Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc dla zielonego w temacie.


Recommended Posts

Witam wszystkich, wiem wiem, znowu jakiś zielony i pyta nas o coś co sam powinien wiedzieć, czyli z góry przepraszam za pytanie ale prosił bym o pomoc.

 

Ostatnimi czasy szukam sobie hobby, jako że dużo strzelałem jak byłem młodszy (wiatrówki, zawody, itp) to postanowiłem sobie że kupię sobie replikę i postrzelam na świeżym powietrzu (jak narazie tylko cs-go -.-)

 

Mieszkam za granicą i mój budżet to około 250-370 eruo na replikę, poszukuję czegoś co się sprawdzi ale też będzie wyglądać kozacko (nie chodzi mi o to żeby biegać z cyma 028 bo takowa mi się nie podoba, nie to że hejtuje) zdolności manualne posiadam, umiem lutować, rozkręcać, ciąć itp, więc jeżeli jakiś "tuning" potrzebny to pewnie przy waszej pomocy dam radę.

 

Szukam raczej repliki szturmowej (O JEŻU SZUKA M4 ^^) która będzie wyglądać fajnie ale i będzie dobrze się zachowywała w lesie i w budynkach, replika raczej elektryczna bo nie widzę biegania z jakimiś pojemnikami w plecaku, chciał bym do tego kolimator (ten taki kropkowy) bądź kolimator "lunetowy?" z przybliżeniem (wiem że mi napiszecie żebym najpierw kupił replikę a potem szukał optyki ale chodzi mi bardziej co kupić, firmę i ile na to wydać)

 

Do tego za jakiś czas będę szukał repliki podręcznej (broni ręcznej, tzw pistoletu) na CO2 raczej.

 

Jeżeli zapomniałem o czymś napisać to śmiało mi o tym przypomnijcie.

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam Łukasz :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Mieszkasz w Holandii, a tam są specyficzne reguły dotyczące replik airsoftowych. Dopiero parę lat temu ASG zostało w Holandii w ogóle zalegalizowane!

 

Więc potrzebujesz sprzętu odpowiadającego lokalnym wymogom i regulacjom prawnym. Sugeruję poszukać na miejscowym rynku i u miejscowych graczy informacji, co możesz mieć, a czego nie. WMASG jest portalem przede wszystkim graczy aktywnych w Polsce, i porady dostosowane do polskich warunków (i oferty sklepowej) w odniesieniu do Holandii mają spore szanse być diabła warte.

 

Znam człowieka, któremu bagażnik replik (parę tysięcy w sprzęcie) zarekwirowała niemiecka policja, bo... repliki nie miały oznaczeń wymaganych od replik ASG na terenie Niemiec. Repliki zostały komisyjnie zniszczone - a człowiek, uważam, wywinął się ulgowo, bo nie postawiono mu zarzutów nielegalnego posiadania broni (tak, wiem, replika ASG to nie broń... ale mowa o niemieckim systemie prawnym, a dura lex, sed lex). Masz ochotę na kłopoty ze swoimi miejscowymi stróżami prawa...?

Link to post
Share on other sites

Szukałbym jakiegoś G&G z serii z metalowymi korpusami albo G&P.

Przy ograniczeniu 360 fps raczej nie ma sensu brać KWA, nie jest najładniejsze i ma swoje kaprysy - a koronny argument "bo wytrzymie 550 fps" odpada.

Nie znam sklepów w NL, polegałem na Google i np. takie coś znalazłem:

https://bunker501.nl...-inch/?sqr=gc16

Zostałoby Ci jeszcze na jakąś ładowarkę i baterię LiPo (i tu jak zwykle polecamy sklepy modelarskie, bo jest taniej).

Replika:

+ fajnie wygląda

+ full metal

+ jest dobrej marki

+ na tyle krótka, że postrzelasz w pomieszczeniach, a z precką dalej da radę i w lesie (a może i bez precki? Nie znam luf G&G)

- nie lubi tuningu mocowego

- fabryczny MOSFET ma mieszane opinie co do bezawaryjności

- brak baterii i ładowarki w zestawie (ale mało która replika pierwszej klasy ma)

 

Jak w tych 360 EUR ma się zmieścić replika, bateria, i do tego kolimator - to chyba bym rozważył serię CM z korpusem z tworzywa: https://bunker501.nl...-inch/?sqr=cm16

Do tego jakieś tańsze koli/EOTech i magazynki jeśli chcesz.

Nie jestem tylko na 100% pewny, czy mają dokładnie to samo w środku - musisz przeczesać temat o nich na tym forum.

 

Ładna jest też seria Predator, również od G&G.

 

No i tak jak mówi Errhile - zobacz co ludzie mają w okolicy, w ASG z reguły popularne jest to, co jest warte swojej ceny i pasuje do okolicznych warunków :icon_wink:

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Na jakie firmy warto jeszcze zwrócić uwagę a od których uciekać i dlaczego tak pokrótce.

