybieraniu odpowiedniej drogi w terenie, ciężko kogoś wyczaić na dłuższe dystanse. Chyba, że się bawimy w I WŚ i kampimy całą sztrzelankę w jednym miejscu:)

Link to post
Share on other sites

Z tego co zauważyłem w lesie, to dystans i celność na tym dystansie to jedno. Ale jeśli nie ma jakichś polanek, to ze skróceniem dystansu nie ma problemu aż takiego. Po prostu trzeba się sensownie ruszać. Jeśli już ktoś Cię przyuważy to cóż...od drzewka do drzewka i już 5-10 metrów ucieka. Wszystko to kwestia taktyki, zespołu, itp. :icon_smile: Poza tym przy kamuflażu i wybieraniu odpowiedniej drogi w terenie, ciężko kogoś wyczaić na dłuższe dystanse. Chyba, że się bawimy w I WŚ i kampimy całą sztrzelankę w jednym miejscu:)

 

Masz racje. Chociaż trzeba zawze grac jednak zespołowy bo inaczej nie masz szans... Wtedy możesz cośnawet zdziałać w bardziej otwartym lesie

Link to post
Share on other sites

Hej Miśki:)Dostałem zestaw jak z linków powyżej, tj. https://gunfire.pl/product-pol-1152214526-Zestaw-glowica-tloka-glowica-cylindra-CNC-do-gearboxa-v2.html

Mam problemik:) Mianowicie głowica tłoka nie pasuje do stockowego tłoka:P W "oryginale" ta głowica jest "płaska", przykręcana od zewnątrz i nijak nie wiem jak zamontować to co dostałem:p

Mogę prosić o podanie jakiegoś tłoka, z Taiwangunu najlepiej, abym sobie mógł podjechać w sobotę odebrać i to poskręcać.

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Trochę strzał w stopę z tym zestawem. Serio. Wymień dyszę, gumkę hu, łożyska, sprężynę (mogła się ubić), kable, załóż mosfet i dołóż do tego małe lipo. Być może zmieścisz się w 100zł jak sam polutujesz mosfet, a to nie jest kosmiczna technologia.

Link to post
Share on other sites

Dyszę, gumkę, kable, lipo, łożyska mam. Mosfet bez problemu sobie zrobię.

Musze tylko jakoś jeszcze wymienić tłok, na taki który spasuje z głowicą. Pytanie tylko czy np taki:

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

http://www.taiwangun...&campaign-id=14 , lub

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

będzie ok. i który najlepiej wziąć. To już nie jest jakiś spory wydatek, a szkoda nie zmontować zestawu.

Jaka sprężyna do tego GB? M110 czy M100? Guardera?

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

W JG sprężyna jest skręcona z głowicą tłoka poprzez taki metalowy wałek. Jak chcesz wymienić sprężynę, to musisz wymienić głowicę tłoka. Do oryginalnego tłoka spokojnie pasują głowice tuningowe. Musisz taką głowicę przykręcić tak aby sama głowica była od frontu tłoka a łożysko i cała reszta od wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...