Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurtka M-65


Recommended Posts

Zamierzam kupic kurtke M65 i zastanawiam sie nad "podrobkami" Rothco oferowanymi w military.pl:

http://military.pl/s/m/RT8238.html

lub

http://military.pl/s/m/RT9240.html

(cena okolo 300pln).

Czy ktos moze ma takie kurtki i moze sie podzielic wrazeniami z uzytkowania? I jak wypada porownanie ich do "kontraktow"?

 

Bo rozwazam ewentualnie nieco drozsza oferte specshopu:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=147

 

Z gory dzieki za opinie!

Link to post
Share on other sites

Co do Rothco to nie polecał bym. Jestem troszkę uprzedzony do tej firmy. Poza tym płacić 360zł za kopię to lekkie przegięcie. Rozejżyj się po allegro ablo jakiś sklepach i-netowch bo jestem pewien, że można w podobnej cenie kupić oryginał.

Link to post
Share on other sites
No dobra lae '65' pod wpływem sniegu * wody nie będzie przeciekać ??

 

Nie jest to goretex, ale przed deszczem chroni idalnie. Uzywam jej na codzien od jakichs 8 sezonow w okresie wiosenno-jesiennym ;)

Z podpinka mozna w niej chodzic podobno nawet do -10C, choc na taka pogode osobiscie zakladam N3B.

Link to post
Share on other sites

Chińską kopię M65 użytkowałem jakieś 6 lat dzień w dzień... Czułem się komfortowo przy minus 25 i przy plus 18... Kurtka marzenie tylko ciężka. Dlatego teraz wole brytyjską S95. Właśnie sprawiłem sobie nową a ze starej zrobie kaptur (jak super ostatnio ... choć pomysł chodzi mi po głowi od półtora roku :) )

Link to post
Share on other sites

Ja tam chodzę w zimę (nawet przy -15) w m65 z podpinką i nie narzekam - nawet nie mam pod tym jakiś dodatkowych warstw (tylko koszulke i bluzę) i nie jest mi zimno, więc spokojnie mogę m65 polecić jako kurtkę zimową (jak i jesienno-wiosenną przy odpiętej podpince).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam jeszcze jedno pytanko. Miał ktoś z was do czynienia z chorwackimi M65? Za cenę ok 90-120 zł mógł by to być całkiem dobry nabytek. Chodzi mi tutaj głównie o to, jak bedzie wygladać coś takiego razem z spodniami BDU woodland, odcień kolorów i takie tam.

 

Pozdrawiam, Bartek

Link to post
Share on other sites
A jeśli chodzi o zime, ja pomykam w parce m65, to jest dopiero solidna kurtka.

Co do solidności parki wykonanej z cienkiego materiału to miałbym poważne wątpliwości - M-65 (kurtka) jest znacznie bardziej solidna.

Poziom ochrony przed zimnem jest zbliżony (oczywiście parka jest dłuższa), a nawet rzekłbym, że M-65 (kurtka) jest cieplejsza ze względu na grubszy materiał i podszewkę - wszak podpinka jest z teo samego materiału.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...