Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem,

chcę kupić pas TPPO od miwo praszki. Jednak nie bardzo wiem jak dobrać długość pasa.

Dostępne są następujące rozmiary:

S - 80 cm

M - 90 cm

L - 100 cm

XL - 110 cm

Ja w pasie lekko nad biodrami mam 90/91 cm w koszulce polo. Zatem rozmiar M będzie stykał się końcami/ lamówkami lub też zostanie tylko parę centymetrów luzu na klamrę(w przypadku grubszej odzieży). Zamierzam używać na początku pasa od wz którego klamra ma 7cm. Obawiam się, że pas rozmiaru S będzie za krótki kiedy włożę mundur. Natomiast rozmiar M za długi na używanie go w samej koszulce. Da się zacisnąć ten pas bardziej niż te 90 cm ?

Co o tym myślicie? Jakie są wasze doświadczenia w dobieraniu rozmiaru?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czekaj,bo czegoś nie rozumiem. W pasie masz 91 cm,a zastanawiasz się czy brać rozmiar S (80cm) i czy ewentualnie da się M zacisnąć na mniej niż 90?

 

No i tak i nie. <a href=xx5aymyz7jx2_t.jpg' alt='xx5aymyz7jx2_t. Tam gdzie są czerwone pionowe linie kończy się pas-90 cm. Gdy zacisnę go mocniej tak jak wskazują pomarańczowe strzałki to czy zmieszczę tam wygodnie klamrę ? Nie chcę tracić cennego miejsca ładunkowego kupując pas S kiedy to mogę skonfigurować M.

Link to post
Share on other sites

Ok, zasadniczo wziąłbym M. Mój pas Emersona można dość konkretnie ściągnąć i sam noszę go tak, że z przodu klamra prawie że styka się z rękawem.

No a nie muszę się martwic, czy ubieram go tylko na koszulkę, czy na bluzę, kurtkę czy cokolwiek.

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu, które dałeś widać że potrzeba trochę miejsca między końcami pasa żeby klamra się zapięła.

 

Na brzuchu i tak niczego nie będziesz nosił więc nie potrzebujesz żeby aż stykało się mollami więc 10-15 cm luzu spokojnie może być.

Mam w pasie 95-96, przymierzałem pas o długości 86 i leżał idealnie.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

No jak to jak?

Mierzysz się w miejscu gdzie będziesz nosił pas (a niekoniecznie jest to... pas - który jak pewnie wiecie znajduje się między pępkiem a ostatnim żebrem) - sprawdzasz jaka długość rękawa da Ci +/- 10 cm luzu na pas wewnętrzny i tyle :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...