Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spirol

Użytkownik
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Spirol

 1. Potwierdzam, "walka" na klamki jest bardzo fajna. Miałem okazję uczestniczyć w takiej akcji w CQB ale również jeśli jest miejscówka leśna z gęstą roślinnością to nocna rozgrywka powinna się udać.
 2. Potwierdzam. Mała tamiya.
 3. Coś nie poszło z linkiem do fot... Udostępniłeś jako publiczne?
 4. Ja wolę wrzucić pustego maga do czystej zrzutówki niż na glebę, różnie może spaść, ufajdać się, uszkodzić. Ale to moje zdanie, każdy swoje magazynki może traktować jak chce.
 5. Ten Colt z Gunfire ma ok. 400fps- do cqb nie podejdzie...
 6. Zakładam, że nie założyłeś taśmy klejem ku górze?... Jeśli nie to nie mam pomysłu.
 7. Zależy na jakie napięcie te wentylatory. Jeżeli na 5V to albo ogniwo 18650 albo LiPo jednocelowe. Tylko jakbyś chciał zmienne obroty to albo potencjometr albo układ elektroniczny- zależy jaka moc wentylatorka.
 8. Jak się podoba WE- bierz go. Gdzieś jest na forum temat o tej replice, poczytaj, zdecyduj. Każdy patrzy na co innego. Ja latam z 1911 Well'a, na widok którego część dostała by odruchów wymiotnych a ki po prostu działa.Jak długo- się zobaczy.
 9. W magach do AUGa wykonałem procedurę "rozruszania" magów, do MP5 część tak a część bez rozruszania- nie widzę różnicy. Poza tym nie ma znaczenia czy będzie się ubijać sprężynę w magu po trochu czy od razu- jak po trochu to tylko dłużej trwa. Po kilku cyklach sprężyna się trochę ubije i taka pozostanie oczywiście przez ileśtam tysięcy cykli (lub więcej). Ale jak kto lubi.
 10. Jak szukałem midów to chyba były jeszcze King Arms ale niedostępne w owym czasie. Musisz poszukać po sklepach, nie ma wyjścia.
 11. Battleaxe są ok (przynajmniej mi się nie tną) ale trzeba je trochę podpiłować na krótszych odcinkach wchodzących do gniazda magazynka w replice. AKacza nie mam ale "na oko" są ze dwa razy krótsze.
 12. A co kolega ładował w magazynek: śrut o średnicy 4,5mm czy plastikowe kulki o średnicy 6mm? Podpytaj go.
 13. Cinmar, też najpierw kupiłem taką maskę ale w moim przypadku cholera mnie brała na ograniczenia przy ruchu głową więc zwróciłem i wymieniłem na takiego Stalkera z siatką na twarz. Co do ochrony uszu to moja maska ma dwie gumy idące za tył głowy i lekko na górę i one zasłaniają wlot do kanału usznego. Też byłem świadkiem jak gościu akurat otworzył japę aby coś krzyknąć i i fragment dolnej jedynki poleciał.
 14. Jeśli chodzi o kulki to popatrz na G&G lub Specna Arms- za niewiele większą kwotę (odpowiednio 45 i 41zł) masz nie 2500 ale 4000 kulasów. Nie wiem jak latają H&K ale chyba nie aż tak żeby były dwa razy droższe.
 15. W5 też mam w zestawie ale to wiele zależy od temperatury otoczenia, wilgotności, naszego "zgrzania się", emisji wilgotności przez danego osobnika, czy jest chociaż trochę wiatru czy nie oraz innych czynników, które mi teraz do głowy nie przychodzą. Do rzeczy: koledzy w okularach, ja w goglach z wentylatorami, oni co chwilę musieli przecierać bryle (mieliśmy W5 więc dlatego o tym piszę) a u mnie spokój. Wystarczyło przełączyć na II bieg i po sprawie. Tak więc te chusteczki są OK do czyszczenia ale nie gloryfikował bym tak bardzo ich działania. Co nie znaczy, że nie działają.
 16. W 6 osób graliśmy też tak, że wszyscy rozchodzili się tak aby nie widzieć się nawzajem i o ustalonej godzinie zaczynaliśmy grę. Każdy przeciwko każdemu ale jeśli trafiłeś przeciwnika to ten dołączał do Ciebie i tak "zbierało się" drużynę. Wygrywał ten, który "skompletował" sobie ekipę poprzez trafienia. Można dodać też element klepnięcia odstrzelonego kolegi i wtedy dołącza do klepiącego ale niekoniecznie będzie to ten, który strzelał.
 17. Wentylatorki ściągałem z aliexpress.com od Chińczyków. Trwało to z 1-1,5 miesiąca ale nie miałem ciśnienia z czasem a ceny u nas były kilkukrotnie wyższe. De facto te 2 dychy za wentylator kupowany u nas to też nie tragedia ale na eksperymenty wolałem przeznaczyć mniejszą kasę. Jeśli znasz parametry swojego wentylatorka to szukaj na stronie np. tme. Poczytaj też ten wątek: http://forum.wmasg.pl/topic/105514-wiatraczek-do-gogli-gdzie-kupic/page__st__0
 18. Erda, chciałem tylko w żartobliwy sposób pokazać, że czasami brak polskich liter może spowodować zupełne inne znaczenie pewnych słów. Jeśli Cię to uraziło- przepraszam, nie to było moją intencją. Widocznie mamy inne poczucie humoru. :-)
 19. Nie wiem jak inni ale mnie też kłują w oczy takie podstawy. Poza tym możesz zostać źle zrozumiany, jak jeden z naszych polityków piszących o "robieniu laski". Chyba, że dla Ciebie nie ma różnicy ale to już nie moja sprawa. :-)
 20. Dzięki, oto mi chodziło.
 21. Co oznacza "mocno średnio"? Szybciej się rozładowuje, grzeje, cokolwiek. Pytam poważnie.
 22. I Kocur666 właśnie o tym pisze. Jak dociśniesz maga to kulki są podawane (tak napisałeś w pierwszym poście) więc trzeba je osadzić głębiej w gnieździe repliki. Przyjrzyj się w jaki sposób magi są zatrzaskiwane w repli i przeczytaj jeszcze raz na spokojnie info Kocura (a najlepiej jakbyś to czytał i miał w ręku magazynek to zaskoczysz w czym rzecz).
 23. Na Twoim miejscu spróbował bym rozłożyć rzecznego maga i sprawdzić jaka jest rzeczywista przyczyna niepodawania kulek. Budowa nie jest skomplikowana ale jeśli nie masz choćby niewielkiej smykałki do takich operacji to: 1. kup nowego maga (nie masz pewności co się rzeczywiście stało i zostaniesz z niepotrzebnie zakupionym elementem) 2. pożycz od kogoś maga na strzelankę. Reanimowałem już hi-capa od MP5 (zasada działania jest raczej taka sama dla hi-capów od innych replik) i przyczyną wcale nie była uszkodzona sprężyna tylko wyłamana połówka plastikowego trzpienia, który był obracany sprężyną
 24. Szukaj dyszy do M4 długości 21,4mm. Na resztę pytań znajdziesz odpowiedzi na forum. Jest trochę tematów o MP5 i to z niedawna.
 25. Nawet na jednym ze zdjęć z załączonego linka widać gdzie jest regulacja.
×
×
 • Create New...