Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szwankujący selektor ognia BOYI RK-01 + poszukiwanie serwisanta


Recommended Posts

Witam. Na wstępie zaznacza że nie znalazłem wątku poruszający taki temat więc jeżeli jest już taki to przepraszam.

Niedawno kupiłem używanego BOYIa RK-01 z małym (prawie zerowym) przebiegiem. Jego poprzedni właściciel zabrał go 2 razy na strzelarkę niedzielną a tak to replika prawie 2 lata leżała. Ale przy sprzedaży zastała sprawdzona i była full sprawna. Replika jest po tuningu. Kiedy ją odebrałem wszystko było ok ale potem pod mechanizm selektora ognia wpadła jakaś zaślepka z body. (Jeżeli trzeba dołączę zdjęcie) Nie mogłem zmienić trybu na semi więc powiększyłem otwór na zaślepkę i pozbyłem się problemu. Jednak potem zauważyłem nowy problem. Selektor łapie wszystko trochę niżej, ale też czasami na semi łapie auto, albo czasami oddaje puste strzały (tylko część) ale po ponownym przestawieniu selektora jest ok, a najlepszy patent to jak strzelem a nagle się spust zablokuje lup naciskam spust a tu szczęk i nie ma strzału... Ale to rzadko. Ogólnie da się strzelać ale to drażni. Proszę o pomoc.

Sprawa 2: Przy okazji szukam serwisanta w okolicach miasta Oława - Dolnośląskie. Nie chce mi się tłuc do Wrocławia do serwisów sklepowych a i tak tam jak na złość jest też drogo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprawa 2: Przy okazji szukam serwisanta w okolicach miasta Oława - Dolnośląskie. Nie chce mi się tłuc do Wrocławia do serwisów sklepowych a i tak tam jak na złość jest też drogo.

 

Używaną replikę zawsze warto oddać do dobrego serwisanta. Lepiej zapłacić 100zł (tyle zazwyczaj bierze serwis, nawet sklepowy za gruntowny przegląd, instalację mosfeta i poskładanie tego jak należy) niż wydać więcej na remont GB bo odkręci się głowica tłoka i połowa elementów będzie do wymiany. Serwisantów (tych prywatnych) możesz szukać w przyklejonych tematach w tym dziale: http://forum.wmasg.pl/forum/21-ogolne-techniczne/ - jeden temat jest na dyskusje, drugi na ogłoszenia serwisantów, a trzeci na poszukiwania.

Link to post
Share on other sites

Dobra! Chyba już wszystko wiem. To znaczy osoba od której kupiłem tą replikę naprawiła mi ją na gwarancji i teraz działa bardzo dobrze. (No czasami semi stwierdzi, że dziś jest dzień pacyfisty ale przełączam jeszcze raz na semi i działa) Zaraz ogarnę tych serwisantów natomiast co do tej zaślepki... Sory ale już po niej... Ale w to miejsce dałem inną zaślepkę. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

PS. W replice po prostu ułamał się ząb od jednej z zębatek selektora.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...