Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza "duża" replika - czy warto iść w I klasę?


Recommended Posts

Witajcie.

 

Stoję przed wyborem pierwszej głównej repliki (mam boczniaka) i zastanawiam się czy inwestować w replikę I klasy, czy na razie kupić chinola.

 

Myślałem o zakupie albo teraz (black friday), albo na gwiazdkę korzystając z promocji. Drugą opcją jest poczekać do wiosny, bo teraz to pewnie i tak nigdzie nie postrzelam.

 

Szukam repliki pełnowymiarowej G36 (w ostateczności G36K), ewentualnie Siga 550. Pochodne AK czy AR-15 mi się zwyczajnie nie podobają.

 

O ile przykładowo JG 608-4 czy 608-2 jest dostępne od ręki, o tyle Aresowej długiej giety w polskich sklepach nie znalazłem. Jeśli już to gdzieś mignął mi AR-005, aczkolwiek bardziej podobają mi się giety z niskim chwytem bez wbudowanej lunetki.

 

Stąd pytanie - czy na pierwszą replikę warto szarpnąć się na dobrą markę? Czy różnica dwu- trzykrotności w cenie przekłada się drastycznie na jakość?

 

Jeśli tak to proszę o propozycje producentów DOSTĘPNYCH W POLSCE długich G36. Budżet na gołą replikę - około 1,5k. Miło by było, gdyby taka markowa gieta nadawała się na jeden-dwa sezony bez żadnego tuningu (nie licząc lipo+mosiek, ewentualnie gumka).

 

Alternatywą jest zawsze JG / Boyi + jakaś poprawa po fabryce a reszta kasy do skarbonki na następną kuloplujkę :)

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik aresowskiej giety mogę Ci z cała pewnościa powiedzieć, żebyś nie pchał sie w te konstrukcje jeśli ma to być Twoja pierwsza replika, a Ty masz 1500zł do wydania. Jeśli nie chcesz m4 czy ak to poszukaj jakiś ładnie wykonanych perełek, jak np. g3 lct, które polecił Ci mareq.

Link to post
Share on other sites

Myślałem o G3 (czytałem test na portalu), jednak chyba bardziej podoba mi się wiosło ze składaną kolbą - stąd G36 / Sig550.

 

Aresa podałem przykładowo, bo miał swego czasu opinię najlepszej giety na rynku. Skoro nie Ares, to jaka marka z górnej półki? Umarex, G&G, coś jeszcze? Ogólnie kiepsko w PL z dostępnością długich G36.

 

No i właściwie najważniejsza część pytania - czy przy pierwszej replice warto iść w górną półkę? Oryginalne oznaczenia są fajne, ale nie jest to coś, za co skłonny byłbym zapłacić drugie lub trzecie tyle co za np. JG.

Link to post
Share on other sites

Tak, warto kupować markowe repliki, gdyż na dłuższą metę wychodzi Cię to znacznie taniej, niż inwestowanie w chinola, a wygląd repliki jest nieporównywalny. Jednak G36 moim skromny zdaniem jest średnim wyborem, gdyż:

 

1.) jest to replika z tworzywa. Aresowski plastik, owszem, nie wygląda jak chiński lśniący się plasticzek, który mógłby równie dobrze być na opakowaniu landrynek, ale kiedy masz w jednym ręku np. emkę VFC a w drugim gietę (nawet markową) to zwycięzca w kategorii tzw. odczuć estetycznych może być tylko jeden....

2.) magi są kulfoniaste. Źle się je wyciąga nawet z dedykowanych ładownic, plastikowe elementy łączące jeden magazynek z drugim szybko pękają (nawet w najdroższych aresowskich magach z atrapami nabojów), grając midami i lowami jesteś cały obwieszony ładownicami, bo ich pojemność pozwalająca na swobodne wydobywanie starcza ledwie na jeden mag. Mam przerobione podwójne ładownice do AK47, żeby móc trzymać w nich po dwa magi do giety, ale wygoda ich wyciągania jest daleka od idealnej. Do emki, czy nawet scara-h nie ma nawet co porównywać.

Link to post
Share on other sites

Jak masz kupić giete Aresa, to kup giete Boyi, resztę kasy włóż w replike (tuning), a jeszcze Ci kasy zostanie.