 

Podobają mi się te co wysłałeś, magazynki i koli na bank będę brał, do tego chciał bym jeszcze większy aku (wyczytałem że jest większa szybkostrzelność) raczej chciał bym metalową replikę, która będzie dość celna!

 

Dziękuję ci za udzielenie się w temacie :icon_smile:

 

Do tego ładowarki, pod jaką nazwą (chodzi o napięcia itp) szukać takiego czegoś ?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Najpopularniejszą ładowarką do LiPo jest chyba Imax B6 (i jej liczne klony). Ja tam sobie chwalę :)

 

Nota bene warto sprawdzić, jaki standard wtyczek jest popularny w lokalnym środowisku - jeśli taką sobie zainstalujesz, to w razie wtopy jest nadzieja, że ktoś Cię baterią poratuje (albo Ty kogoś, jeśli będziesz miał zapasową).

Link to post
Share on other sites

na jakie firmy warto jeszcze zwrócić uwagę a od których uciekać i dlaczego tak pokrótce.

 

Podobają mi się te co wysłałeś, magazynki i koli na bank będę brał, do tego chciał bym jeszcze większy aku (wyczytałem że jest większa szybkostrzelność) raczej chciał bym metalową replikę, która będzie dość celna!

 

Dziękuję ci za udzielenie się w temacie :icon_smile:

 

Do tego ładowarki, pod jaką nazwą (chodzi o napięcia itp) szukać takiego czegoś ?

Chyba najpopularniejszy klon to Redox Alpha v2, a ostatnio wyszła wersja v3, która szybciej ładuje i ma fajną funkcję sprawdzania w jakim stanie jest akumulator (mierzy opór wewnętrzny, czyli oznakę zużycia). Ten rodzaj ładowarek jest bardzo uniwersalny - pokaże Ci napięcie na każdym z ogniw, naładujesz różne rodzaje baterii (LiPo, LiIon używane w latarkach, zwykłe paluszki AA do aparatu też ładuję, ponoć nawet akumulator samochodowy się da), a do tego ma bardzo ważną funkcję LiPo Storage - po strzelaniu ładujesz/rozładowujesz tym LiPo do odpowiedniego dla przechowywania napięcia 3.8V/ogniwo i dzięki temu bateria dłużej Ci posłuży.

 

Bateria do G&G zalecana przez producenta to chyba 11.1V, niektórym na 7.4 MOSFET odcina. Toczy się o to dyskusja regularnie :icon_wink: Sklepy też różnie podają. To właśnie od napięcia zależy szybkostrzelność, pojemność nie wpływa aż tak bardzo. W emkach ważny jest też rozmiar, bo w kolbach bywa ciasno, ale zawsze możesz baterię nosić w specjalnej ładownicy zakładanej na kolbę - tam wejdzie praktycznie każda.

 

Z polecanych firm to jeszcze seria Lone Star od marki Evolution Airsoft (metalowa, bardzo ładnie wykonana, GB chyba nie lubi tuningu mocowego), VFC jest chyba niezłe, znajomi chwalą emki Lonexa (ale to chyba tworzywo i w sumie mało o nich napisano) i E&L (które mają tyle wrogów co i fanów). Przy Twoim budżecie unikaj drugiej klasy, czyli Specny, Cymy, Boyi. Ja sam kupując emkę brałem pod uwagę KWA i Lone Star, ale interesowało mnie 450 fps i więcej, więc troszkę inne kryteria miałem.

 

Z celnością to bywa różnie i masz tu konflikt interesów, bo do CQB chcesz mieć krótką replikę, a długa lufa da Ci w lesie lepsze skupienie. Przy czym za jakiś czas pewnie i tak założysz preckę (taka natura tego hobby, apetyt rośnie w miarę jedzenia), więc te 250-280mm lufy wewnętrznej powinno Ci dać bardzo dobrą celność na dystansach osiąganych zwykle przy 360 fps. W razie czego łatwiej przedłużyć miejsce na lufę tłumikiem, niż skracać replikę :icon_wink:

 

Co do optyki - luneta przy takich fpsach raczej mija się z celem, a w CQB to już w ogóle porażka będzie. Szukaj dobrego koli, które nie przyciemnia obrazu. Nie polecę Ci nic konkretnego, bo miałem w życiu tylko tanie koli z TaiwanGun i nigdy więcej nie chcę takiego :icon_wink: W lesie jeszcze obleci, w słabo oświetlonych pomieszczeniach nic nie widać.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
... ponoć nawet akumulator samochodowy się da [naładować]...

