Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Klasyka cm 028a czy 028u ? Wady kolby ? czy tylko wygląd?


Recommended Posts

Witam wszystkich mam mały dylemat chce zacząć przygodę z asg i wybór padł na replikę cm028, jako że dużo czytając forum wyczytałem że są wersje nie polecane cm028 jak wersje si b ze względu na kolbę. Wybór padł na wersje 028a lub bardziej taktyczną wersje U. Moje pytanie brzmi czy kolba składana na bok ma jakies wady przy dłuższym użytkowaniu ?? Czy jest ona trwała i można wybrać ten rodzaj ze względów wizualnych czy raczej kupić wersje A? Czy może jak mam wydać 400zł na replike to może dokładając kolejne 100-200zł moge kupić coś dużo lepszego jak tak to co?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Problemy z kolbami dotyczyły kolb składanych pod spód z replik typu AKMS. Składane na bok kolby nie sprawiały większych problemów. Ewentualne luzy i chybotanie mnożna kasować wklejając w wgłębieniu zatrzasku odpowiedniej wielkości kawałek twardej pianki.

Oczywiście należy też pamiętać że korpusy i zatrzaski tych replik nie są wykonane ze stali tylko lepszego cynkalu więc przy traktowaniu z pełną furią będą padały.

 

Przy okazji jeszcze słówko:

Przypominam po raz enty o regulaminowym wymogu stosowania zasad poprawnej polszczyzny. Jednocześnie uprzedzam że kończy mi się przewidziany na ten kwartał zapas cierpliwości a rośnie ilość ćwierćpiśmiennych.

A to może się skończyć tylko w jeden sposób :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dysponujesz kwotą w granicach sześciu stów to nawet nie ma się co zastanawiać tylko szukać replik Boyja/Dboyja serii RK. Nie dość że masz już stalowe body (niestety obsady i lufy i kolby pozostają cynkalowe ale jest to cynkal nieporównanie wytrzymalszy od tego ze starych Cym), porządne plastiki i drewna. Gerbox też jest i solidniejszy i tańszy w tuningu. Taktyczne pierdołki też się bez problemu znajdą ( no niestety odwalenie repliki w ten https://scontent-frt...fa0&oe=5A9DF398 deseń kosztuje ). Ale zaręczam ci że RK będzie lepszy niż cyma serii028 w jakiejkolwiek odsłonie.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za polszczyznę już się poprawiam. No właśnie kwota 600zł nie była by problemem tylko dopiero zaczynam zabawę w asg i nie chcę wydawać dużej kwoty bo jak mi się nie spodoba ?:) Zakładam wariant że jak mi się spodoba to po prostu cm028 będzie jako awaryjna replika, bo w oko mi wpadła też cm 048 :). Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś linki do sklepów co polecacie powiedzmy do tych 600zł. A wracając do tematu czyli jeżeli bardziej mi się podoba wygląd 028u to można śmiało brać nie będzie problemów, bardziej taktyczna jest :)

Link to post
Share on other sites

Cyma 028 to porządna replika. Tylko:

- jest oparta na starym systemie TM co powoduje że jej tuning jest nieekonomiczny

- jest wykonana z budżetowych materiałów (cynkal i tani plastik) co powoduje że nie jest tak wytrzymała jak stalowe w zasadzie boyje czy nowsze cymy

- może być kłopot z odsprzedażą i odzyskaniem kaski w nią zainwestowanej.

 

Taktyczny wygląd niestety nie zrekompensuje jej moralnej starości niestety.

 

W pasku pod banerem masz przycisk "sklepy". Istnieje też podforum z polecanymi lub nie sklepami. Polecam zajrzeć.

Link to post
Share on other sites

Wybór jednak padnie na cm028a później będzie jako replika zapasowa. Z tuningów jedynie wpadnie gumka hop up zielona g&G i porządna bateria z ładowarką. i właśnie jaką polecicie mi batke lipo z porządną ładowarką? Nie chce zakładać osobnego wątku bo nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
Wybór jednak padnie na cm028a później będzie jako replika zapasowa. Z tuningów jedynie wpadnie gumka hop up zielona g&G i porządna bateria z ładowarką. i właśnie jaką polecicie mi batke lipo z porządną ładowarką? Nie chce zakładać osobnego wątku bo nie znalazłem jasnej odpowiedzi.
Na przyszłość... IMaxB6 lub Redox Alpha/Beta. Na teraz Redox Mini? Taka mała za 30zł.

Baterii szukaj w sklepach modelarskich, bd taniej. Tak żeby weszły do repliki. Powinno wystarczyć 7.4V

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...