Co do magów to zawsze można włożyć adapter na m4.... Ja mam spilowame zaczepy od mag g36 i daje radę po przeróbkach ladownic bw.

Ale.... Kwestia gustu, za 1,5tys jest dużo świetnych replik.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jakie wady ma G36 w standardzie Aresa?

Według mnie jest o niebo lepszy niż standard TM.

 

Nie wiem jak te najnowsze partie Aresa, podobno są gorszej jakości, ale ja w rękach nie miałem, a informacje o słabszej jakości dotyczyły głównie wbudowanego mosfetu, tego samego co w Amoeba. Starsze wersje bez mosfetu to były najlepsze repliki G36 i tyle.

 

Nie ma sesnu kupować Boyi i tuningować, jeżeli można kupić Aresa. Tuning w Aresie do 500 fps polegał na wymianie sprężyny i dyszy. W Boyi trzeba by chyba wymienić wszystko, a na koniec i tak się zostanie z gorszej jakości korpusem.

 

Wydaje mi się ze S&T robi swoje własne G36 w standardzie Aresa, a Umarex był właśnie rebrandem S&T. Z 4 lata temu czy więcej Umarex to był rebrand Aresa, potem S&T, teraz nie mam pojęcia.

 

G36 Aresa to jedna z najbardziej udanych konstrukcji ASG, jedyna wada to magi, co jest winą oryginału.

Kiedyś były dostępne midy od magpulla, ale strasznie drogie i praktycznie niedostępne.

Teraz są kopie na TaiwanGun, ale tylko hicapy. Chyba żeby przerobić hicapa na midy...

Gdyby nie magi to pewnie dalej latał bym z Gietą. Adapter częściowo rozwiązuje ten problem, ale przy okazji tworzy inne.

A to że jest z plastiku, no cóż, oryginał też jest. Strzelałem z ostrej G36, ale nie sposób tego porównać, nie mając repliki i oryginału obok siebie. Chętnie bym obejrzał takie porównanie side by side, jak jest na przykład z AK E&L i ostrym.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Co do problemu z magami do G36 zdaję sobie z tego sprawę i akceptuję ten "ficzer".

 

Problem z gietami Aresa / Boyi jest taki, że ich nie ma...

 

Obecnie na GF (i chyba na militaria.pl) jest dostępna długa G36 Umarexa i S&T i Sig550 G&G. Jak z jakością tych replik?

Link to post
Share on other sites

Wady giety... Jedyna z jaką się spotkałem to stabilizacja lufy zewnętrznej. Słyszałem narzekania na gubiace się piny. Ja pinów pilnuje i nie kładę byle gdzie, tylko w kolbe i mam komplet.

Koniec końców i tak wymienisz bebechy wewnątrz, na doszczelniona dysze, głowice tłoka, precke itp. Zębatki to 100zl.... Gdzie tam po serwisie do ceny Aresa (nie licząc tego co i tak wymienisz).

A aaa.... Fakt, mi padł silnik.... Ale Ares też podobno szału nie robił. 60zl SHS.

 

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Giety były jeszcze niedawno na zbrojowni.

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Odwieczny spór czy lepszy jest chińczyk czy markowa replika. Ty uważasz, że kupując chińczyka wychodzisz finansowo na tym lepiej, ja uważam, że chociażby za samo lepsze i ładniejsze body warto dopłacić.

Ad. Aramis:Dystrybutorem Aresa w Polsce jest Specshop. Zadzwoń do nich i spytaj się czy planują sprowadzać giety.

Link to post
Share on other sites
Odwieczny spór czy lepszy jest chińczyk czy markowa replika. Ty uważasz, że kupując chińczyka wychodzisz finansowo na tym lepiej, ja uważam, że chociażby za samo lepsze i ładniejsze body warto dopłacić.

Ad. Aramis:Dystrybutorem Aresa w Polsce jest Specshop. Zadzwoń do nich i spytaj się czy planują sprowadzać giety.

Racja jest jak zdanie... A zdanie jest jak dupa:) każdy ma swoją :))

To wszystko (dla mnie, w tym przypadku g36) to już kwestia stricte finansowa, bo różnica w wykonaniu DLA MNIE jest znikoma. Z Aresa też się pocieszy.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie uważam aby body Boyi było gorsze, jest dobrze wykonane.

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...