Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór pierwszej repliki.


Recommended Posts

Cześć!

W grudniu są moje 16 urodziny i wtedy będę mógł chodzić na strzelanki z grupą w moim mieście. Rozmawiałem już z nimi i na jedną strzelankę będą mogli udostępnić mi sprzęt, abym zobaczyć z czym to się je. Jeśli mi się spodoba, będę musiał kupić własny sprzęt. I tutaj nasuwa się pytania "jaka replika".

Na oku mam dwie: SA B01 lub SA B07. Jeśli kupiłbym M16, to czy z przypływem gotówki jest sens tuningować ją na para snajperkę? Ma długą lufę i z tego co czytałem na stronie sklepu wzmocnione jakieś części wewnętrzne.

Link to post
Share on other sites

Sensowność tuningu zależy właściwie tylko od ciebie. Chcesz zrobisz, nie chcesz nie zrobisz. Poczytaj w dziale technicznym o tych replikach, dowiedz się co trzeba wymienić, czego nie trzeba i działaj. Osobiście bym na początku odradzał szalenie z mocą repliki, na to przyjdzie czas w wraz z nabyciem umiejętności. Acz poprawienie kultury pracy bebechów, doszczelnienie pneumatyki czy też waloryzacja estetyki ( popularnie zwane odjebaniem w kosmos) poprawi znacznie twoje samopoczucie. Tylko trzeba kasiorki na inwestycje i dobrych majstrów do grzebania.

Wtedy to już by ci tylko SA B07 trzeba było kupić, bo nie będziesz musiał się szarpać i na długie fronty i przedłużki lufy zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Emki EA masz jeszcze np. na zbrojowni, po jakoś 850zł. Niedługo "black friday" to może będą obniżki. Zasięgowo strzelać będą tak samo, za to EA będziesz mógł użyć np. w budynku, jakby akurat było CQB w okolicy, a także nikt nie będzie się srał, jak strzelisz komuś z 5m, bo FPSy ma na niskim poziomie.

 

Po za tym w replikach najważniejszy jest wygląd. A specna wygląda przy EA jak żulowski sweter przy armanim.

Link to post
Share on other sites

Mamy 2017 rok i czy wykonanie Specny, aż tak mocno odbiega od innych (mam na myśli nie chinole)? Jakoś bardziej ciągnie mnie jednak w stronę tej m16 od SA. Black Friday tego roku wypada chyba 23 albo 24 listopada. Lecz ja środki na replikę będę miał dopiero w grudniu i to w okolicach Świąt.

Link to post
Share on other sites

3 (a ze mną 4) osoby dają Ci rady diametralnie różne od wyborów, jakich chcesz dokonać, więc powinno coś Ci to dać do myślenia. Masz do wyboru ładnie wykonane klasyczne m4a1 albo chińskie m16 z risem, które jak rozumiem wyobrażasz sobie jako precyzyjny karabin wyborowy, przy pomocy którego "zdejmujesz" przeciwników jednego po drugim wygodnie leżąc w krzakach. No więc powiem wprost: to tak nie działa, a żeby się o tym przekonać wystarczy, że zaczniesz chodzić na strzelanki. Dodatkowo zrobienie sensownego DMR wymaga dobrej bazy (a mająca losową osiowość Specna raczej nią nie jest), wymiany praktycznie wszystkich wewnętrznych podzespołów (1200 zł na same części i robociznę to jak najbardziej realna, minimalna kwota). Do tego biegając z DMR +500 fps musisz mieć broń boczną (kolejny koszt), bo z takiej repliki, ze względów bezpieczeństwa, nie strzela się z 20 metrów do przeciwnika. Mając ładny karabin szturmowy, cechujący się wysoką kulturą pracy, masz taką samą (a często nawet większą) radochę z gry jak grając karabinem wyborowym. Reasumując: z całym szacunkiem, ale Twoje wyobrażenie o grze jako strzelec wyborowy jest błędne i wpędzi Cię w frustrację, prawdopodobne pretensje innych graczy (musisz nabyć doświadczenia, żeby wiedzieć jak bezpiecznie grać repliką dysponującą dużą mocą) i wysokie koszty.

Edited by bruce_v_legion
Link to post
Share on other sites

Mamy 2017 rok i czy wykonanie Specny, aż tak mocno odbiega od innych (mam na myśli nie chinole)? Jakoś bardziej ciągnie mnie jednak w stronę tej m16 od SA. Black Friday tego roku wypada chyba 23 albo 24 listopada. Lecz ja środki na replikę będę miał dopiero w grudniu i to w okolicach Świąt.

Dwie rzeczy ode mnie:

- moja replika główna to stare KWA, a teraz kupiłem Specnę (H01) pod CQB. Pod względem wykonania niebo a ziemia, Specnę uratowało przed zwrotem tylko to, że wiem komu ją oddać na serwis i choć wyglądu jej to nie poprawi, to będzie dobrze strzelać. Dla mnie replika główna to ma być pierwszej klasy, fajnie mieć w rękach coś co dobrze wygląda. Przerabiałem też JG i Cymę, nie mógłbym do nich wrócić.

- Doczytaj regulamin sklepu. Jak masz 30 dni na płatność, to zamów na czarnopiątkowej promocji i zapłać w grudniu jak będzie kasa :icon_wink:

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...