Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kupowanie ASG przez internet jako osoba niepełnoletnia


Recommended Posts

Nie jest legalne, potrzebujesz wysłać skan podpisanej zgody od rodziców, a także zaświadczenie od pedagoga szkolnego, oraz mieć pozwolenie burmistrza miasta.

Po prostu chciałem się upewnić bo ostatnio przeglądając repliki na Taiwangun.com zauważyłem że pod każdą repliką napisane jest małym druczkiem "REPLIKI DOSTĘPNE NA STRONIE TAIWANGUN.COM MOGĄ BYĆ NABYWANE WYŁĄCZNIE PRZEZ OSOBY PEŁNOLETNIE."
Link to post
Share on other sites

To zapytaj co o tym sądzą.

Może ja już się kwalifikuję jako "stara data" (:o) ale takie kwestie byłem w stanie rozstrzygnąć pytaniem w domu, a nie tematem na forum.

 

Nie musisz podawać wieku robiąc zamówienie, więc fizycznie nikt nie ma jak sprawdzić ile masz lat i raczej nikogo to nie interesuje. Sklep wprowadza zapis jako przysłowiowy "dupochron" i tyle.

Link to post
Share on other sites

To zapytaj co o tym sądzą.

Może ja już się kwalifikuję jako "stara data" ( :o) ale takie kwestie byłem w stanie rozstrzygnąć pytaniem w domu, a nie tematem na forum.

 

Nie musisz podawać wieku robiąc zamówienie, więc fizycznie nikt nie ma jak sprawdzić ile masz lat i raczej nikogo to nie interesuje. Sklep wprowadza zapis jako przysłowiowy "dupochron" i tyle.

Ok, dzięki za odpowiedź. Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedź

 

Poruszam temat, bo znam przypadki rodziców, którzy wystawiali repliki za drzwi, bo twierdzili że "w tym domu czegoś takiego nie będzie". :bialaflaga:

 

Kończąc wątek psychologiczno-wychowawczy polecam pogadać z nimi i przesyłkę zaadresować na jedno z nich. Życzę udanego i przede wszystkim odpowiedzialnego początku tej zabawy!

Link to post
Share on other sites

Wnioskowałem w oparciu właśnie o przepisy prawa cywilnego. Które streścić można w następujący sposób:

 

Osoby powyżej 13 ale poniżej 18 roku życia mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Osoby te mogą same zawierać umowy, jednak dla ich ważności potrzebna jest zgoda przedstawiciela ustawowego.

Jeżeli osoba taka zawarła umowę bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, jej ważność zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...