 

OFF top: Owszem da i to bez żadnego problemu. Żelowe akumulatory od UPSa też :icon_mrgreen:

Więc zdecydowanie sensownie będzie wykosztować te 30-40 euro na takiego Redoxa niż kupować taką niby tanią ładowarkę tylko do Lipo ( bo one z zasady mają tylko tryb ładowania LiPo 2/3 cell z ograniczeniem parametru C i bez możliwości balansowania i braku trybu storage).

Link to post
Share on other sites

Kurde jaki fajny odzew! Myślałem że wylejecie na mnie kubeł zimnej wody, żebym czytał i tak dalej, dziękuję wam bardzo :icon_wink:

 

Tak po za tym to z tym M4 napisałem dla śmiechu bo widziałem że większość nowych airsoftowców chce m4, mi też odpowiadają inne repliki, lecz raczej nie ruskie, chociaż i takich nie wykluczam do końca, tak jak opisałem to wcześniej, chciał bym coś do CQB ale i też do lasu czasami.

 

Jakich zasięgów mogę się spodziewać przy 360 fps?

Ile jest w stanie replika "przestrzelić" na jednej baterii, i ile mniej więcej magazynków powinienem kupić i ile baterii.

Precka da mi lepszą celność ale przy tym pewnie też fps na które muszę uważać?

Czy mogę założyć tłumik tylko tak żeby nie było w nim do końca lufy?

Wiem że okulary to podstawa, chciał bym sobie kupić maskę taką na nos i usta (siatka) i do tego hełm albo czapkę, dobra koncepcja?

 

Co jeszcze może być mi potrzebne na "polu walki" :icon_biggrin:?

 

BTW widziałem że Gunfire ma dość tanią wysyłkę do Holandii więc tam też coś mogę kupić :icon_smile:

 

 

@arend pewnie kupię Redoxa skoro tak polecacie :icon_biggrin:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Zasięg - w mojej opinii - zależy od komory i gumki HU bardziej niż od prędkości wylotowej. Miałem w ręku repliki, które prowadziły skuteczny ostrzał na odległość 50m przy mocy 350fps i niżej.

 

Więc - dobrze złożone 360fps, z sensowną komorą i dobra gumką na 50m będzie strzelać.

 

Z krótkich i poręcznych replik do budynków i do lasu osobiście mogę polecić MP5K (CM.041) i P90 (byle nie Well! Miałem AGMa, mam jakiegoś chińskiego składaka). Fakt, MP5K w lesie ma spory rozrzut (ta lufa 11cm...), ale gram tym od pół roku na okrągło, i daje radę.

Krótkie AK (Beta Specnaz lub AKSU) też się nada.

 

Jeśli bateria nie jest jakaś strasznie mała, a replika strasznie wyżyłowana, to LiPo powinno wytrzymać parę tysięcy kulek na jednym ładowaniu. Nie wiem, nigdy nie zdarzyło mi się wystrzelić tyle, żeby ją wyczerpać.

 

Bateria - na pewno jedna, druga jako zapas / pożyczka nie zaszkodzi, ale konieczna nie jest.

Magazynki - to zależy od pojemności, Twojego zużycia amunicji, przyjętych zasad co do uzupełniania amunicji w czasie gry. Większość graczy nosi od 6 do 10 magazynków, ale to informacja orientacyjna. Niestety, to musisz sam spraktykować. Ale poniżej 4 magazynków o pojemności 60-70 kulek bym nie schodził (jeśli chcesz realcap'ów po 30 kulek, to raczej nie mniej niż 6). Dokupić zawsze zdążysz, a pamiętaj, że trzeba to jakoś przenosić.

 

Precka poprawi Ci skupienie. Wzrost prędkości wylotowej powinien być nieznaczny (to też kwestia pojemności cylindra, magicy od tuningu wyliczają to na centymetry sześcienne i sporo się spierają, jaka pojemność cylindra do jakiej lufy jest najbardziej czoko ;)).

 

Tłumik oczywiście możesz założyć, czy będzie krył w środku przedłużoną lufę, czy będzie tylko fajnie wyglądał. Efekt tłumienia, uprzedzam, będzie dość ograniczony, za to wzrośnie długość całkowita repliki - co może Ci przeszkadzać przy grze w pomieszczeniach.

 

Maska niewątpliwie oszczędzi Ci bolesnych postrzałów w twarz, a o te w CQB nietrudno. Kask, hełm lub jego replika to też niegłupi pomysł w pomieszczeniach (dość już widziałem "komandosów" z rozbitymi głowami, bo w ferworze walki nie dostrzegli, że framuga jest dość nisko...).

 

Z innego wyposażenia - sensowne buty z wysoką cholewką (zapewniająca ochronę stawu skokowego) i ochraniacze na kolana (naprawdę łatwo kolanem w coś uderzyć, albo uklęknąć na czymś niefajnym - i kłopoty gotowe). Ochraniacze na łokcie... cóż, kwestia preferencji - mnie wystarczają piankowe, wszyte w mundur. I - ochraniacze, podobnie jak okulary, kupuj sprawdzonej marki. Nie ma co oszczędzać na swoim bezpieczeństwie.

