Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zanikające semi w m4


Recommended Posts

Cześć wszystkim

 

Mam problem z przerywaczem ognia w m4.Przeczytałem wszystkie tematy na forum ale nie znalazłem w nich rozwiązania mojego problemu.

Ale od początku

Po małym tuningu ( tłok ze stalową szczęką, zęby shs 100:300 sprężyna m 140 tornado) zgubiłem semi w sensie na semi jest auto i na auto jest auto.

Wymieniłem kostkę stykową ( w sumie chyba ze 4 różne) już ze 3 płytki selektora i mam teraz 6 przerywacz.

Na wszystkich jest to samo jak kręcę zębatką na połówce gearboxa to przerywacz odchyla styki i jak złożę połówki dalej działa. Ale jak poskładam wszystko bez zespołu tłoka i sprężyny podłączę baterię to semi jest może pierwsze 2-3 wciśnięcia spustu i już go nie ma. widać że nawet przerywacz się nie rusza.

Dałem podkładkę na śrubkę przerywacza( z kawałka kartki) pracuje lekko nic go nie blokuje ale semi jak nie było tak nie ma.

Zmieniłem nawet łożyska na inne aż w końcu na ślizgowe i dalej nic.

 

Proszę o pomoc i jakieś pomysły

Link to post
Share on other sites

Jak kręcę bez baterii na skręconym gearboxie to przerywacz działa tylko jak podepnę sinik i baterie to jest lipa.

Wtedy patrząc od góry przez cylinder przerywacz jest w miejscu tak jakby grzybek zębatki go nie dotykał, ale bez baterii na sucho dotyka i działa.

Zębatka nie leży na na przerywaczu właśnie sprawdziłem

 

Zaczynam się zastanawiać czy grzybek na zębatkach shs nie jest jakiś krótszy od standardowego, ale wtedy by wcale nie działał.

Jak po złożeniu podpiąłem baterię to pierwsze trzy starzały było semi a potem raptem nie

Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość żeby żadna zębatka silnikowa nie dotykała przerywacza ( nowy wyjęty z opakowania)

Jak można to naprawić??

Kiedyś działało gearboxa nie zmieniałem od nowości nie pierwszy raz grzebie w nim ale to mnie zabiło :(

Link to post
Share on other sites

złożyłem gearbox z silnikiem i baterią patrząc od góry przerywacz chodzi ale jakby nie miał siły cofnąć wózka .

W sensie podnosi go ale jakby sprężyna była za słaba i nie odciąga go do tyłu jak zamiast sprężyny naciskam od przodu wkrętakiem to jest jak powinno i jest semi.Wkrętakiem dużej siły ie przykładam a wózek się nie blokuje w stykach. na sucho sprężyna go bez problemu odciąga.

 

Teraz pytanie czy sprężynę na wózku mogę skrócić ewentualnie założyć dwie??

Link to post
Share on other sites

Wymień przerywaczem czasami wystarczy jego wyrobienie w tak małym stopniu że tego nie widać. Przerywacz chodzi lekko? Sprezynka płytki selektora daje rade go odpycha do zębatki po przejściu z auto na semi z wyciagnietym gearboxem? Rozegnij blaszki tak aby zamykał obwód dopiero pod sam koniec ruchu spustu.

Link to post
Share on other sites

Tak mam zrobione blaszki rozgięte przerywacz nowy dzisiaj doszedł tak jak płytka selektora i kostka stykowa.

sprężynka przerywacz dopycha dobrze blaszki rozgięte nie stawiają żadnego oporu.

 

jak sprawdzałem na połówce gearboxa to przerywacz wchodzi w kostkę ok ale żeby ką wypiąć trzeba dosyć mocno na niego nacisnąć żeby kostka wyskoczyła,nie wiem czy to nie jest problem.

 

Kurcze wszystko jest nowe dobrze wy składane nawet znalazłem na necie instrukcje z koalicji północ bo pomyślałem po którymś razie ,że może to ja coś źle składam .

W każdym razie efektu brak mam safe-auto-auto

 

Najgorsze jest to że zrobiłem wszystko na co wpadłem i co znalazłem na forum. zaczynam się zastanawiać nad kupnem nowego gearboxa.

Edited by zoller
Link to post
Share on other sites

Nie jest łatwo podnieść wózek kostki i tak jest wszędzie. Jeśli przerywacz unosi kostkę ale zbyt mało to zaryzykowal bym jeszcze zmniejszenie tego ząbka o który zapiera się Spust na wózku.

 

Czyli zeszlifowac pazur na spuście jak dobrze rozumiem :)

Link to post
Share on other sites
To bardziej inwazyjna metoda bo jeśli masz kilka kostek stykowych to wolał bym wyszlifowac to miejsce w które ten pazur wchodzi w sanki;-)

Racja dzięki za podpowiedź zrobię tak i zobaczymy czy coś się zmieni

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Racja dzięki za podpowiedź zrobię tak i zobaczymy czy coś się zmieni

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

podpiłowałem ale nie wiele to zmieniło pierwsze 2-3 strzały semi potem brak a przerywacz przestaje pracownac tak jakby grzybek go nie dotykał.

Link to post
Share on other sites

podpiłowałem ale nie wiele to zmieniło pierwsze 2-3 strzały semi potem brak a przerywacz przestaje pracownac tak jakby grzybek go nie dotykał.

 

Nie blokuje się gdzieś w drodze powrotnej? Może gdzieś masz nadlewkę w GB lub o coś wadzi? Mówisz, że pierwsze strzały działa, potem nie. Wiem, że czasem wygląda, że wszystko gra, a pomimo tego jakiś mały babol psuje cały układ.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie blokuje się gdzieś w drodze powrotnej? Może gdzieś masz nadlewkę w GB lub o coś wadzi? Mówisz, że pierwsze strzały działa, potem nie. Wiem, że czasem wygląda, że wszystko gra, a pomimo tego jakiś mały babol psuje cały układ.

 

Właśnie wiem ale mam ten gearbox już jakieś 4 lata i nie było problemu splotły się one w czasie z wymianą zębatek na shs-y 100:300.

Robił to znajomy serwisant ale teraz siedzi na kontrakcie i nie ma jak zrobić dlatego zabrałem sie za to.

Gearboxa przy okazji umyłem więc nic nie zaczepia , wszystkie części zamówiłem nowe żeby nie było :D

A drażni mnie to o tyle że mam real capy i praktycznie 99% czasu strzelam na semi tym bardziej że to dmr-ka :D

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na za słaba sprezynke przerywacza lub zbyt mocno do kręcony przerywacz

 

Też tak pomyślałem sprężynkę trochę rozciągnąłem .

Przerywacz ma podkładkę z karki papieru ale chodzi lekko a podkładka zredukowała luz w pionie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...