Aha, kup sobie także rękawiczki. Znów, ganiając po CQB łatwo o uraz dłoni - sensowne rękawice zawsze trochę Cię zabezpieczą.

Link to post
Share on other sites
Z krótkich i poręcznych replik do budynków i do lasu osobiście mogę polecić MP5K (CM.041) i P90 (byle nie Well! Miałem AGMa, mam jakiegoś chińskiego składaka). Fakt, MP5K w lesie ma spory rozrzut (ta lufa 11cm...), ale gram tym od pół roku na okrągło, i daje radę.

Krótkie AK (Beta Specnaz lub AKSU) też się nada.

Myślę, że w tym budżecie kolega może sobie odpuścić repliki chińskie :icon_wink:

 

Tak po za tym to z tym M4 napisałem dla śmiechu bo widziałem że większość nowych airsoftowców chce m4,

Nowi airsoftowcy zwykle chcą to M4 kupić za 600 zł, a dobrego w tej cenie nie ma w zasadzie, i dlatego im odradzamy ;) Ty masz kasę na coś konkretnego już.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Myślę, że w tym budżecie kolega może sobie odpuścić repliki chińskie :icon_wink:

 

Może.

Co nie znaczy, że musi. :icon_wink:

Z drugiej strony, nie mogę mu osobiście polecić czegoś, czego nie sprawdziłem w praktyce. A to właśnie są repliki, które sprawdziłem...

Że chińskie? Ano chińskie.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Wiem, że chińska replika może dobrze strzelać. Moja Specna po wizycie w serwisie strzela zaskakująco daleko i celnie (oczywiście wymagało to pierw paru trików, żeby się cała komora nie obracała w miejscu)

Ale wygląda nadal jak Specna :D Jak dla mnie na dłuższą metę po prostu fajnie mieć coś porządnie wykonanego zewnętrznie i spasowanego w środku.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że chińska replika może dobrze strzelać. Moja Specna po wizycie w serwisie strzela zaskakująco daleko i celnie (oczywiście wymagało to pierw paru trików, żeby się cała komora nie obracała w miejscu)

Ale wygląda nadal jak Specna :icon_biggrin: Jak dla mnie na dłuższą metę po prostu fajnie mieć coś porządnie wykonanego zewnętrznie i spasowanego w środku.

 

Powiem Ci tak - w ekipie mam i repliki pierwszej kasy, i chińczyki. Różne. Grzebać trzeba było we wszystkich. Z drugiej strony moja Beta (oryginalnie JG) jest ze mną od wiosny 2007, i na wykonanie nie narzekam, choć po tylu latach nie zostało już wiele z oryginału oczywiście. Za to Walther P99 Maruzena (a replika zdecydowanie pierwszej klasy ponoć) niestety po paru latach się rozjechał, i nie było opcji, żeby go naprawić.

Widziałem też minę posiadacza tuningowanego - i to mocno - P90 Marui, gdy pojawił się pierwszy wypust P90 AGM, i człowiek zobaczył, jak to strzela.

Link to post
Share on other sites

ktoś tam mówił żeby rozejrzeć się czym tutaj się posługują itp.

 

A więc, ludzie w nl dzielą się na 2 grupy.

pierwsza to ludzie którzy pakują taki hajs w repliki i ubranie że nie śni mi się to nawet, kolesie pisali że na taki start set potrzebuję 2500euro.

 

Druga, ludzie którzy mówią żeby kupić CM16 RIDER-L za 156 euro do tego jakieś tanie bb, okulary i maskę i zamknę się w 250euro.

 

Więc ciężko wywnioskować, na tamtejszym forum od razu padło żeby brać TM jakąś emkę, bo tak to się opłaca, do tego 5-7 też najlepiej od TM...

 

Rynek tutaj jest ciężki, jest nawet spory rynek używek, ale nie chciał bym się babrać potem w czymś, jeżeli będzie coś mocno nie ten tego...

 

Przypominam o wymogach regulaminu Fo.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

@Arend, postaram się poprawić :)

 

Dokumenty wypełnione, zapytanie o zaświadczenie niekaralności już poszło, zdjęcie paszportowe też.

 

Teraz kilka dni czekania i będzie licencja ;)

 

Jakie są najlepsze a zarazem najtańsze sklepy Europejskie?

 

http://www.airsoftshop.be/nl/ <<< ten sklep jest podobno bardzo polecany, mają fajne repliki i zapasy, jest trochę drożej niż w innych ale widziałem firmy replik których nie widziałem w Holenderskich sklepach :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...